ممنوعیت اکران فیلم تازه مارول در عربستان

به گزارش دنیای راه راه، اکران فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی به دلیل حضور یک شخصیت همجنس گرا در فیلم، در عربستان سعودی ممنوع شد.

ممنوعیت اکران فیلم تازه مارول در عربستان

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، فیلم دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی در عربستان سعودی و چند کشور عربی دیگر به دلیل حضور شخصیت همجنس گرا اکران نخواهد شد.

عربستان اجازه اکران این فیلم را پس از اینکه دیزنی حذف این شخصیت را نپذیرفت نداد.

این فیلم تازه به کارگردانی سم ریمی که دنباله فیلم قبلی دکتر استرنج مارول با بازی بندیکت کامبربچ در نقش شخصیت اصلی است، یک قهرمان اضافه بر فیلم قبلی دارد که خوچیتل گومز 15 ساله نقشش را ایفا می کند و مانند کتاب های کمیک مارول شخصیتی همجنس گرا را ارایه می کند.

بندیکت کامبربچ در این فیلم نیز در نقش دکتر استیون استرنج جادوگر اعظم ظاهر شده است. وی جراح مغز و اعصابی است که پس از سانحه رانندگی راهی سفری به کامارتاج برای بهبود خود شد و در این مکان عرفانی تحت تعلیم ریش سفید که جادوگر اعظم بود قرار گرفت و پس از مرگ وی به مقام جادوگر اعظم رسید و به شخصیت دکتر استرنج تبدیل شد.

ادامه دکتر استرنج از 6 ماه می در آمریکا اکران می شود و قرار بود در عربستان سعودی و دیگر کشور های مجاور از 5 می راهی سینما ها شود.

چندی پیش نمایش ابدی ها از کمپانی مارول به کارگردانی کلوئی ژائو نیز به همین دلیل و پس از اینکه دیزنی از حذف این صحنه از فیلم خودداری کرد، در عربستان و شماری از کشور های عربی دیگر ممنوع اعلام شده بود.

پیش فروش بلیت در عربستان، کویت و قطر متوقف شده، ولی امارات عربی همچنان در حال فروش بلیت است و به نظر می رسد فیلم اجازه نمایش در آنجا را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1789

به "ممنوعیت اکران فیلم تازه مارول در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت اکران فیلم تازه مارول در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید