مهلت ثبت نام وام دانشجویی تا اول بهمن تمدید شد

به گزارش دنیای راه راه، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری مهلت ثبت نام وام های دانشجویی را اول بهمن ماه تمدید کرد.

مهلت ثبت نام وام دانشجویی تا اول بهمن تمدید شد

به گزارش ایرنا، این مهلت پیش از این تا 15 دی ماه تمدید شده بود، اما صندوق رفاه دانشجویان مجددا مهلت آخر برای ثبت نام را تا اول بهمن ماه آینده گفت.

صندوق رفاه پیش از این در بخشنامه ای جدول زمان بندی ثبت وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرده بود.

بنابر اعلام صندوفق رفاه در حال حاضر نظر به پایداری شرایط خاص بیماری کرونا و به منظور رعایت حال تمام دانشجویان به ویژه دانشجویانِ جدیدالورود و محدود نبودن ِبهره مندی دانشجویان نو ورود از وام ها، این مهلت در نظر گرفته شد.

برای حمایت بیشتر از دانشجویان مشمول دریافت وام ودیعه مسکن و بهره مندی حداکثری آنان از این وام همچنین کاهش مسائل ناشی از مراجعه به بانک و معرفی ضامن، در نیمسال جاری وام ودیعه مسکن متاهلی از طریق صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.

در آیین نامه اعطای وام های دانشجویی آمده است که به دانشجویان ورودی جدید در نیمسال اول تحصیل بدون احتساب معدل وام اختصاص می یابد.

وام های تحصیلی و مسکن به دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی-مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای، وام ویژه دکتری به دانشجویان دوره روزانه تمام وقت مقطع دکتری ناپیوسته و پیوسته واجد شرایط دانشگاه های دولتی و مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی تعلق می گیرد.

وام ضروری به دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی-مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی حرفه ای، وام شهریه به دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های دولتی-مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی حرفه ای همچنین دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه های پیام نور-غیردولتی و غیرانتفاعی-جامع علمی کاربردی و آزاد اسلامی تعلق می گیرد.

انواع وام ها

وام تحصیلی به منظور کمک به گذران زندگی دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی و دانشجویان کم بضاعت اعطا می شود.

دریافت این وام فقط در نیمسال اول به شرطی که از مجموع تعداد نیمسال های مقرر تجاوز نکند، بلامانع اعلام شده است.

وام ضروری به منظور کمک به تامین بخشی از هزینه های ضروری دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی در رویداد های مختلف از جمله حوادث و بلایای طبیعی، شرایط خاص، ازدواج، تولد فرزند، همچنین حمایت از دانشجویان برتر، نمونه کشوری، مبتکر، قهرمان ورزشی و توان خواه پرداخت می شود.

وام ویژه دکتری به منظور کمک به پیشبرد امور تحصیلی دانشجویان مقطع دکتری تحصصی ناپیوسته و آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری پیوسته که امتحان جامع خود را با موفقیت گذرانده اند، در دوره روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی پرداخت می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1150

به "مهلت ثبت نام وام دانشجویی تا اول بهمن تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام وام دانشجویی تا اول بهمن تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید