موافقت سازمان جهانی گمرک برای ایجاد آموزش منطقه ای سگ های موادیاب

به گزارش دنیای راه راه، تهران(پانا)- رییس کل گمرک از موافقت سازمان جهانی گمرک با پیشنهاد ایران برای مرکز ایجاد آموزش منطقه ای سگ های موادیاب این سازمان اطلاع داد.

موافقت سازمان جهانی گمرک برای ایجاد آموزش منطقه ای سگ های موادیاب

به گزارش گمرک، مهدی میراشرفی اظهار کرد با تصویب این پیشنهاد از سوی سازمان دنیای گمرک، برنامه های ویژه ای برای توسعه و تقویت مرکز آموزش و ترتیب سگ های موادیاب گمرک(سمگا) با پشتیبانی مرکز آموزش، تحقیقات و توانمندسازی، دفتر همکاری های بین الملل و معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران طرح ریزی شده است.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از تجهیزات و امکانات، آشکارساز مواد مخدر در گمرکات، به خصوص سگ های موادیاب، با دقت و حساسیت مسائل و مسائل گروه سمگا را آنالیز و بر ضرورت برگزاری جلسات با معاونان سازمان و نیز نشست های تخصصی با دبیرکل ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری به منظور پیگیری مسائل و مسائل موجود تأکید کرد.

براساس این گزارش، یکی از مواردی که در این نشست به تصویب رسید، پیگیری انعقاد تفاهم نامه با دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برای پشتیبانی مسائل پزشکی و درمانی سگ های موادیاب گمرک ایران بود.

شایان ذکر است که از زمان به کارگیری سگ های موادیاب در گمرکات کشور، کشفیات در زمینه قاچاق انواع مواد مخدر از مبادی رسمی افزایش یافته و همین امر سبب شده است که گمرک جمهوری اسلامی ایران طی دو سال متوالی از سوی سازمان دنیای گمرک به عنوان اولین گمرک کشف کننده مواد مخدر در دنیا معرفی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1147

به "موافقت سازمان جهانی گمرک برای ایجاد آموزش منطقه ای سگ های موادیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت سازمان جهانی گمرک برای ایجاد آموزش منطقه ای سگ های موادیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید