چه مواقعی برای خوردن غذا در سفر با هواپیما بهتر است؟

به گزارش دنیای راه راه، اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی یا بلیط داخلی هواپیما را دارید و می خواهید بزودی به یک سفر بروید باید بدانید هنگام سفر با هواپیما چه مواقعی را برای غذا خوردن انتخاب کنید. مخصوصاً غذا خوردن شما در طول پرواز به عامل های زیادی بستگی دارد که به آن ها خواهیم پرداخت. در بخش قبلی تعدادی از نکاتی که باید رعایت کنید را ذکر کردیم و در این بخش به ادامه آن ها می پردازیم.

چه مواقعی برای خوردن غذا در سفر با هواپیما بهتر است؟

با همراهی تور مسقط از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

روزه متناوب

زمانی که شما اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی یا بلیط داخلی می کنید و هنگام پرواز چیزی در هواپیما میل نمی کنید بعد از پرواز زودتر و راحت تر می توانید ریکاوری کنید و درصد ابتلا به جت لگ را تا حد زیادی کاهش می دهید.

به اهدافی که برای سلامتی خود دارید، توجه کنید.

احتمالاً شما هم نکات مختلفی را در حوزه حفظ سلامتی خوانده اید و شنیده اید اما باید توجه داشته باشید که خیلی از روش ها ممکن است با بدن شما سازگار نباشد بنابراین باید در طول سفر طوری برنامه ریزی کنید که نیازهای بدنتان رفع گردد و آسیبی به سلامتی شما وارد نگردد.

اگر در رژیم غذایی برای کاهش وزن هستید

اگرخرید بلیط هواپیما خارجی یا بلیط داخلی انجام داده اید و در رژیم غذایی کاهش وزن به سر می برید باید این نکته را بدانید فقط زمانی غذا بخورید که واقعاً گرسنه باشید، نه هنگامی که فکر می کنید گشنه شده اید. توجه داشته باشید که وعده های غذایی تان از 3 وعده بیشتر نگردد و در بین آن ها هر زمان که احساس گرسنگی داشتید یک میان وعده سبک بخورید.

اگر در رژیم غذایی برای افزایش وزن هستید

رژیم غذایی برای افزایش وزن نسبت به کاهش وزن بسیار کمتر است و بیشتر کسانی این رژیم را می گیرند که قصد عضله سازی دارند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید بدانید خرید بلیط هواپیما خارجی یا بلیط داخلی و سفر با هواپیما نمی تواند در برنامه تناسب اندامتان تداخل ایجاد کند. اما باید غذای خود را له هواپیما ببرید چون ممکن است غذایی که در هواپیما به شما داده می گردد با رژیم غذایی تان تناسب نداشته باشد.

برای افزایش وزن باید قبل از اینکه سوار هواپیما شوید در فرودگاه غذا بخورید و در هواپیما نیز هر وعده ای که سرو شد میل کنید. نکته اصلی برای این دسته از افراد این است که در طول روز مقدار کافی کربوهیدرات و پروتئین مصرف نمایند.

برای کاهش نفخ شکم

یکی از عوارض سفر با هواپیما نفخ شکم است و علت آن فشاری است که در کابین هواپیما وجود دارد. البته داشتن یک زمانبندی برای غذا خوردن تأثیر زیادی در نفخ شکم ندارد چون همه ممکن است دچارش شوند و ربطی به غذا خوردن یا نخوردن و یا اینکه چه زمانی غذاخورده باشید ندارد.

پس درصورتیکه اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی یا بلیط داخلی نموده اید و نگران این مسئله هستید، باید بدانید تنها کاری که برای جلوگیری از این اتفاق می توانید انجام دهید این است که غذای کمتری در هواپیما میل کنید یا از آنزیم های گوارشی بهره ببرید.

درصورتیکه همه این موارد را رعایت کردید، اما همچنان علائم نفخ را داشتید، از مهماندار هواپیما درخواست یک چای نعنا فلفلی کنید.

برای افزایش انرژی

یکی از موضوعات سخت در سفرهای هوایی افزایش انرژی است چون عامل های زیادی در انرژی انسان تأثیرگذار هستند مثل: شیوه غذا خوردن، زمان غذا خوردن، نوع غذای مصرفی، سبک زندگی، استرس، میزان خواب، ورزش و ... .همه موارد گفته شده به نوعی در افزایش انرژی شما تأثیر می گذارند.

یکی از کارهایی که برای افزایش انرژی می توانید انجام دهید این است که وقتی خرید بلیط هواپیما خارجی یا بلیط داخلی انجام داده اید، ساعت رسمی مقصدتان را بدانید و روز پرواز ساعت خود را با آنجا هماهنگ مکنید و طبق ساعت رسمی مقصد غذا بخورید.

همچنین باید به غذاهایی که مصرف می کنید هم دقت کافی را داشته باشید، مثلاً خوردن شکر زیاد هیچ کمکی در افزایش انرژی شما نمی کند و باید سعی کنید از پروتئین ها و کربوهیدرات ها بهره ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 338

به "چه مواقعی برای خوردن غذا در سفر با هواپیما بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه مواقعی برای خوردن غذا در سفر با هواپیما بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید