گزارشی از آماده سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم

به گزارش دنیای راه راه، تهران (پانا) - یکی از رکن های اساسی با شکوه برگزار شدن جشنواره فیلم فجر، سینماهای مردمی است که در این سال ها به عنوان بازوی جشنواره محسوب می گردد. مردم؛ اصلی ترین مخاطب سینمای ایران هستند و با تماشای فیلم های جشنواره و رٲی مردم به آثار، پرونده یک سال سینمای ایران بسته خواهد شد.

گزارشی از آماده سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، هفته گذشته لیست سینماهای مردمی جشنواره چهلم اعلام و از چهارشنبه 6 بهمن بلیت فروشی فیلم های این دوره آغاز شد و سینماها برای میزبانی این رویداد سینمایی درحال آماده شدن هستند.

میلاد مالکی مدیر پردیس سینمایی کوروش گفت: کوروش و پردیس هایی که مانند آن، خیلی به آماده سازی برای جشنواره ندارند و این مسئله در حال منسوح شدن است. در گذشته به صورت سالانه، بحث تعمیرات در سینماها مطرح بود اما الان با وجود پردیس های سینمایی این فرآیند مداوم صورت می گیرد و به یک امر روتین تبدیل شده است. ما برای رویدادهایی مانند جشنواره آماده ایم.

او ادامه داد: درباره ملزومات جشنواره مانند فیلم ها یا پوستر آن ها به ما ارائه و هنوز هیچ پرچمی از جشنواره به سینماها داده نشده است. اگر فیلم ها به دستمان برسد همان روال روتین پخش فیلم را خواهیم داشت.ظرفیت 6 سالنی که به جشنواره اختصاص داده ایم از 190 نفر آغاز می گردد و بزرگ ترین سالن ما 400 نفر گنجایش دارد.

محمد مهرآفرین مدیر سینما لوتوس مال بیان نمود: سالن ها را ضدعفونی نموده ایم و بعد از هر سانس هر سالن ضدعفونی می گردد. بعلاوه استند الکل تعبیه نموده ایم که هر تماشاگری می تواند استفاده کند، 2 سالن را به جشنواره فیلم فجر اختصاص داده ایم که یکی از سالن ها 45 و دیگری 275 جایگاه ظرفیت دارد که در نهایت 70 درصد ظرفیت دارد به نظرم هنوز تبلیغات سینما آغاز نشده است و با تکمیل متریال می توانیم جشنواره خوبی برگزار کنیم.

مجتبی بهزادیان ، مدیر سینما فرهنگ گفت: هر دو سالن ما به اکران مردمی جشنواره فجر اختصاص دارد. بلیت فروشی نیز از چهارشنبه 6 بهمن ماه، ساعت 10 صبح آغاز خواهد شد و مخطبان می توانند به سامانه ها مراجعه نمایند و بلیت های خود را تهیه نمایند. ظرفیت سالن شماره یک سینما فرهنگ 320 نفر و ظرفیت سالن شماره دو 240 نفر است. کوشش می کنیم این اکران ها با رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت همراه باشد. سال جاری هم مانند سال گذشته فاصله گذاری های اجتماعی، ضدعفونی کردن سالن ها بعد از هر سانس و تب سنجی در لابی سینما در بدو ورود را در برنامه داریم. ورود عزیزان تنها با ماسک امکان پذیر بوده و از پذیرفتن افراد بدون ماسک خودداری خواهیم کرد. ازمخاطبان هم می خواهیم حدالامقدور از خوردن و آشامیدن در سالن خوددداری نمایند که مردم بتوانند کل فیلم را در سالن با ماسک سپری نمایند.

این مدیر سینما ادامه داد: سال جاری دومین سالی است که در شراط کرونا جشنواره برگزار می گردد. با توجه به اینکه همواره روبروی گیشه سینماها صف بود و گاهی در ایام جشنواره بلیت پیدا می شد، ولی از مردم خواهش می کنم با توجه به اینکه سال جاری هم مانند سال گذشته در شرایط کرونا هستیم، بلیت فروشی در گیشه نداریم تا از تجمع و ازدحام جلوگیری گردد.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از 12 تا 22 بهمن به دبیری مسعود نقاش زاده برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1717

به "گزارشی از آماده سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از آماده سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید