یونان برای جلوگیری از ورود پناهجویان در مرز سیم خاردار نصب کرد

به گزارش دنیای راه راه، دولت یونان برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور دست به هر کاری می زند.

یونان برای جلوگیری از ورود پناهجویان در مرز سیم خاردار نصب کرد

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه به نقل از یورونیوز، دولت یونان روز سه شنبه مرزهای خود با ترکیه در منطقه کاستانیس را با نصب سیم خاردار تقویت کرد تا از هجوم هزاران پناهجوی جلوگیری کند.

این اقدام یک روز پس از آن صورت گرفت که مقام های اتحادیه اروپا و ترکیه برای یک توافق چهار ساله به هدف جلوگیری از ورود پناهجویان به اروپا به نتیجه رسیدند.

اردوغان روز نهم اسفند اعلام نمود که مرزهای خود را برای ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا بازگذاشته است. از آن روز هزاران پناهجو به امید راه یابی به غرب و شمال اروپا راهی مرزهای یونان شدند.

رئیس جمهوری ترکیه در یک سخنرانی به مناسبت روز جهانی زن از دولت یونان خواست، گذرگاه های مرزی خود را به روی پناهجویان بگشاید تا آنها بتوانند به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا بروند.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر اینکه پناهجویان قصد ماندن در یونان را ندارند، از نیروهای دولتی این کشور به دلیل برخوردهای خشونت بار با پناهجویان در مناطق مرزی به شدت انتقاد کرد. او گفت، باید به انسان بودن این گونه افراد که با زنان و بچه ها پناهجو این گونه برخورد می نمایند، شک کرد.

او ضمن انتقاد از کشور همسایه گفت، نه تنها هیچ کس به این رفتارهای غیرانسانی اعتراض نکرد بلکه برعکس از یونان در این زمینه حمایت هم می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 473

به "یونان برای جلوگیری از ورود پناهجویان در مرز سیم خاردار نصب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان برای جلوگیری از ورود پناهجویان در مرز سیم خاردار نصب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید