2 تست کرونا شرط سفر به ترکیه !

به گزارش دنیای راه راه، با شناسایی ردپای ویروس جهش یافته کرونا در کشورهای توریستی از جمله ترکیه ، مقررات جدی تری از سوی بعضی کشورها برای سفر به این کشور وضع شده است.

2 تست کرونا شرط سفر به ترکیه !

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه تابستانی در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

ایسنا: بیشتر از دو هفته از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران برای اعمال محدودیت در ترددهای مسافرتی با کشور ترکیه می گذرد، هرچند این محدودیت چندان هم سختگیرانه نبوده؛ پروازهای بین دو کشور همچنان برقرار است و فقط تورهای گردشگری ممنوع شده اند. البته که تعداد پروازها به دلیل کمبود مسافر به شدت کاهش داشته است، اما با این حال، در میان مقرراتی که برای کنترل این مرز وضع شده، از قرنطینه اجباری مسافران و تست کرونا هنگام برگشت به کشور خبری نیست، مگر در موارد مشکوک و به ضرورت.

با این حال، بعضی کشورها که مبادلات بیشتری با ترکیه دارند، تدابیر سختگیرانه تری را به اجرا گذاشته اند. مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری ـ به ایسنا گفت: سازمان بهداشت انسانی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان روسیه در تصمیم جدیدی، برای گردشگرانی که تا اول ماه مه (ابتدای هفته آینده) از ترکیه و تانزانیا به روسیه بازمی گردند، شرط دو بار آزمایش کوویدـ19 را اجباری نموده است.

روسیه بیشترین تعداد مسافر را در ترکیه دارد و این کشور یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران روس به تعداد می آید، اما شیوع ویروس جهش یافته کرونا در بیشتر منطقه ها ترکیه، روسیه را بر آن داشته تا شهروندانش را ملزم کند در بازگشت از سفر ترکیه، دو بار تست PCR بدهند؛ یک بار پیش از ورود به خاک روسیه و بار دوم پنج روز پس از برگشت.

عباسی با اشاره به گزارشی که خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در این باره منتشر نموده است، گفت: بر اساس مصوبه دولت فدرال روسیه، شهروندانی که نتیجه آزمایش دوم را دریافت می نمایند باید فرم اطلاع از نتایج آزمایش عفونت ویروس کرونا را برای کسانی که به فدراسیون روسیه می آیند تکمیل نموده و این داده ها را در وب سایت خدمات عمومی فدرال روسیه بارگذاری نمایند. این مصوبه یک هفته است که به اجرا گذاشته شده است.

خبرگزاری ریانووستی روسیه هم گزارش نموده است، سازمان بهداشت انسانی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان این کشور با انتخاب تصادفی مسافران خارجی در فرودگاه ها، غربالگری ویروس کرونا را انجام می دهد، به این شکل که خارجی هایی که به روسیه سفر می نمایند، باید از قبل تست PCR داده باشند، اما به جای این که مانند شهروندان روسیه دوبار تست بدهند، در فرودگاه، تصادفی غربالگری و ملزم می شوند پنج روز پس از ورود به این کشور، تست دوم کووید را انجام دهند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1493

به "2 تست کرونا شرط سفر به ترکیه !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 تست کرونا شرط سفر به ترکیه !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید