3 طرز تهیه پاپسیکلز کیک چوپی و توپی برای ولنتاین و تولد

به گزارش دنیای راه راه، پاپسیکل یا پاپسیکلز یا پاپسی از انواع کیک های فانتزی هستند که برای هدیه دادن های تک نفره بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. کیک چوبی از برترین هدیه ها برای ولنتاین و تولد بچه ها یا حتی در مهمانی ها به شمار میرود. این مطلب از در را به آموزش پاپسیکلز ولنتاین به 3 روش با قالب و بدون قالب و بدون فر و پاپسیکل میوه ای اختصاص داده ایم. با مراحل درست کردن این همراه ما باشید.

3 طرز تهیه پاپسیکلز کیک چوپی و توپی برای ولنتاین و تولد

معنی پاپسیکل چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است شرح بدهیم که پاپسیکلز چیه؟ پاپسیکل در اصل یک نوع بستنی یخی است که معمولا در کشورهای آمریکا و کانادا رایج است، ظاهر آ ن ها هم شبیه آلاسکاهای خودمان است. پاپسیکلز یا پاپسی کیک هم با تقلید از همین بستنی های یخی درست شده اند.

این کیک چوبی انواع بسیار متنوعی دارد و کلا به شیرینی هایی می گویند که روی چوب بستنی یا چوب آبنبات قرار دارند و روی پاپسیکل کیک هم با روکش شکلاتی یا گاناش های مختلف پوشیده شده است.

طرز تهیه کیک چوبی پاپسیکلز یا پاپسیکل شکلاتی (روش اول)

زمان آماده سازی مواد: 1 ساعت

زمان مورد احتیاج برای پخت پاپسکیلز: 25 دقیقه

مواد لازم برای تهیه کیک پاپسیکل یا پاپسیکلز به شکل بستنی

 • آرد سفید: 4 لیوان دسته دار فرانسوی
 • روغن مایع: 1 لیوان دسته دار فرانسوی
 • کره ذوب شده: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • شکر: 2 و 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • شیر: 1 لیوان دسته دار فرانسوی
 • بیکینگ پودر: 1 قاشق غذاخوری
 • وانیل: 1 قاشق غذاخوری
 • پودر کاکائو: 1 قاشق غذاخوری
 • تخم مرغ: 5 عدد
 • چوب بستنی: به تعداد لازم

مواد لازم برای روکش شکلاتی کیک چوبی پاپسیکلز

 • شکلات تخته ای با طعم دلخواه: 250 گرم
 • کره: 50 گرم
 • پودر فندق، گردو یا پسته: به مقدار دلخواه

مراحل طرز تهیه پاپسیکلز کیک چوبی شکلاتی بدون خامه

کیک چوبی یا پاپسیکلز کیک به شکل بستنی مگنوم از انواع کیک است که با بستنی و شکلات درست می گردد. برای درست کردن پاپسیکلز، باید از فر بهره ببرید و بعد از ریختن مواد داخل پاپسیکال در قالب و آماده شدن، روی آن را با شکلات ذوب شده به ، تزیین کنید.

اگر می خواهید در روش درست کردن پاپسیکلز از تزیینات بیشتری بهره ببرید، روی روکش شکلاتی را تا وقتی که هنوز کاملا نبسته است، انواع دراژه های رنگی، مغزهای خرد شده، پودر نارگیل و … به کار ببرید. در ادامه می توانید با طرز تهیه کیک چوبی آشنا شوید.

مرحله اول: مواد کیک پاپسیکلز را آماده کنید

برای درست کردن پاپسیکلز به عنوان یک کیک چوبی خوشمزه ولنتاینی قبل از هر چیز، فر را روشن و روی دمای 180درجه تنظیم کنید. چون مراحل آماده سازی مواد کیک چوبی مگنوم حدود 20 دقیقه طول می کشد و تا آماده شدن مواد، فر باید گرم شده باشد.

آرد، بیکینگ پودر و پودر کاکائو را سه مرتبه الک کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: مواد پاپسیکلز را با هم ترکیب کنید

در یک ظرف مناسب، تخم مرغ ها را شکسته و با همزن بزنید. احتیاجی به جدا کردن سفیده و زرده نیست. تا حدی تخم مرغ ها را بزنید که سفید رنگ شوند. وانیل را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه هم بزنید. سپس شکر را اضافه کنید.

مرحله سوم؛ اضافه کردن کره، شیر، آرد بیکینگ پودر به سایر مواد پاپسیکلز

در این مرحله از طرز درست کردن پاپسیکلز باید کره و روغن را اضافه کنید. شیر را به مخلوط اضافه نموده و 2 دقیقه هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را که از قبل الک نموده بودید به مایه کیک چوبی پاپسیکلز مگنوم اضافه کنید و با همزن بزنید.

در حدی که مواد با هم یکدست شوند آنها را به آرامی بزنید. سعی کنید از لیسک یا همزن دستی بهره ببرید.

مرحله چهارم: مواد لازم پاپسیکل را در قالب بریزید

اگر قالب سیلیکونی دارید، در این مرحله از روش درست کردن پاپسیکل باید مواد را در قالب بریزید و اگر ندارید، کف یک قالب ساده مستطیلی یا مربعی را که برای کیکتان آماده نموده اید، کاغذ روغنی بگذارید و چرب کنید.

مواد را در قالب بریزید و به مدت 25 دقیقه در فر قرار دهید. بعد از اینکه کیک پخت، اجازه دهید از دما بیفتد و خنک گردد.

کیک پاپسیکلز را پس از سرد شدن از قالب بیرون بیاورید و چوب بستنی ها را در آن فرو کنید. اگر قالب تان معمولی بود، کیک را به شکل بستنی مگنوم برش بزنید و چوب ها را در آن ها قرار دهید.

مرحله پنجم: روی کیک پاپسیکلز ولنتاین را با روکش شکلاتی تزیین کنید

در مرحله چهارم از پاپس کیک به شکل بستنی باید شکلات تخته ای را به روش بن ماری ذوب کنید و با کره مخلوط کنید. اگر چند مدل شکلات را انتخاب نموده اید، هر یک را جداگانه در ظرفی روی بخار آب یا روی سطح آب جوش قرار دهید تا شکلات ها ذوب شوند.

کیک ها را روی توری فلزی قرار دهید و روی سطح کیک را روکش شکلات بریزید تا کل کیک را بپوشاند یا کیک را در شکلات ذوب شده، فرو برید.

سپس روی کیک ها را با پودر پسته و فندق و گردو (به دلخواه) تزیین کنید. کیک های بستنی را به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودشان را کاملا بگیرند.

طرز تهیه پاپس کیک توپی بدون قالب (روش دوم)

مراحل تهیه پاپسیکل تولد بدون قالب و بدون فر

برای طرز تهیه پاپسیکل کیک بدون قالب، باید مقداری کیک و شکلات را به مقدار دلخواه از قبل، آماده یا خریداری نموده باشید. سپس آن ها را به شکل پاپس کیک فرم دهید و در آخر هم کیک های شکلاتی و ساده ولنتاین را با مواد دلخواه تزیین کنید. به این پاپسیکل، پاپسیکل توپی هم گفته می گردد.

مرحله اول: کیک پودر شده را با خامه یا شکلات مایع مخلوط کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه پاپسیکلز کیک بدون قالب، یک کیک شکلاتی یا ساده را تهیه کنید. سپس آن را به شکل پودر شده درآورید یعنی کیک را با دست له کنید و در ظرف جداگانه بریزید.

به این کیک های پودر شده، مقداری خامه صبحانه یا شکلات مایع اضافه کنید و آن ها را ورز دهید و مخلوط کنید تا حدی که بافت خمیری به خودش بگیرد.

مرحله دوم: شکلات را بن ماری و کیک را گلوله کنید

در این مرحله از طرز تهیه پاپسیکل آسان و بدون قالب باید یک کاسه مقداری از شکلات تخته ای با طعم و رنگ دلخواه را به روش بن ماری ذوب کنید و کنار بگذارید.

قبل از این که شکلات سفت گردد، مقداری از خمیر را بردارید و به مقدار یک نارنگی کوچک بین کف دست هایتان بچرخانید تا شکل گلوله ای بگیرد.

مرحله سوم: نی را در شکلات بزنید و داخل پاپس کیک فرو ببرید

در این مرحله یک چوب یا نی مخصوص آبنبات را داخل شکلاتی که از قبل بن ماری کردید، بزنید و بعد نی را داخل گلوله کیکی فرو ببرید. همه پاپسیکلز کیک ها را به همین شیوه آماده کنید.

سپس آن ها را در یک سینی بگذارید و به مدت 10 تا 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید. در این فاصله شکلات های چسبیده به نی، باید سفت شوند و کیک را به نی بچسبانند.

مرحله چهارم: پاپس کیک را در شکلات بن ماری فرو ببرید

بعد از 15 دقیقه کیک ها را از یخچال درآورید. دوباره شکلات را بن ماری کنید و کیک ها را داخل شکلات بن ماری شده بزنید، طوری که سطح گلوله ها کاملا با شکلات پوشانده گردد.

گلوله های کیک یا پاپسیکلز کیک را کمی بالای ظرف شکلات نگه دارید تا شکلات های اضافه آن بریزند.

مرحله پنجم: پاپسیکل کیک را از کاغذ جدا و سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه پاپس کیک بدون قالب، پاپسیکلزها را روی کاغذ روغنی قرار دهید و دوباره به مدت 15 دقیقه داخل یخچال بگذارید.

کیک ها را از یخچال در آورید و اضافه های شکلات هایی را که روی کاغذ ریخته بودند جدا کنید تا سطح پاپس کیک ها صاف و مرتب شوند. در نهایت می توانید پاپس کیک های ولنتاینی را با شکلات یا فوندانت تزئین کنید.

طرز تهیه پاپسیکلز ژله ای با میوه (روش سوم)

زمان آماده سازی مواد پاپسیکلز میوه ای: 1 ساعت

مواد لازم برای تهیه پاپسیکل ژله ای

شکر: 6 قاشق غذاخوری

آب: 3 لیوان دسته دار فرانسوی

هلو: 1 عدد

توت فرنگی: 5 عدد

موز: 1 عدد

کیوی: 2 عدد

میوه های دلخواه: به مقدار دلخواه

مراحل طرز تهیه پاپسیکل میوه ای ژله ای

پاپسیکلز میوه ای ژله ای، یکی از دسرهای خوشمزه و فرق دارد که مخصوصا در فصل تابستان طرفدارهای زیادی دارد. می توانید از این پاپسیکل برای تنقلات بچه ها هم بهره ببرید. در ادامه مراحل طرز تهیه پاپسیکل میوه ای ژله ای را به شما آموزش خواهیم داد.

مرحله اول: شربت را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه پاپسیکلز ژله ای با میوه های تابستانی یا زمستانی، در یک قابلمه آب و شکر را بریزید و روی حرارت بگذارید. وقتی شکر در آب حل شد و کمی غلظت گرفت، حرارت را قطع کنید. اجازه دهید شربت خنک گردد و از دما بیفتد.

مرحله دوم: میوه ها را آماده کنید

برای درست کردن این پاپسیکلز می توانید از میوه های دلخواه بهره ببرید یا میوه ها را جایگزین و حذف و اضافه کنید. میوه های مورد استفاده در پاپسیکل را بشویید و به صورت ریز یا حلقه ای خرد کنید. هر چه رنگ های میوه ها متنوع تر باشد بهتر است. میوه ها را کنار بگذارید.

مرحله سوم: پاپسیکل را در قالب بریزید

قالب های بستنی یخی را آماده کنید و میوه های تکه تکه شده را در آنها بریزید. آب و شکر یا شربت را به میوه ها اضافه کنید. می توانید به جای شربت از آبمیوه های مختلف، ماست رقیق شده یا پودر ژله همراه با آب ولرم هم بهره ببرید.

قالب ها را به مدت 2 تا 3 ساعت در فریزر قرار دهید تا ببندد. سپس پاپسیکل میوه ای را سرو کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک چوبی مگنوم یا پاپسیکال ولنتاین

*می توانید در طرز تهیه پاپسیکلز در خانه یا همان کیک چوبی پاپسیکلز از پوست پرتقال رنده شده هم بهره ببرید.

*برای طرز تهیه پاپسیکال ولنتاین آسان به عنوان کیک شکلاتی از شکلات تخته ای را با طعم ها و رنگ های مختلف بهره ببرید و کیک را به چند قسمت تقسیم نموده و روکش هر بخش را بنا به دلخواه انتخاب کنید.

*برای روی شکلات مگنوم کیک می توانید از اسپرینکل های رنگی هم بهره ببرید.

*پاپسیکل ها یا مگنوم کیک آنقدر پرطرفدارند که به راحتی می توانید قالب های مخصوص آنها را در فروشگاه ها تهیه کنید و علاوه بر شکل بستنی مگنوم، آنها را به شکل های مختلف مثل پاپسیکل قلبی درست کنید.

*در طرز تهیه پاپسیکل ولنتاین می توانید از روکش قرمز یا صورتی برای تزیین پاپسیکل کیک بهره ببرید. سپس می توانید روی آن چند ترافل قلبی شکل بچسبانید آن را به عنوان به کسی که دوستش دارید هدیه دهید.

سوالات متداول

کیک پاپسیکل چیست؟

معنی پاپسکل در واقع یعنی با چوب بستنی، که به کیک چوبی گفته می گردد که ظاهری شبیه به بستنی دارد و با روکش شکلات تزیین می گردد.

پاپسیکل کیک را چطور قالب بزنیم؟

پاپیس کیک به شکل بستنی، قالب مخصوص دارد و به راحتی می توانید آن را بخرید. در غیر این صورت، برای تهیه پاپسیکل کیک بدون قالب مخصوص این کیک چوبی، می توانید از قالب های دلخواه برای درست کردن این کیک بهره ببرید.

کیک پاپسیکلز برای چه مناسبت هایی استفاده می گردد؟

کیک چوبی شکلاتی مگنوم، یکی از محبوب ترین انواع کیک برای مناسبت های عاشقانه مثل ولنتاین یا سالگرد ازدواج است. اما می توانید آن را به عنوان یک دسر برای مهمانی ها هم تهیه کنید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1934

به "3 طرز تهیه پاپسیکلز کیک چوپی و توپی برای ولنتاین و تولد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 طرز تهیه پاپسیکلز کیک چوپی و توپی برای ولنتاین و تولد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید