33 جاذبه ایتالیا که هر توریستی باید ببیند!

به گزارش دنیای راه راه، ایتالیا کشوری پر از داستان و قدرت، با شنیدن نام آن همه ما یاد هنر و تاریخ می افتیم. آمفی تئاتر کلوسئوم، کلیسای جامع فلورانس و بسیاری از مکان های دیگر تنها بخشی از عظمت ایتالیا است.

33 جاذبه ایتالیا که هر توریستی باید ببیند!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

بدون شک ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که تاریخ و تمدن باشکوهی را در تاریخ خود دارد. هنرمندانی نظیر میکل آنژ، رافائل و داوینچی روزی در این کشور پر ابهت قدم گذاشته اند و آثار هنری فاخر فراوری نموده اند. هرچه در رابطه باهنر و تاریخ ایتالیا صحبت کنیم، کم گفته ایم. در این مطلب به سراغ 33مکان دیدنی در ایتالیا رفته ایم که هر توریستی باید از آن ها دیدن کند. اگر قصد سفر به ایتالیا رادارید همراه ما باشید تا این مکان ها را بشناسید.

سیویتا دی باگنوگریو، ویترو

ویترو شهری در ناحیه لاتزیو در کشور ایتالیا است. سیویتا بخشی از شهر ویترو است که در حدود 2500 سال پیش تاسیس شده است. این شهر بر روی فلات سنگی مشرف به دره رود تیبر در مرکز ایتالیا واقع شده است. در حال حاضر سیویتا در معرض فرسایش شدید و تخریب واقع شده است. این شهر در سال 2006 در لیست آثار دنیای نهاده شد.

کولوسئوم، رم

کولوسئوم آمفی تئاتری در شهر رم در ایتالیا است که ظرفیتی برابر با 50000 تا 80000 نفر و 80 درب ورودی دارد. اهمیت این آمفی تئاتر در زیبایی رم را نمی توان نادیده گرفت، سالانه هزاران توریست برای بازدید از این بنای باشکوه به رم می آیند. امروز بسیاری از ما کلوسئوم را با نام گلادیاتورها و خون و حیوانات وحشی می شناسیم. گلادیاتورها در این مکان با حیوان های وحشی می جنگیدند و تماشاچیان را سرگرم می کردند.

فلورانس

فلورانس از شهرهای ایتالیا است که پایتخت ناحیه توسکانی به حساب می آید و از کانون های بازرگانی اروپای سده های میانه به حساب می آمده. درواقع فلورانس را می توان محل تولد رنسانس نامید. کلیسای جامع فلورانس بنای مهمی است که در چشم انداز فلورانس خودنمایی می نماید. این کلیسا تا مدت ها گنبد نداشت و هیچ مهندس و معماری از پس ساختن گنبدی با این عظمت برنمی آمد. پس از گذشت چندین سال فیلیپو برونسلکی توانست گنبدی برای کلیسای جامع فلورانس بسازد و در ساخت آن از روش نوینی استفاده کرد.

پونته وکیو

پونته وکیو پل قوسی سنگی متعلق به قرون وسطی در فلورانس ایتالیا است که بر روی رود آرنو واقع شده است. این پل به دلیل بازارچه قدیمی اش مشهور است که در گذشته متعلق به قصاب ها بوده و در حال حاضر مخصوص صنف جواهرفروشان است.

کلیسای دئومو، میلان

کلیسای دئومو، کلیسای گوتیک در میلان است که قدمتی برابر با شش قرن دارد. این کلیسا بعد از کلیسای سنت پیتر در شهر واتیکان، در لیست بزرگ ترین کلیساهای ایتالیا واقع شده است و پنجمین کلیسای بزرگ دنیا است.

پالرمو

پالرمو شهر اصلی و مرکز ناحیه خودمختار سیسیل و مرکز شهرستان پالرمو در ایتالیا است. این شهر قدمتی برابر با 2700 سال دارد و در دامنه مونته پلگرینو در ساحل شمالی جزیره سیسیل واقع شده است. پالرمو را می توان به عنوان پایتخت فرهنگ و معماری و آشپزی شناخت.

پوزیتانو

پوزیتانو کومونه ای در ایتالیا است که در استان سالرنو واقع شده است. کومونه به یکی از تقسیمات کشوری اصلی رایج در ایتالیا گفته می شود. ایتالیا 20 ناحیه دارد که در هر ناحیه استان ها و کومونه ها وجود دارند. پوزیتانو را می توان جواهر دریای مدیترانه در قسمت جنوبی ساحل ساکرینو دانست.

فواره تروی

فواره تروی آب نمایی در منطقه تروی در رم است که ارتفاعی برابر با 26 متر دارد و یکی از بزرگ ترین آب نماهای دنیا است. تروی بزرگ ترین آب نما در دوره باروک هم بوده است. داستانی در رابطه با این آب نمای زیبا وجود دارد که اگر هر توریست سکه ای داخل آب پرتاب کند روزی دوباره به رم برمی شود. روزانه میانگین 3000 یورو در این فواره پرتاب می شود.

توسکانی

منطقه توسکانی که در مرکز ایتالیا واقع شده است، روستاهای زیبایی را در دل خود جا داده است. زندگی در روستاهای منطقه توسکانی جاری است و هرساله در جزایر و سواحل این منطقه جشنواره های متعددی برگزار می شود.

ونیز

ونیز جزیره ای در شمال ایتالیا است که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک نهاده شده است. ونیز در واقع به نمادی در شمال شرقی ایتالیا تبدیل شده است. در این شهر روی آب حدود 100 جزیره با کانال های جداگانه به هم متصل شده اند و برای رفتن از بخشی به بخش دیگر باید از روی پل ها رد شد. اگر عاشق معماری هستید حتما ونیز بهترین شهر برای شما خواهد بود.

ماترا

شهر ماترا یا مترا در ناحیه باسیلیکاتا در کشور ایتالیا واقع شده است. این شهر باستانی در جنوب ایتالیا واقع شده است و مرکز تاریخی این بخش شناخته می شود. در گذشته بازدید گردشگران از این منطقه بسیار کم بود، ولی امروز ماترا یا مترا به یکی از پربازدیدترین مکان های ایتالیا تبدیل شده است.

پانارئا، جزایر آیولین

جزایر آیولین مجمع الجزایر آشتفشانی در دریای تیرنی در شمال سیسیل است که به نام آپولوس خدای باد نام گذاری شده است. پانارئا یکی از جزایر مجموعه جزایر آیولین است که در شمال شرقی سیسیل واقع شده است. خیابان های سفیدپوش این جزیره، قایق های کوچک با بادبان های زیبا تنها بخشی از جاذبه های این جزیره زیبا است. فصل تابستان یکی از دل انگیزترین اوقات برای سفر به جزیره پانارئا است.

پارک باستان شناسی ناپولیس

پارک باستان شناسی ناپولیس در سیراکیوز واقع شده است که بخشی از مهم ترین خرابه های رم باستان در آن واقع شده است. از برجسته ترین بناها می توان به تئاتر لاتومیا دل پارادایس اشاره نمود که متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد است.

جزیره سالینا، جزایر آیولین

جزیره سالینا یکی از جزایر مجمع الجزایر آیولین است که درواقع به عنوان بزرگ ترین جزیره اقیانوس آرام در شمال شرقی سیسیل شناخته می شود. دو آتشفشان اصلی این جزیره عبارت اند از آتشفشان مونته دای پورری با 560 متر ارتفاع و دیگری مونت فسا دل فلکی با 962 متر ارتفاع. این آتشفشان ها در حال حاضر غیرفعال هستند. دامنه کوه های جزیره سالینا محلی مناسب برای کاشت انگور و زیتون است.

جزیره کاپری

جزیره کاپری در جنوب ایتالیا در ورودی خلیج ناپل در نزدیکی شهر ناپل واقع شده است. این جزیره زیبا 6 کیلومتر طول دارد و دونیم کیلومتر عرض. این جزیره به یکی از جزایر محبوب هالیوودی ها تبدیل شده است و بسیاری از فیلم های هالیوود در این جزیره فیلم برداری شده است.

غار آبی، کاپری

غار آبی، غاری در جزیره کاپری است که در شمال غربی کاپری واقع شده است. ورودی این غار منحصربه فرد کمتر از یک متر است و برای رفتن به داخل غار باید سر را خم کرد.

کالاسابینا، جزیره آسینارا

جزیره آسینارا، جزیره ای خاص در ناحیه شمال غربی سادرینا است که مساحتی برابر با 52 کیلومتر مربع دارد. تپه های سنگی آسینارا یکی از مراکز مهم برای تامین مواد معدنی است و جز ذخایر طبیعی ایتالیا محسوب می شود. این منطقه در گذشته از امنیت کافی برای بازدید برخوردار نبود، ولی در سال های اخیر جزیره آسینارا به یکی از توریستی ترین جزایر ایتالیا تبدیل شده است.

دریاچه ایسو، لومباردی

دریاچه ایسو چهارمین دریاچه بزرگ لومباردی است که در شمال ایتالیا واقع شده است. این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه های ایتالیا است که سالانه هزاران توریست برای بازدید از آن به لومباردی می آیند.

لانگه، پیمونت

پیمونت یکی از 20 ناحیه ایتالیا است که مساحتی برابر با 25399 کیلومتر مربع و جمعیتی برابر با 4.4 میلیون نفر دارد و زبان گویش آن ها پیمونتی است. لانگه بخشی در ناحیه پیمونت است که به قارچ های سفیدش مشهور است.

آبشار کاسکاتا دل مارمور، ترنی

ترنی یکی از شهرهای باستانی ایتالیا و مرکز استان ترنی اومبریا است. آبشار کاسکاتا دل مارمور که ارتفاعی برابر با 165 متر دارد. این آبشار در ابتدای رودخانه ولینو است و بخشی از برق منطقه از فشار آب آبشار تهیه می شود.

وال دورچا، توسکانی

وال دورچا یا والدورچا منطقه ای در توسکانی مرکز ایتالیا است که گستره ای از تپه های جنوب سیه نا تا مونته آمیاتا را شامل می شود. این مکان به عنوان منابع طبیعی در میراث دنیای یونسکو ثبت شده است. دره های سرسبز این منطقه معروف است و توریست های زیادی را به این منطقه می کشاند.

جزایر پونزا، مجمع الجزایر پونتین

جزایر پونیتن در دریای تیرین در غرب واقع شده است و شامل جزیره های پونزا، زانونه، پالمارولا، گاوی، ونتونته و سانتو استفانو می شود. مناظر زیبای این جزایر به عنوان زیباترین منطقه توریستی در غرب ایتالیا شناخته می شود.

ترویزو، ونتو

شهر ترویزو در ناحیه ونتو در کشور ایتالیا واقع شده است. منظره های قرون وسطایی، کلیساهای فرسوده بخشی از زیبایی های این شهر است.

اتنا، سیسیل

اتنا کوه آتشفشانی در شمال شرقی جزیره سیسیل است که از مرتفع ترین کوه های اروپا است و 3350 متر از سطح دریا فاصله دارد. این آتشفشان از فعال ترین آتشفشان های دنیا شناخته می شود و سابقه فوران آن به 3500 سال پیش برمی شود.

پارک ملی سیرسئو، لاتینا

پارک ملی سیرسئو در 100 کیلومتری جنوب شرقی رم واقع شده است و به ساحل آنزویو منتهی می شود و این منطقه شامل جزیره ای به نام زانونه می شود.

چتونا، سیه نا

چتونا کومونه ای در ایتالیا است که در استان سیه نا واقع شده است. چتونا مساحتی برابر با 53.17 کیلومتری مربع دارد و 350 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. فروش زیتون در این منطقه رونق دارد.

کوه سوریت، رود تیبر

رود تیبر سومین رو طولانی ایتالیا است که از کوه های آپنین در امیلیا رومانیا سرچشمه می گیرد و به دریای تیرانی می ریزد. کوه سوریت شش قله اصلی دارد و در شمال منطقه واقع شده است.

وولکانو

وولکانو جزیره آتشفشانی در دریای تیرنی ایتالیا است که در 25 کیلومتری شمال سیسیل واقع شده است و در واقع در جنوبی ترین نقطه جزایر آیولین واقع شده است. این جزیره 21 کیلومترمربع مساحت دارد و 501 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

بولتسانو

بولتسانو شهری در شمال ایتالیا است که در رشته کوه های آلپ در میان اتریش و ایتالیا واقع شده است. این شهر در سال های 2010 ،2012 و 2014 به عنوان بهترین شهر ایتالیا برای زندگی شناخته شده نرخ اشتغال زایی در این شهر بسیار بالا است.

پارک باستان شناسی سلینوته، سیسیل

قدم به قدم ایتالیا تاریخی را در دل خود پنهان نموده است. پارک باستان شناسی سلینوته یکی از زیباترین پارک های باستان شناسی سیسیل است که 5 معبد زیبا ازجمله معبد هرا در آن واقع شده است.

دولومیت

دولومیت رشته کوهی در شمال شرقی ایتالیا است که بخشی از آلپ است و در غرب رود آدیجه تا رود پیتوه امتداد دارد. رشته کوه قله های بلندی دارد و در جنگ دنیای اول محل مبارزه نیروهای ایتالیایی با ارتش مجارستان بوده است.

غار گروتا

غار گروتا یا غار بزرگ در شهر تریسته در شمال شرقی ایتالیا واقع شده است، بندری هم با این نام در شمال شرقی کشور ایتالیا واقع شده است. این غار یکی از بزرگ ترین غارهای کشور ایتالیا است که داخل آن با استالاکتیت ها و استالاگمیت های زیبایی پوشیده شده است. این غار اولین بار در سال 1840 کشف شد و در سال 1908 بازدید برای عموم آزاد شد. وردی غار 1.7 متر ارتفاع دارد و 130 متر طول و عرض دهانه غار هم 65 متر است.

تئاتر باستانی تاورمینا، سیسیل

تاورمینا بخشی از ساحل شرقی سیسیل است که سایه کوه اتنا بر روی آن افتاده است. این منطقه در کنار قدمت، از زیبایی منحصربه فردی برخوردار است.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 232

به "33 جاذبه ایتالیا که هر توریستی باید ببیند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "33 جاذبه ایتالیا که هر توریستی باید ببیند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید