آلمان نیروهای بیشتری را به اقتصادی اعزام می نماید

به گزارش دنیای راه راه، مجلس آلمان با گسترش عملیات ارتش آلمان در کشور اقتصادی و ساحل عاج و اعزام نیروی بیشتر به این منطقه موافقت کرد.

آلمان نیروهای بیشتری را به اقتصادی اعزام می نماید

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه به نقل از ان تی وی آلمان، با وجود عملیات نظامی بین المللی، کشور مالی همچنان یک منطقه بحرانی است. گروه های تروریستی در این کشور همچنان مردم را تهدید می نمایند. حالا مجلس آلمان تصمیم گرفته است عملیات ارتش آلمان در مالی را گسترش دهد.

مجلس آلمان با گسترش عملیات ارتش آلمان در مالی و منطقه ساحل آفریقا موافقت نموده است. بیشتر قریب به اتفاق نمایندگان مجلس آلمان (437 نفر) روز آدینه به مصوبه جدید مشارکت بیشتر آلمان در عملیات آموزشی اتحادیه اروپا در این کشور موسوم به EUTM رای مثبت دادند.

بر این اساس پیش بینی شده است که در آینده تا 450 نیروی آلمانی و حدود 100 نفر بیشتر از سابق به این منطقه اعزام گردد. 149 نماینده مجلس آلمان با این مصوبه مخالفت نموده و 58 نفر هم به آن رای ممتنع دادند.

سخنگوی سیاست خارجی حزب سوسیال دموکرات آلمان بر ضرورت این عملیات که به زعم وی با آن اهداف اجتماعی و مالی کشور تقویت می گردد تاکید نموده است. وی در این باره گفته است که شرایط امنیتی در این منطقه در سال های اخیر بدتر شده است. حملات تروریستی از شمال مالی به مرکز این کشور تشدید شده است. همچنین چاد و بورکینافاسو هدف این گونه حملات تروریستی قرار گرفته اند.

معاون فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی هم شرایط در ساحل عاج را انتقادی ارزیابی نموده و تحولات ماه های اخیر را نگران نماینده ارزیابی نموده است. وی در این باره گفته است که امروز منطقه ساحل آفریقا جدی ترین منطقه بحرانی است.

در حال حاضر به دلیل بحران کرونا عملیات آموزشی اتحادیه اروپا در این منطقه به طور گسترده ای متوقف شده است. عملیات جدید تصویب شده توسط مجلس آلمان تا اواخر ماه می سال 2021 ادامه خواهد داشت.

ارتش آلمان همچنین با حدود 1100 نیرو در عملیات سازمان ملل در مالی موسوم به مینوسما مشارکت دارد. مجلس آلمان در روزهای آینده درباره این عملیات هم رای گیری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 719

به "آلمان نیروهای بیشتری را به اقتصادی اعزام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان نیروهای بیشتری را به اقتصادی اعزام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید