اخبار سیاسی

خانه های خالی وارد بازار اجاره می شوند؟

در شرایطی که هنوز سامانه املاک و اسکان با توجه به عدم اتصال به دستگاه های مرتبط، فعالیت خود را شروع نکرده، معاون وزیر راه و شهرسازی از راهنمایی خانه های خالی به بازار اجاره در صورت راه اندازی این سامانه خبر داده است.

14 فروردین 1399

گفتگوی ترامپ و رئیس جمهور برزیل برای مقابله با کرونا

رییس جمهوری آمریکا و همتای برزیلی وی که اسفندماه شایعاتی درباره ابتلای هر دوی آنها به کرونا منتشر شده بود، با یکدیگر تلفنی گفت وگو کردند؛ گفت وگویی که موضوع آن، همکاری میان دو کشور در زمینه مبارزه با این بیماری اعلام شده است.

14 فروردین 1399

تخصیص سهمیه بنزین به راهبران آموزشی، جدیدترین نرخ ترک تحصیل

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود: نرخ خالص ثبت نام به 98.18 درصد در سال 98 رسیده است و توانستیم از سال 92 تا 98 تعداد 213 هزار و 205 کودک تارک تحصیل را شناسایی نموده و به مدرسه بازگردانیم و نرخ ترک تحصیل را به 1.11 رسانده ایم.

13 فروردین 1399

طالبان: آمریکا از سرنوشت شوروی در افغانستان عبرت بگیرد

پس از اعلام مقامات آمریکایی مبنی بر امضای توافق با طالبان طی هفته های آینده، این گروه با انتشار بیانیه ای گفت آمریکا باید از سرنوشت شوروی در افغانستان عبرت گیرد.

11 فروردین 1399

استقلال اسکاتلند از انگلیس و ماندن در اتحادیه اروپا یک گزینه برای ماست

وزیر اول اسکاتلند بعد از همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مصاحبه با یک رسانه آلمانی بار دیگر مسئله استقلال اسکاتلند از انگلیس و ماندن در اتحادیه اروپا را مطرح نمود.

7 فروردین 1399

سفیر مجارستان در مورد برخورد ناشایست این کشور با دانشجویان ایرانی به وزارت خارجه احضار شد

زولتان وارگا هاژونیس، سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران امروز به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

6 فروردین 1399

رأی الیوم: رزمایش دریایی تجسم ائتلاف استراتژیک سه جانبه جدید است، هژمونی آمریکا در حال فرسایش است

روزنامه رأی الیوم با اشاره به رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین در دریای عمان و اقیانوس هند نوشت: آمریکا دیگر به تنهایی بر دنیا حاکم نیست و سرنوشت نظامی و سیاسی آن را معین نمی کند و دوران هژمونی آن در این چارچوب به سرعت در حال فرسایش است.

5 فروردین 1399

اولین توئیت ترامپ پس از تبرئه در مجلس سنا

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دقایقی بعد از رای گیری مجلس سنای این کشور و تبرئه وی از بندهای اتهامی استیضاح توئیتی را منتشر کرد.

5 فروردین 1399

پلوسی: مودبانه ترین کار را در برابر ترامپ انجام دادم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، نانسی پلوسی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره این که چرا متن سخنرانی ترامپ را پاره کرد پاسخ داد: چون با در نظر دریافت دیگر گزینه ها این مؤدبانه ترین کار بود.

4 فروردین 1399

لزوم حمایت از طرح های پژوهشی حوزه امنیت

خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیر امور فناوری اطلاعات دانشگاه بیرجند گفت: از طرح های پژوهشی حوزه امنیت، آن گونه که ضروری است حمایت نشده است.

2 فروردین 1399

آمریکا جنگ در افغانستان را زنده نگه می دارد، دولت با ثبات در کابل نزدیکی با چین و روسیه را در پی دارد

نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی در خصوص افزایش اختیارات نیروهای آمریکایی در افغانستان اظهار داشت که هدف اصلی واشنگتن نگه داشتن همیشگی افغانستان در سطحی از بی ثباتی و ناامنی است تا این کشور به چین و روسیه نزدیک نشود.

1 فروردین 1399

بازداشت 12 نفر در آلمان به اتهام ایجاد گروه راست افراط گرای تروریستی و کوشش برای ترور مقامات و سرنگونی حکومت

هدف این گروه بی ثبات کردن کشور و جامعه و در نهایت سرنگونی حکومت آلمان بوده است. این گروه در تدارک حمله علیه مقامات سیاسی، پناهجویان و افراد مسلمان بوده اند.

28 اسفند 1398

نتیجه عملکرد دانشگاه ها باید حل مسائل جامعه باشد

استاندار فارس با بیان اینکه نتیجه عملکرد دانشگاه ها باید حل مسائل جامعه باشد، گفت: برون داد گردهمایی 13 دانشگاه برتر باید حل مسائل به وسیله علمی باشد.

28 اسفند 1398

بهره گیری از ظرفیت کارخانه های خراسان جنوبی برای فراوری اقلام بهداشتی

خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای برطرف بخشی از نیازهای مردم و تأمین اقلام بهداشتی، از ظرفیت استان استفاده شده و در بعضی از کارخانه ها که زمینه لازم را داشته اند، با تزریق منابع اقتصادی و بعضی مواد اولیه- الکل و...، خط فراوری تغییر...

26 اسفند 1398

کانادا برای امضای معاهده تجارت آزاد با اروپا آماده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستیا فری لند وزیر تجارت کانادا پس از ملاقات و گفتگوی کوتاه با مارتین شولتز رئیس مجلس اروپا گفت: ما آنچه که باید انجام می دادیم را انجام دادیم و اکنون نوبت اتحادیه اروپا است تا تصمیم گیری کند.

23 اسفند 1398

ظرفیت اسکان نوروزی فرهنگیان اعلام شد

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در نوروز امسال 11 میلیون نفر روز، فرهنگیان در مراکز اسکان پذیرش شدند و سال 99 این آمادگی وجود دارد تا 13 میلیون نفر روز را اسکان دهیم.

22 اسفند 1398

اما و اگرهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان؛ شفافیت شرط اول

مقامات کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان به نصب دوربین های نظارتی در مراکز رأی دهی چندان تمایلی ندارند و معتقدند اگرچه نصب دوربین و استفاده از تلفن همراه برای شفافیت خوب است، اما از سوی دیگر می تواند در فرایند رأی دهی خلل وارد کند. ...

20 اسفند 1398

گزارش، معنای پیشنهاد پوتین برای اصلاح قانون اساسی روسیه

به نظر می رسد ولادیمیر پوتین درصدد ایجاد تغییراتی در قانون اساسی روسیه است تا بعد از خاتمه دوره ریاست جمهوری خود، اختیارات رئیس جمهور کاهش یافته و نقش مجلس که حزب حاکم بر آن کنترل دارد، در تصمیم گیری های اساسی در کشور افزایش یابد.

17 اسفند 1398

سرمایه گذاری منطقه گردشگری گردو معین تکلیف گردد

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: منطقه نمونه گردشگری دره گردو از جمله مهم ترین نقاطی است که می تواند سبب توسعه گردشگری استان گردد و باید هر چه سریع تر بحث سرمایه گذاری آن معین گردد.

17 اسفند 1398

در هر شرایطی باید در انتخابات شرکت کرد

خبرنگاران/البرز یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حتی اگر کاندیدایی برای حمایت کردن در انتخابات مجلس یازدهم نداشته باشیم باید در انتخابات شرکت کرد.

15 اسفند 1398
تعداد: (130)