اختصاص 213 غرفه به صنایع دستی و سوغات در جشنواره اقوام گلستان

به گزارش دنیای راه راه، مسئول کمیته نمایشگاهی جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از حضور رشته های شاخص و بومی 23 استان در 145 غرفه صنایع دستی در این دوره از جشنواره اطلاع داد.

اختصاص 213 غرفه به صنایع دستی و سوغات در جشنواره اقوام گلستان

مریم حاجی ابراهیمی با اشاره به این که این نمایشگاه در دو شهرستان گرگان و گنبدکاووس برگزار می گردد، گفت: سال جاری هم چون دوره های پیشین، هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی از سراسر کشور در بخش نمایشگاهی سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام حضور خواهند داشت، همچنین در نمایشگاه شهرستان گرگان، 68 غرفه به سوغات ایرانی و 145 غرفه برای نمایش صنایع دستی هنرمندان استانی و کشوری اختصاص داده شده است.

معاون صنایع دستی و هنر سنتی استان گلستان اضافه نمود: در بخش نمایشگاهی و صنایع دستی این جشنواره در شهرستان گنبدکاووس نیز 65 غرفه صنایع دستی و 45 غرفه سوغات در نظر گرفته شده است.

مسئول کمیته نمایشگاهی سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان توضیح داد: در این نمایشگاه علاوه بر ارائه آثاری از هنرمندان و صنعتگران سراسر کشور، رشته های بومی و اصیل هر استان، مراکز تخصصی، تعاونی ها، فروشگاه ها، هنرمندان دارای مهر اصالت و نشان ملی، هنرمندان فعال حوزه بسته بندی، فروشگاه های مجازی، روستاها و شهرهای ملی و جهانی صنایع دستی به نمایش گذاشته می گردد.

حاجی ابراهیمی به جذابیت های بخش نمایشگاهی و صنایع دستی این جشنواره اشاره نمود و اضافه نمود: استفاده غرفه داران از پوشش های محلی و بومی اقوام مختلف، اجرای زنده محصولات صنایع دستی در غرفه های نمایشگاهی از جذابیت های نمایشگاه سیزدهم است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 251

به "اختصاص 213 غرفه به صنایع دستی و سوغات در جشنواره اقوام گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 213 غرفه به صنایع دستی و سوغات در جشنواره اقوام گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید