اظهارنظر غیرمنتظره رئیس جمهور برزیل درباره احتمال ابتلا به کرونا

به گزارش دنیای راه راه، رئیس جمهور برزیل در اظهارنظری غیرمنتظره گفت که احتمالاً قبلاً به کرونا مبتلا شده و وجود پادتن در بدن او می تواند این مسئله را روشن کند.

اظهارنظر غیرمنتظره رئیس جمهور برزیل درباره احتمال ابتلا به کرونا

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل می گوید تصور می نماید قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده است، این در حالی است که وی پیش از این ابتلا به کرونا را تکذیب نموده بود و همچنین از شروع این همه گیری جهانی مانند همتای آمریکایی خود، جدی بودن خطر آن را کوچک شمرده و بدون ماسک در جمع هوادارنش ظاهر می شده است.

به گزارش نشریه بلومبرگ، رئیس جمهور 65 ساله برزیل این اظهارات غیرمنتظره را دیروز پنجشنبه در ویدئویی در شبکه اجتماعی فیس بوک بیان کرد. وی گفت: برای این که ببینم پادتن (بیماری کرونا) در بدنم وجود دارد، می توانم آزمایش بدهم.

حدس درباره احتمال ابتلای بولسونارو به کرونا وقتی مطرح شد که تعدادی از دستیاران وی که او را در سفر ماه مارس به فلوریدا برای دیدار با ترامپ در عمارت مار-ئه-لاگو همراهی نموده بودند، آزمایش ابتلایشان به کرونا مثبت اعلام شد. در آن موقع بولسونارو ابتلا به کرونا را تکذیب کرد و گفت قوای بدنی او دلیل عدم ابتلایش بوده است. او همچنین کوشش کرد نتیجه آزمایشش فاش نگردد.

برزیل بعد از آمریکا در صندلی دوم کشورهای کرونازده هم به لحاظ ابتلا و هم تعداد قربانی قرار گرفته است و از عملکرد رئیس جمهور این کشور در مقابله با شیوع کرونا به شدت انتقاد می گردد. دیروز پنجشنبه هزار و 141 مورد جدید فوتی به دلیل کرونا و 39 هزار و 483 ابتلای جدید به این بیماری گزارش شد. اوایل این هفته یک قاضی فدرال به رئیس جمهور دستور داد در بین عموم از ماسک استفاده کند.

بنابر اعلام پایگاه خبری وُرلداُمتر، از ابتدای همه گیری کرونا و اوج دریافت آن در کشورهای آمریکای جنوبی، یک میلیون 233 هزار و 147 نفر در برزیل به کرونا مبتلا شده و 55 هزار و 54 نفر هم جان باخته اند.

در آمریکا هم فرایند افزایشی مبتلایان به ویروس کووید-19 همچنان ادامه دارد و این در حالی است که بخش گسترده ای از افکار عمومی و همچنین سیاسیون آمریکا واکنش دیرهنگام کاخ سفید به شیوع این بیماری را عامل آن می دانند.

طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 40184 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 649 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید19 در آمریکا به 2،504،588 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 126،780 تن افزایش یافت.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 704

به "اظهارنظر غیرمنتظره رئیس جمهور برزیل درباره احتمال ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارنظر غیرمنتظره رئیس جمهور برزیل درباره احتمال ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید