اکونومیست: طالبان از پروژه های چین در افغانستان حمایت می نماید

به گزارش دنیای راه راه، نشریه اکونومیست نوشت که چین از نفوذ روزافزون برخوردار است و طالبان نیز از پروژه های این کشور در افغانستان حمایت می نماید.

اکونومیست: طالبان از پروژه های چین در افغانستان حمایت می نماید

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نشریه اکونومیست نوشت که چین از نفوذ روزافزون در افغانستان برخوردار است و طی سه سال گذشته ارتباطات این کشور با طالبان به طور چشمگیری رشد نموده است.

این نشریه اضافه نمود که نمایندگان طالبان به شدت می خواهند از نظر سیاسی و مالی از طرف این غول مالی آسیا به رسمیت شناخته شوند و بنابراین از طرح های چین برای ساخت بزرگراه ها در افغانستان حمایت می نمایند.

براساس این گزارش، طالبان همچنین اظهار نموده اند که از پروژه مس عینک، بزرگترین معدن مس دنیا، حمایت می نماید.

پیش از این نیز فایننشیال تایمز به نقل از منابعی از مذاکرات دیپلمات های چینی با طالبان در پکن خبر داده بود و نوشته بود که چین به طالبان پیشنهاد داده در صورتی که پس از خرج نظامیان آمریکایی از افغانستان صلح و امنیت را در این کشور تضمین کند، پکن نیز به سرمایه گذاری گسترده در افغانستان بویژه مناطقی که طالبان حضور بیشتری دارد، اقدام می نماید.

براساس این گزارش، مواردی چون ساخت جاده، سرمایه گذاری در بخش انرژی و زیرساخت ها، ساخت نیروگاه های برق و انتقال نفت و گاز از کشورهای آسیای مرکزی از جمله پیشنهاداتی است که چین در مذاکرات خود با طالبان به آنها اشاره نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1399

به "اکونومیست: طالبان از پروژه های چین در افغانستان حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکونومیست: طالبان از پروژه های چین در افغانستان حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید