ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی، در دومین روز اقامت خود در ارمنستان، صبح امروز در پنل ویژه وزرا در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-2019) سخنرانی کرد.

ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G

وی با اشاره به پیشرفت های قابل توجه ایران در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات در دو سال اخیر به اتصال 100 درصدی شهرها و 78 درصدی روستاهای کشور به شبکه 4G اشاره کرد و اضافه نمود: دولت با برنامه ریزی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال توسعه حداکثری زیرساخت های ارتباطی است.

آذری جهرمی با تأکید بر اینکه فناوری 5G فناوری غالب جهان در دهه آینده جهان خواهد بود، گفت: ایران در حال آماده سازی شرایط و بسترهای لازم برای جذب این فناوری از طریق ایجاد زیرساخت ها و نیز افزایش آگاهی و علاقه مردم نسبت به کاربردهای متعدد و متنوعی است که این فناوری برای زندگی آن ها به ارمغان خواهد آورد.

وی حمایت از رشد اقتصاد دیجیتال مبتنی بر مشارکت بخش خصوصی و پویایی کشور را یکی از اهداف مهم خود توصیف کرد و با اشاره به طرح نوآفرین گفت: هم اکنون در حدود 570 استارت آپ، 139 شرکت بزرگ رشد یافته، 45 شتاب دهنده و 15 سرمایه گذار مشارکت خود را در این طرح آغاز کرده اند. هدف از این طرح تسهیل فضای فرایندهای ایجاد و رشد استارت آپ ها، ایجاد شفافیت، شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری، متصل کردن کارآفرینان با دانشگاه و ترویج روش های تجارت خلاقانه و مبتکرانه از طریق ارائه مشوق به پروژه های برجسته است.

آذری جهرمی با اشاره به همراهی تعدادی از بهترین استارت آپ های ایرانی با وی در سفر به ایروان که در زمینه های حمل ونقل، کشاورزی، تبلیغات، انیمیشن، پیام رسان، سلامت و تجارت هوشمند فعالیت دارند از شرکت کنندگان در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-2019) دعوت کرد ضمن بازدید از پاویون ایران در نمایشگاه (Digi Tec Expo) ایروان با ظرفیت های جذاب این استارت آپ ها از نزدیک آشنا شوند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ایران و ارمنستان همکاری خوبی را برای گسترش اتصال مسیرهای راهبردی انتقال دیتا در منطقه آغاز کرده اند، این گونه همکاری ها را هموار کننده همگرایی درون منطقه ای و اتصال فرا منطقه ای و ابزار مؤثری برای مقابله با یک جانبه گرایی و سلطه گری قدرت ها در حوزه ICT دانست.

آذری جهرمی دیروز در رأس هیاتی متشکل از 20 استارت آپ ایرانی به ارمنستان سفر کرد. شرکت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-2019)، حضور در نمایشگاه تخصصی کشور ارمنستان (2019 Digi Tec Expo)، دیدار با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سایر همتایان خارجی و رایزنی برای ایجاد بازار منطقه ای و بین المللی برای استارتاپ های ایرانی ازجمله اهداف سفر وزیر ارتباطات به ارمنستان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 148

به "ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید