با مطالعه این 3 کتاب با ایده ها و راهکارهای کسب ثروت آشنا شوید

به گزارش دنیای راه راه، این روزها که شرایط اقتصادی روز به روز سخت تر می شود، هر روز عده بیشتری اعتقادشان را برای رسیدن به آرزوی کسب ثروت و راه انداختن کسب و کار تازه از دست می دهند. درست است که شرایط بیش از پیش سخت شده و راه های رسیدن به اهداف ناهموارتر به نظر می رسند؛ اما واقعیت این است که شرایط بد اقتصادی در بسیاری از دوران های مختلف تاریخ وجود داشته و زندگی ادامه داشته است. ما این مقاله را برای کسانی نوشته ایم که هنوز هم باورشان برای رسیدن به ثروت را از دست نداده اند و مترصد فرصت هستند تا با استفاده از دانش به ثروت برسند. سه کتابی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم دانش و رموز کسب ثروت را حتی در این شرایط به شما آموزش خواهد داد.

با مطالعه این 3 کتاب با ایده ها و راهکارهای کسب ثروت آشنا شوید
  1. ثروتمندترین مرد بابل

در گذشته های دور بابل ثروتمندترین شهر جهان بود و مردمان آن درآمد زیادی داشتند. آن ها که در تمدنی پیشرفته زندگی می کردند، اصولی را بلد بودند که از طریق به کار بستن آن ها می شد ثروت را چند برابر و آینده مالی را تامین کرد. کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته ساموئل کلاسون کتابی است درباره این مردم و نحوه ثروت آفرینی آن ها. در این کتاب داستانی از دو مرد به نام های بنسیر و کوبی روایت می شود که اولی ارابه ساز است و دومی چنگ نواز و هیچ کدام موقعیت مالی مناسبی ندارند و با بدهی دست و پنجه نرم می کنند. روزی این دو مرد تصمیم می گیرند پیش ثروتمندترین مرد بابل به نام آرکارد بروند و از او درباره رموز ثروتمند شدن بپرسند. دیدار آن ها با آرکارد شروع آموزش روش هایی است که جهت زندگی بنسیر و کوبی را عوض می کند. آرکارد به معلم و راهنمای این دو مرد تبدیل می شود و شروع می کند به تعریف از تجارب شخصی خودش و جهتی که برای رسیدن به پیروزیت پیموده است. او گفتارهایی را در قالب نصیحت و قانون به بنسیر و کوبی ارائه می دهد که خودش آن ها را رعایت کرده و نتیجه مثبت گرفته است؛ گفتارهایی که تا به امروز همچنان کاربردی هستند و از نظر مفهوم دچار تغییر نشده اند.

جالب است بدانید دونالد ترامپ به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان جهان یکی از افرادی است که تحت تاثیر این کتاب واقع شده است و از این کتاب برای ثروت آفرینی بهره برده است.

این کتاب را ژیلا ناظریان به فارسی برگردانده است و کتاب صوتی ثروتمندترین مرد بابل نیز با صدای محمد عمرانی گویندگی شده و برای دانلود علاقمندان به کتاب های صوتی در دسترس واقع شده است. پیشنهاد می کنیم شنیدن یا خواندن این کتاب جرج ساموئل کلایسون با قوانین طلایی درباره کسب ثروت و پولدار شدن را به هیچ وجه از دست ندهید.

  1. بیندیشید و ثروتمند شوید

وقتی صحبت از اندیشیدن و ثروتمند شدن می شود؛ اغلب ذهن ها به سمت مثبت اندیشی می رود؛ اما واقعیت بزرگتر از صرفا علاقه محض به ثروتمند شدن است؛ اندیشیدن برای پولدار شدن شامل سرمایه گذاری روی فکرهایتان، برقراری نظم و انجام یک برنامه مدون است تا بتواند شما را به پیروزیت برساند.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را ناپلئون هیل نوشته است که خودش یکی از افراد ثروت آفرین و پیروز به شمار می رود. این نویسنده طرز فکر و قوانینی را که 500 مرد آمریکایی ثروتمند در دوران مختلف به آن ها پایبند مانده اند، بررسی کرده و به معرفی آن ها پرداخته است. جالب اینجاست که بسکمک از این قوانین بین تمامی این افراد مشترک بوده و نتیجه مطلوبی به دست داده است. در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بعضی از مهم ترین اصول دستیابی به ثروت را خواهید آموخت؛ اصولی مانند قوانین فروش خدمات شخصی، بررسی دقیق موانعی که در ناخودآگاهتان سر راه ثروتمند شدن شما واقع شده است و انواع فرمول های پیروزیت و ثروت از اشخاص مهمی مثل اندرو کارنگی. مجموعه این عوامل همگی دست به دست هم می دهد و جهت پیروزیت را برای شما هموارتر و روشن تر خواهد کرد. درست است که قوانین موجود در بیندیشید و ثروتمند شوید برای تمام افراد جویای ثروت کاربردی نخواهد بود؛ اما مطمئن باشید در این اثر انگیزشی نوشته ناپلئون هیل برای تک تک افرادی که ثروت را دوست دارند، توصیه ای وجود دارد که می تواند زندگی شان را زیر و رو کند. پیشنهاد می کنیم نسخه صوتی کتاب پیروزیت بیندیشید و ثروتمند شوید را دانلود کنید و با شنیدن کتاب صوتی این قوانین را ملکه ذهن تان کرده و در ناخودآگاه تان جا بیندازید.

  1. پیروزیت نامحدود در 20 روز

نمی شود صحبت از کسب ثروت شود و نام آنتونی رابینز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره های مطرح در حیطه ثروت و کسب و کار به میان نیاید، در اینجا می توانید ویدیویی درباره این شخص مشاهده کنید. آنتونی رابینز برای اینکه نشان دهد تغییر فکر می تواند چه تاثیر بزرگی بر روی نتیجه داشته باشد، کتاب پیروزیت نامحدود در 20 روز را نوشته است. این کتاب شامل تمرین هایی برای جا انداختن بعضی باورهای ثروت آفرین در طی 20 روز است. با خواندن این اثر تاثیر گذار می توانید هدف گذاری کنید و برای رسیدن به هدف برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. همان طور که احتمالا می دانید تکرار و داشتن یک برنامه مدون کمک می کند تا بعضی رفتارها در شما شکل گیرند و اتصالات تازه مغزی برقرار شود. آنتونی رابینز در این کتاب به شما نحوه شروع کار و نحوه بازبینی و عیب یابی را یاد می دهد و واهمه شما از شکست و تغییرات را از بین می برد. بنابراین ابدا تعجب نکنید اگر بعد از گذشت 20 روز از انجام تمرین ها متوجه تغییرات شیرینی در خودتان شدید. این کتاب را نسل نواندیش با ترجمه فریبا جعفری به فارسی منتشر کرده است و تا به امروز بیش از 30 بار تجدید چاپ کرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 985

به "با مطالعه این 3 کتاب با ایده ها و راهکارهای کسب ثروت آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مطالعه این 3 کتاب با ایده ها و راهکارهای کسب ثروت آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید