تدوین اطلس کسب&zwnj و کارهای هوش مصنوعی به فراخوان گذاشته شد

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش خبرنگاران، یکی از حوزه هایی که از ظرفیت های عمده ای برای کارآفرینی، نوآوری، ایجاد اشتغال و خلق ثروت دانش بنیان از یک سو، و توسعه و روزآمدسازی فرایندهای فراوری در صنایع مختلف کشور از سوی دیگر برخوردار است، حوزه هوش مصنوعی است.

تدوین اطلس کسب&zwnj و کارهای هوش مصنوعی به فراخوان گذاشته شد

آنالیز ها نشان می دهد که در سایر کشورها، کسب وکارهای فناورانه و نوآورانه متعددی در این حوزه ایجاد شده است که بعضی از آن ها رشدهای چشمگیری داشته اند.

در ایران نیز گرچه در چند سال اخیر کسب وکارهای مختلفی در حوزه هوش مصنوعی پا گرفته اند، اما همچنان فرصت های زیادی در این حوزه وجود دارد که باید شکوفا گردد.

به همین دلیل مرکز توسعه فناوری های نو ظهور دیجیتال با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، به منظور یاری به توسعه کارآفرینی و نوآوری ، اقدام به انتشار فراخوان تدوین اطلس کسب وکارهای فعال در حوزه هوش مصنوعی نموده است که هدف آن، شناسایی، دسته بندی، ایجاد بانک اطلاعاتی و نهایتاً معرفی کسب وکارهای کارآفرینانه و نوآورانه کشور در حوزه هوش مصنوعی به سرمایه گذاران و مشتریان بالقوه و آشنایی آن ها با ظرفیت های کشور در این حوزه است.

از این رو انتظار می رود این فراخوان به جذب منابع اقتصادی یا بازارسازی برای این کسب وکارها بیانجامد.

جزییات این فراخوان و نحوه شرکت در آن در این نشانی iChallenge.ir آمده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1093

به "تدوین اطلس کسب&zwnj و کارهای هوش مصنوعی به فراخوان گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین اطلس کسب&zwnj و کارهای هوش مصنوعی به فراخوان گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید