تقویم مسواک زدن بچه ها

به گزارش دنیای راه راه، به طور معمول، بچه ها در مقابل مسواک زدن دو موضع گیری متفاوت دارند؛ یا عاشق مسواک و خمیردندان هستند و شما باید شب ها آنها را به زور از دست شویی بیرون بکشید و یا میانه خوب و خوشی با مسواک ندارند و هر شب برای مسواک زدن دندان هایشان با آنها دردسر خواهید داشت. اگر کودک شما از گروه اول باشد باید به شما تبریک بگوییم چون کارتان

تقویم مسواک زدن بچه ها

تقویم مسواک زدن بچه ها

به طور معمول، بچه ها در مقابل مسواک زدن دو موضع گیری متفاوت دارند؛ یا عاشق مسواک و خمیردندان هستند و شما باید شب ها آنها را به زور از دست شویی بیرون بکشید و یا میانه خوب و خوشی با مسواک ندارند و هر شب برای مسواک زدن دندان هایشان با آنها دردسر خواهید داشت. اگر کودک شما از گروه اول باشد باید به شما تبریک بگوییم چون کارتان آسان است. فقط کافی است برایش مسواکی زیبا بخرید و دیگر بقیه کارها را انجام خواهد داد.

ما در اینجا برایتان تقویمی برای مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان کودک تان تهیه کرده ایم. این تقویم را بخوانید و سن کودک تان را پیدا کنید و ببینید در هر سنی چه کمکی به مسواک زدن کودک تان می توانید بکنید؟

نوزادان زیر 1 سال

در این سن تمیزکردن دندان های کودک تان به طور کامل برعهده خود شما است. بچه ها اغلب در سن شش ماهگی اولین دندان هایشان می روید ولی این دندان ها و دهان کودک آن قدر کوچک است که جایی برای مسواک زدن ندارد ولی این به هیچ وجه به این معنی نیست که کودک تان را پس از شیردادن به رختخواب بسپارید. پس از هر بار شیردادن به کودک تان یک پارچه و یا گاز تمیز و مرطوب بردارید و کودک تان را در آغوش بگیرید و اطراف دندان ها و لثه هایش را از شیرپاک کنید. یک بار در روز کافی است. در این سن از خمیردندان برای کودک تان استفاده نکنید.

بچه ها نوپای 1 تا 3 ساله

در این سن می توانید اولین مسواک کودک تان را برایش بخرید ولی اگر سنش بالای دو سال است، از خمیردندان های ویژه کودک استفاده کنید، میزان یک نخود خمیردندان روی مسواک بگذارید و اجازه دهید مسواک بزند ولی در نهایت، مسواک زدن را کامل کنید.

بچه ها پیش دبستانی 3 تا 6 ساله

در این سن هم شما باید بر مسواک زدن کودک تان نظارت داشته باشید چون بچه ها در این سن عاشق قورت دادن خمیردندان هستند، باز هم میزان یک نخود خمیردندان روی مسواک کودک تان بگذارید و او را وادار کنید به جای مانده خمیردندان را پس از مسواک زدن به خارج تف کند. اگر فاصله میان دندان های شیری بسته شده است، وقت آن است که خودتان دندان های کودک تان را نخ بکشید.

بچه ها دبستانی 6 تا 12 ساله

بچه ها در سن مدرسه اغلب در برابر مسواک زدن دندان هایشان مسوولیت پذیرتر هستند بنابراین می توانید فقط بر مسواک زدن دندان هایش نظارت فعالانه داشته باشید. از قلم نیاندازید خمیردندان هایی را برای کودک دبستانی بخرید که حاوی فلوراید باشند. این روزها در بسیاری از مدرسه ها، دهان شویه های فلوراید میان بچه ها توزیع می شود که می توانید در تابستان نظارت استفاده از آنها را در منزل برعهده بگیرید.

نوجوانان 12 تا 19 سال

کنارآمدن با نوجوانان برای مسواک زدن کار دشواری است چون نوجوانان اغلب طغیانگر هستند. در این سن اگر نوجوانان شما دندان هایش را ارتودنسی کرده است باید بیشتر مراقب مسواک زدن دندان هایش باشید، به خصوص می توانید برایش مسواک مخصوص ارتودنسی بخرید.

بهترین مسواک؛ بهترین مسواک زدن

خیلی از پدر و مادرها دوست دارند بدانند بهترین مسواک برای بچه ها چه مسواکی است و بهترین روش مسواک زدن دندان های بچه ها چیست؟ خوب، خیلی آسان است. ما به شما خواهیم گفت که بهترین مسواک برای بچه ها چیست؟

بهترین روش مسواک زدن دندان های بچه ها: بهترین روش مسواک زدن دندان های بچه ها روش مسواک زدن افقی است یعنی کودک شما باید مسواک را افقی گرفته و بر سطح جونده دندان ها و سطوح خارجی دندان ها بکشید این روش مسواک زدن برای بچه ها بهترین و آسان ترین روش است. از قلم نیاندازید که کودک شما باید دست کم یک بار در روز و ترجیحا دو بار در روز مسواک بزند و این زمان کمتر از یک دقیقه نباشد.

خرید بهترین مسواک برای بچه ها: مسواک های دارای انواع سخت، میانه و نرم هستند ولی توصیه ما این است که مسواک هایی با موهای نرم برای کودکتان بخرید تا هنگام مسواک زدن ناشیانه دندان های کودک شما، لثه هایش آزرده نشود. بهترین مسواک برای بچه ها مسواکی است که سر کوچک تری داشته باشد تا در دهان کودک به راحتی جا بگیرد و دسته ضخیم تری داشته باشد تا کودک بتواند با کنترل بیشتری آن را در دست بگیرد و مسواک بزند.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1528

به "تقویم مسواک زدن بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویم مسواک زدن بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید