ثبت مشخصات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت

به گزارش دنیای راه راه، تهران (پانا) - رئیس اتاق اصناف تهران، با اشاره به جمع آوری ماسک های غیراستاندارد در سطح شهر، توسط بازرسان اصناف و صمت می گوید تولیدکنندگان استاندارد درسامانه جامع تجارت ثبت می شوند و باید ماسک را از سامانه تجارت و از تولیدکنندگان مورد تایید خریداری و حتما فاکتور رسمی خرید دریافت کنند.

ثبت مشخصات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت

به گزارش اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی با اشاره به ساماندهی بازار ماسک، گفت: از ابتدای آینده بازرسان اصناف و صمت با حضور در سطح شهر، خواربار فروشی ها، واحدهای عرضه کننده تجهیزات پزشکی و سوپرمارکت ها، ماسک های غیراستاندارد که مورد تایید سازمان غذا و دارو و ستاد مقابله با کرونا نباشند، جمع آوری خواهند شد.

وی افزود: طبق اعلام سازمان غذا و دارو، منظور از ماسک استاندارد، ماسک های تولید شده با ماشین و دارای پارچه ملت بلون (پارچه مخصوص به عنوان فیلتر که بین لایه درونی و بیرونی ماسک واقع شده) هستند که در غیر این صورت ماسک از واحد صنفی جمع آوری می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به خودکفایی تولید ماسک افزود: با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ماسک های غیر استاندارد برخورد خواهد شد.

نوده فراهانی با اشاره به ثبت مشخصات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت، گفت: عرضه کنندگان، باید ماسک را از سامانه جامع تجارت و از تولیدکنندگان مورد تایید خریداری و حتماً فاکتور رسمی خرید دریافت کنند.

وی افزود: از ابتدای هفته آینده بازرسان اصناف و صمت به سطح شهر و واحدهای عرضه کننده ماسک مراجعه خواهند کرد و در صورت مشاهده ماسک بدون استاندارد، آن کالا را جمع آوری و واحد متخلف را به تعزیرات معرفی خواهند کرد.

نان گران نشده است

رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه در خصوص افزایش قیمت نان گفت: قیمت نان تغییری نیافته است و مردم در صورت گران فروشی تخلف را به سامانه 124 اطلاع دهند تا توسط تعزیرات با نانوایی متخلف برخورد شود.

نوده فراهانی افزود: اتحادیه نانوایان تهران برای افزایش قیمت نان درخواستی داده و این درخواست فقط در حال پیگیری و بررسی است.

وی افزود: درخواست اتحادیه نانوایان تهران در کمیته کارشناسی بررسی می شود و در صورتی که درصدی برای افزایش قیمت در نظر گرفته شود، در آن زمان قیمت نان ابلاغ می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: بازرسان اتاق اصناف و سازمان صمت تهران به تخلفات نانوایی هایی که اقدام به گرانفروشی می کنند رسیدگی و در صورت اثبات گرانفروشی مسئول آن واحد صنفی را برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1144

به "ثبت مشخصات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت مشخصات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید