جشنواره فروش اینترنتی ماه رمضان

به گزارش دنیای راه راه، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جشنواره فروش اینترنتی اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: تولید کالاهای اساسی و اقلام پرمصرف مورد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان، بدون وقفه ادامه خواهد داشت.

جشنواره فروش اینترنتی ماه رمضان

به گزارش خبرنگاران به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی در جلسه هماهنگی جشنواره فروش اینترنتی ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به طرح فاصله گذاری هوشمند، وزارت صنعت، معدن و تجارت زمینه ای را فراهم کرده تا از اسفندماه 98، مردم بتوانند از طریق فروش های اینترنتی، نیازهای خود را تامین کرده و در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، مشارکت داشته باشند.

وی افزود: بر این اساس و به دنبال اجرای پیروز مرحله اول جشنواره فروش اینترنتی در اسفندماه سال گذشته، مرحله دوم نیز از 16 فروردین ماه آغاز شده و در ادامه، جشنواره فروش اینترنتی ویژه ماه مبارک رمضان با هدف توزیع کالاهای پرمصرف مورد نیاز مردم در این ماه، برگزار خواهد شد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های اجرا شده برای حرکت کشور به سمت تقویت و توسعه تجارت الکترونیک، شرح داد: شیوع ویروس کرونا باعث تغییر الگوی خرید در کشور شده و جایگاه فروشگاههای اینترنتی را تقویت کرده است؛ به نحوی که بر اساس آمار و ارقام، فروش اینترنتی کالاها پس از شیوع ویروس کرونا حدود 230 درصد افزایش یافته که این امر، نشان دهنده رشد توجه مردم نسبت به استفاده از این امکانات است که می بایست با فراهم کردن زیرساخت های جدید، از فرصت تقاضای بوجود آمده در این دوره، استفاده کرد و مردم را بیش از پیش، به سمت تجارت الکترونیک ترغیب کرد.

مدرس خیابانی با اعلام پیروزیت طرح جشنواره های فروش اینترنتی در سطح کشور به منظور استفاده از ظرفیت های موجود در واحدهای صنفی سنتی، گفت: در ابتدای کار شاهد جهش پیروز و چشمگیر در حضور اصناف سنتی بودیم که در مرحله دوم، در تلاش برای رفع مسائل به وجود آمده و کاستی های شکل گرفته در این حوزه هستیم تا بتوانیم این فرایند را در کشور به نحو مطلوب تری ادامه دهیم؛ به نحوی که برنامه ریزی لازم اجرا شده تا با بهره گیری از تجربیات مرحله اول و دوم جشنواره فروش اینترنتی، مرحله سوم این جشنواره را بعد از ماه مبارک رمضان با قدرت اجرا کنیم.

عرضه خرما در شعب فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار

قائم مقام وزیر صمت با تاکید بر ضرورت تسهیل دسترسی مصرف کنندگان به اقلام پرمصرف در ماه مبارک رمضان گفت: با همراهی اتحادیه فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار، خرما با نرخ مصوب و کیفیت ممتاز در حدود 2000 شعبه فروشگاههای زنجیره ای و 80 غرفه اختصاصی میادین میوه و تره بار عرضه خواهد شد و در عین حال، در جشنواره فروش اینترنتی ویژه ماه مبارک رمضان نیز، خرما با نرخ مصوب از طریق فروشگاه های اینترنتی به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

عرضه زولبیا و بامیه، آش و حلیم بصورت بصورت اینترنتی

مدرس خیابانی با تاکید بر ضرورت تداوم رعایت طرح فاصله گذاری هوشمند در سطح کشور گفت: به منظور تسهیل دسترسی مردم به تامین اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان همچون زولبیا و بامیه و همچنین آش و حلیم، برنامه ریزی برای طرح ویژه فروش اینترنتی اجرا شده تا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان بتوان مقدمات لازم برای فروش اینترنتی این محصولات را نیز فراهم کرد. این در شرایطی است که تمامی پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت به واحدهای عرضه کننده این محصولات ابلاغ شده و از طریق اتاق اصناف و وزارت بهداشت نیز، بر روی رعایت این پروتکل ها نظارت خواهد شد.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر ضرورت تداوم تولید در واحدهای تولیدی کشور به خصوص برای اقلام اساسی و کالاهای پرمصرف بیان کرد: واحدهای تولیدکننده زولبیا و بامیه، آش و حلیم و بسته بندی خرما بدون وقفه و بی هیچ محدودیتی، به فعالیت خود ادامه خواهند داد و به موقع، کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین خواهند کرد.

معرفی واحدهای عرضه کننده غیرحضوری اقلام ماه مبارک رمضان

مدرس خیابانی با تاکید بر ضرورت شناسایی واحدهای دارای توانمندی عرضه غیرحضوری اقلام ماه مبارک رمضان گفت: مرکز اصناف وزارت صمت با همکاری اتاق اصناف ایران، موظف شده تا واحدهای عرضه کننده اقلام ماه مبارک رمضان که امکان عرضه غیرحضوری را دارند، شناسایی و برای حضور در جشنواره فروش اینترنتی ماه مبارک رمضان، به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی معرفی کنند.

وی افزود: همچنین اصنافی که در صدد ایجاد توانمندی های فروش غیرحضوری هستند می توانند به مرکز اصناف ایران، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و اتاق اصناف مراجعه کنند.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اعلام اینکه اتاق اصناف قیمت گذاری اقلام ویژه ماه مبارک رمضان را انجام داده است گفت: طبق اطلاعیه اتاق اصناف تهران، قیمت آش و حلیم برای ماه مبارک رمضان افزایش نخواهد یافت

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 676

به "جشنواره فروش اینترنتی ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فروش اینترنتی ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید