قیمت گوشت قرمز چقدر شده است؟

به گزارش دنیای راه راه، به گزارش تجارت نیوز، همزمان با انتشار شایعه قرنطینه و تعطیلی فروشگاه ها در فضای مجازی در روزهای گذشته به یکباره شاهد افزایش تقاضا برای خرید محصولات مختلف بودیم به طوری که قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی از 80 تا 90 هزار تومان به یکباره تا 160 هزار تومان در بازار تهران افزایش یافت.

قیمت گوشت قرمز چقدر شده است؟

شهریار جانفدا مجری طرح میادین عرضه بهداشتی دام در کلانشهرهای کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: قیمت دام زنده افزایش چندانی نداشته است به طوری که در چند روز گذشته که زمان اوج خرید مردم بود هر کیلوگرم دام زنده 45 هزار تومان به فروش می رسید.

وی اضافه نمود: میزان کشتار ها در کشور به دلیل شیوع کرونا محدود و تعداد کشتار کمتر شده است اما باید توجه داشت که فعالیت کشتارگاه ها تعطیلی بردار نیست و در تطعیلات عید نوروز نیز به مردم خدمت رسانی خواهند کرد و کسری موجود جبران می گردد.

مجری طرح میادین عرضه بهداشتی دام در کلانشهرهای کشور ادامه داد: افزایش قیمتی که در گوشت قرمز در بازار مشاهده می گردد به میزان تغییرات قیمتی دام زنده نیست.

قیمت گوشت گوسفندی 70 هزار تومان است

سعید سلطانی رئیس اتحادیه دامداران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به افزایش قیمت گوشت قرمز گوسفندی در بازار گفت: مواردی از گرانی گوشت قرمز که در بازار مشاهده می گردد ناشی از سوءاستفاده و گرانفروشی توسط برخی افراد است.

وی اضافه نمود: قیمت هر کیلوگرم دام زنده در استان های کشور 36 هزار تومان و در تهران کمی بالاتر به فروش می رسد؛ قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی نیز 70 تا 75 هزار تومان است. فروش گوشت گوسفندی بالاتر از این قیمت ناشی از سوءاستفاده و سودجویی برخی افراد متخلف است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران ادامه داد: دلیل افزایش قیمت گوشت گوسفندی در برخی از خرده فروشیها به خاطر شایعه قرنطینه شهرها و سوءاستفاده برخی از افراد از افزایش تقاضای به وجودآمده در بازار است.

سلطانی گفت: اختلالی در فعالیت کشتارگاه ها صورت نگرفته است و به فعالیت های خود ادامه می دهند.

این مقام مسئول گفت: فرایند حمل ونقل نهاده های دامی توسط ناوگان حمل ونقل جاده ای به کندی صورت می گیرد موضوع کرونا نیز مزید بر علت شده است و نهاده های دامی با تأخیر در اختیار دامداران قرار می گیرد.

بنا بر این گزارش انتشار شایعات مبنی بر قرنطینه باعث افزایش تقاضا برای خرید مایحتاج عمومی توسط مردم و ایجاد صفهای طولانی در مراکز خرید شده بود اما اکنون شرایط به حالت عادی برگشته است.

کشتارگاه ها 18 ساعته کار می کنند

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نیز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: همان طور که استاندار تهران و قائم مقام وزیر صنعت اظهار داشتند، قرار نیست صنوف فروش مایحتاج مردم بسته گردد، بر همین اساس شرکت پشتیبانی امور دام نیز اظهار داشت که کشتارگاه ها تعطیل نخواهند شد.

وی اضافه نمود: کشتارگاه ها در این شرایط و برای تأمین نیاز مردم با 18ساعت کار روزانه، فعال هستند،هیچ مسئله ای در تأمین دام نداریم.

ملکی تأکید کرد: کشتارگاه ها تا 29 اسفند ماه(امروز) باز خواهند بود و تنها ممکن است در دو روز ابتدایی تعطیلات به صورت شیفتی کار کنند ولی بعد از آن به روال عادی باز می گردد.

شرکت پشتیبانی: هیچ تعطیلی نداریم / قیمت گوشت وارداتی 40 هزار تومان است

بنابراین گزارش حسن عباسی معروفان مدیرعامل پشتیبانی امور دام نیز در این ارتباط گفت: عرضه مرغ و گوشت قرمز در بازار بیشتر از تقاضا است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی اضافه نمود: هم اکنون گوشت قرمز وارداتی در کلیه فروشگاه ها به قیمت کیلویی 40 هزار تومان و گوشت تازه داخلی نیز به قیمت هر کیلو 93 هزار تومان در فروشگاه ها عرضه می گردد.

مدیرعامل سازمان پشتیبانی امور دام با تاکید بر اینکه توزیع اقلام پروتئینی به صورت روزانه اجرا شده و هیچ توقفی در این زمینه نخواهیم داشت اضافه نمود: به غیر از روز اول عید که روز جمعه است تمامی مراکز عرضه گوشت شامل سردخانه ها، توزیع کنندگان و فروشگاه ها باز بوده و تامین و توزیع اقلام پروتئینی متوقف نخواهد شد.

عباسی معروفان با بیان اینکه در دو سه هفته گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین بارندگی ها قیمت گوشت قرمز جهش داشته گفت: اما اکنون قیمت دوباره به زیر 100 هزار تومان برگشته و امسال با مازاد تولید در زمینه دام سبک روبرو بوده و ثبات قیمت ها ادامه خواهد یافت.

وی درباره دلیل افزایش قیمت برخی فرآورده های پروتئینی نظیر ران گوسفندی در قصابی ها اضافه نمود: از آنجا که به دلیل شیوع بیماری کرونا آلایش گاو و گوسفند نظیر دل، جگر و قلوه مشتری ندارد و قیمت این اقلام به یک سوم کاهش پیدا کرده بنابراین برخی از قصابی ها با افزایش قیمت برخی اقلام پروتئینی سعی می کنند ضرر خود را بدین وسلیه جبران کنند.

مدیرعامل سازمان پشتیبانی امور دام در پایان گفت: هم اکنون دام در بسیاری از استان های کشور بیش از نیاز است و مردم نگران تامین مواد پروتئینی مورد نیاز خود نباشند.

حباب قیمتی گوشت گوسفند

بنابرگزارش میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم درحالی که قیمت گوشت شقه گوسفندی تا 160 هزار تومان افزایش یافته بود اما اکنون کاهش یافته و حدوده 100 تا 110 هزار تومان در تهران به فروش می رسد هر چند که هنوز در مقایسه با قیمت واقعی70 تا 75 هزار تومانی خود حدود 30 هزار تومان فاصله دارد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 597

به "قیمت گوشت قرمز چقدر شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گوشت قرمز چقدر شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید