حذف دلالان از ورودی پایانه مسافربری مشهد

به گزارش دنیای راه راه، با اجرای طرح فروش اینترنتی بلیت اتوبوس و انجام بعضی اقدامات سخت افزاری در پایانه مسافربری امام رضا (ع) مشهد، دلالان ورودی این پایانه حذف می شوند.

حذف دلالان از ورودی پایانه مسافربری مشهد

برای سفر با هزینه سفر به پوکت با تور همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

محمدصادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، امروز پنجشنبه 26 دی ماه 1398 در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه نوروز 99 با اشاره به این طرح گفت: در گذشته و در ایام اوج مسافرت، تهیه بلیت با حضور واسطه ها مسائلی را برای مردم ایجاد می کرد که با راه اندازی این سیستم بسیاری از مسائل این حوزه برطرف خواهد شد.

او ادامه داد: برنامه ریزی های دستگاه های اجرایی استان به نحو مطلوبی برای میزبانی از زائران و گردشگران در نوروز 99 اجرا شده است و از ابتدای دی ماه تا انتها سال هشت جلسه برگزار خواهد شد که تا به امروز دو جلسه برگزار شده است.

براتی با اشاره به برنامه جلسات ستاد خدمات سفر اظهار کرد: هفتمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفراستان در قالب مانور خدمت خواهد بود که مطابق سال های گذشته 25 اسفندماه با میزبانی شهرداری برگزار خواهد شد.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اضافه نمود: 28 اسفندماه بازدید و آنالیز میدانی آمادگی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان انجام خواهد شد.

براتی تاکید نمود: با توجه به ضرورت انسجام در فعالیت ها دستگاه های اجرایی از انجام فعالیت بدون هماهنگی با ستاد اجرایی خدمات سفر خودداری نمایند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان این که تجزیه و تحلیل آمار تصادفات در کمیته حمل و نقل ستاد انجام گردد، گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی، باید تهمیداتی را برای مواقع بحرانی اندیشیده گردد که ایستگاه های صلواتی بین راهی در خراسان رضوی ظرفیتی ویژه هستند که می توانیم از آن برای زمان های بحرانی استفاده نموده و به مسافران در مسیرها خدمات ارائه کنیم.

براتی تاکید نمود: همه دستگاه ها آمادگی داشته باشند که براساس پیش بینی ها در نوروز 99 تعداد زائران به نسبت سال گذشته افزایش خواهد یافت و با توجه به شرایط جوی باید از آمادگی بیشتری برخوردار باشیم و به نحو مطلوبی از زائران پذیرایی کنیم.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرخراسان رضوی به برنامه های برگزاری جشن بین المللی نوروزگاه با ترکمنستان اشاره نمود و گفت: سال گذشته این جشن به میزبانی ترکمنستان برگزار و امسال به میزبانی ایران برگزار خواهد شد که قرار است به صورت گسترده تر برگزار و از دیگر کشورهای همسایه نیز دعوت کنیم.

براتی به آمار ورود مسافران به مشهد در 9 ماه نخست امسال اشاره نمود و گفت: در این مدت 34 میلیون و 146 هزار و 705 نفر وارد مشهد شده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3/8 درصد افزایش یافته است.

او اضافه نمود: تعداد 7 میلیون و 300هزار و 669 نفر با اتوبوس و حمل و نقل عمومی، تعداد 5 میلیون و 707 هزار و 646 نفر با راه آهن با 10 هزار و 81 رام قطار به مشهد آمده اند.

براتی اظهار کرد: تعداد 3 میلیون و 610 هزار و 609 نفر به وسیله فرودگاه شهید هاشمی نژاد و تعداد 17 میلیون و 527 هزار و 781 نفر به وسیله وسایل نقلیه شخصی وارد مشهد شده اند.

براتی توضیح داد: براساس مقایسه آمار 9 ماه نخست امسال با سال قبل، مسافران ورودی راه آهن 4/8 درصد افزایش، مسافران ورودی با وسایل نقلیه شخصی 4/8 درصد افزایش و مسافران ورودی به وسیله فرودگاه 3/4 درصد کاهش یافته است.

همچنین ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و دبیرستاد نیز در این جلسه گفت: با توجه به دستوالعمل ستاد ملی خدمات سفر، امسال نیز باید دستگاه های اجرایی برای برپایی ایستگاه در کیلومتر 30 و 60 شهرهای استان برنامه ریزی نمایند.

او ادامه داد: مقرر شده است که برای انجام اقدماتی از قبیل برپایی ایستگاه و سیاه چادرها راهداری، پلیس راه، امداد و نجات هلال احمر، سازمان جوانان هلال احمر، اورژانس اداره کل امور رفاهی و دبیرخانه ستاد خدمات سفر برنامه ریزی نمایند.

مکرمی فر اضافه نمود: برگزاری جشن های نوروزگاه که در سال های گذشته توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می گردد از امسال جزو برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر استان خواهد بود و آمادگی داریم با دیگر ادارات در صورت تمایل مشارکت و همکاری کنیم و از نظرات و همکاری ها آن ها نیز بهره مند شویم.

در ادامه سید جعفر صدیق زراعتی جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گزارشی از برنامه های اعلام شده به دبیرخانه ستاد ارائه کرد.

همچنین دستگاه های عضو و روسای کمیته های ستاد گزارشی از برنامه های خود ارائه کردند.

در انتها این جلسه از سید جعفر صدیق زراعتی جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی که از ابتدای بهمن ماه بازنشسته می گردد، تقدیر شد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 358

به "حذف دلالان از ورودی پایانه مسافربری مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف دلالان از ورودی پایانه مسافربری مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید