خبر خوش هلال احمر درباره خرید واکسن کرونا از چین ، آمادگیِ ورود به عملیات تلقیح واکسن در کشور

به گزارش دنیای راه راه، سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه توفیقاتی حاصل شده تا واردات واکسن را از مبداء چین به کشور داشته باشیم، خاطرنشان کرد که در عین حال در صورت ارائه مجوز از سوی وزارت بهداشت، هلال احمر آمادگی انجام واکسیناسیون به وسیله مراکز خود را دارد.

خبر خوش هلال احمر درباره خرید واکسن کرونا از چین ، آمادگیِ ورود به عملیات تلقیح واکسن در کشور

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدحسین قوسیان مقدم با اشاره به شرایط واردات واکسن کرونا از سوی هلال احمر، گفت: در حال حاضر پیگیری برای واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال احمر به شدت در حال جریان است. واردات مان از مبداء چین خواهد بود، اما هنوز نمی توانیم اعلام کنیم که میزان واردات چقدر بوده و دقیقا چه زمانی وارد کشور می گردد.

وی اضافه کرد: مسلم این است که جمعیت هلال احمر دنبال این است که واکسن را به میزان قابل توجهی وارد کند. اقدامات لازم اجرا شده و توفیقاتی هم در این زمینه داشته ایم تا واردات واکسن را از مبداء چین به کشور داشته باشیم. میزان و زمان واردات آن را متعاقبا بعد از قطعی شدن اعلام می کنیم. خبرهایمان در این زمینه خبرهای خوبی است.

اعلام آمادگی هلال احمر برای اقدام در واکسیناسیون عمومی

سخنگوی جمعیت هلال احمر همچنین درباره امکان تلقیح واکسن کرونا به جمعیت های هدف از سوی این جمعیت، گفت: در این زمینه جمعیت هلال احمر به معاونت درمان وزارت بهداشت درخواست داده است. باید توجه کرد که همواره در کشور کار واکسیناسیون حجاج را جمعیت هلال احمر انجام می دهد. بنابراین در کل کشور اتاق های واکسیناسیون داریم.

بر این اساس اعلام آمادگی کردیم که در صورتیکه وزارت بهداشت تشخیص دهد، حاضریم بر اساس لیست اعلامی از سوی وزارت بهداشت، به ما واکسن دهند تا در زمینه تلقیح و تزریق آن و انجام واکسیناسیون اقدام کنیم. البته این اقدام منوط به مجوز وزارت بهداشت است، اما جمعیت هلال احمر این آمادگی را در مراکز واکسیناسیون خود دارد، اما واکسن را وزارت بهداشت باید در اختیار ما قرار دهد. هلال احمر در صورتی که واکسن کرونا را وارد کند، این واکسن را به وزارت بهداشت تحویل می دهد.

درخواست برای تزریق واکسن به امدادگران مستقر در مرزها

وی درباره واکسیناسیون پرسنل جمعیت هلال احمر که در حوزه های عملیاتی یا در زمینه نظارت و کنترل مرزها فعالیت می نمایند، گفت: در این زمینه هم درخواستی به وزارت بهداشت داده ایم که بعد از محموله واکسنی که اخیرا وارد کشور شد، موافقت اولیه این اقدام را هم دریافت نموده ایم و تعدادی از لیست هایمان را هم به وزارت بهداشت ارائه داده ایم. درخواست داده ایم که واکسیناسیون نیروهای هلال احمر با اولویت نیروهایی باشد که برای بحث کنترل کرونا در مرزها مستقر هستند، آغاز گردد.

قوسیان مقدم گفت: حدود 500 نفر از امدادگران ما مستقیما در منطقه عملیاتی هستند و از آنجایی که شیفت هایشان تغییر می نماید، ما واکسیناسیون را برای 1000 نفر درخواست داده ایم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1332

به "خبر خوش هلال احمر درباره خرید واکسن کرونا از چین ، آمادگیِ ورود به عملیات تلقیح واکسن در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش هلال احمر درباره خرید واکسن کرونا از چین ، آمادگیِ ورود به عملیات تلقیح واکسن در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید