دایر شدن بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه

به گزارش دنیای راه راه، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از برپایی بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه اطلاع داد.

دایر شدن بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه

محمود علیمحمدی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، امروز گفت:

اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان به منظور معرفی بهتر صنایع دستی استان اقدام به برپایی بازارچه های صنایع دستی در شهرهای مختلف زنجان نموده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگ ترین بازارچه های صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه دایر شده است، اضافه کرد که این بازارچه شامل 25 غرفه از صنایع دستی مختلف استان از جمله چاقو، چرم، جاجیم، میناکاری، ملیله، حکاکی روی مس، ظروف مسی، چاروق و ... است. بعلاوه در چلبی اوغلی سلطانیه نیز بازارچه صنایع دستی به منظور معرفی این صنایع دایر شده و استقبال مسافران نوروزی از آن مطلوب بوده است.

علیمحمدی با بیان اینکه سال جاری بازارچه های فروش صنایع دستی در هشت مرکز فروش دایر شده است، اضافه کرد:

با توجه به اینکه بازارچه های اعلام شده در شهرستان های مختلف دایر هستند، از همین رو نسبت به معرفی این مراکز به وسیله بروشور اقدام شده است.

وی با بیان اینکه در بروشورهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی اسامی فروشگاه های بزرگ فعال در زمینه صنایع دستی درج شده است، توضیح داد که طبق برنامه این بروشورها در مبادی ورودی شهر، هتل ها، اماکن اقامتی و کیوسک های اطلاع رسانی در بین مسافران نوروزی توزیع می گردد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان برگزاری مسابقه عکاسی از پنج اثر تاریخی سلطانیه و هفت اثر تاریخی زنجان را از دیگر برنامه های اجرایی در این ایام خاطرنشان کرد و گفت:

بعلاوه در جوار گنبد تاریخی سلطانیه افرادی با لباس ایلخانان در چادرهای دوره ایلخانی و سوار بر اسب به استقبال مسافران نوروزی می فرایند.

به گزارش فارس، تا دیروز حدود 2 هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری استان زنجان بازدید کردند و حدود 6 هزار نفر در اماکن پذیرایی و خدماتی اقامت داشتند.

لازم به ذکر است، ستاد تسهیلات خدمات سفر استان زنجان به منظور رسیدگی به شکایات مسافران نوروزی، سامانه پیغام کوتاه 300073241 را راه اندازی نموده و شماره تلفن گویای 02433322001 دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفرهای استان نیز در همین زمینه آماده پاسخگویی به مسافران نوروزی است.

منبع: کجارو / farsnews.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1676

به "دایر شدن بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایر شدن بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید