دستیار ویلموتس نیامده رفتنی شد؟

به گزارش دنیای راه راه، ابتدای حضور مارک ویلموتس در ایران بود که بحث انتخاب دستیارهایش به میان آمد و اینکه مربی بلژیکی قرار است کدام گزینه ها را با خود به تهران بیاورد. برای بخش دروازه بان ها، ویلموتس از میان تمام مربیانی که در ذهن داشت، لورن اسپینوزی را انتخاب کرد.

دستیار ویلموتس نیامده رفتنی شد؟

به گزارش دنیای راه راه، روزنامه ایران ورزشی در ادامه نوشت: دروازه بان سابق مارسی که همدوره فابین بارتز مشهور بود و البته بیشتر روی نیمکت می نشست تا در ترکیب اصلی حاضر باشد. اسپینوزی در اردوهای اول، دوم و سوم تیم ملی همراه با ویلموتس حضور داشت و به کار با بیرانوند، امیر عابدزاده، پیغام احتیاجمند و رشید مظاهری مشغول شد. دروازه بان هایی که با تمرین های فانتزی اسپینوزی روزهای خوبی را در اردوی تیم ملی پشت سر گذاشتند و به نظر از مربی فرانسوی رضایت هم داشتند.

برای اردوی آخر و بازی مقابل کامبوج و بحرین، کادر فنی تیم ملی ایران دستخوش تغییراتی شد. بر این اساس لورن اسپینوزی مربی دروازه بان های فرانسوی تیم ملی غیبت داشت و جای او را محمد حبیبی، مربی دروازه بان های تیم امید گرفت. کمتر کسی به این جابه جایی پرداخت و آن را مورد آنالیز قرار داد. درباره غیبت لورن اسپینوزی حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد. شایعه هایی که هنوز کسی نمی داند کدام شان واقعیت دارد و کدام نه.

فدراسیون فوتبال اما دلیل این قطع همکاری احتمالی را ادامه فعالیت اسپینوزی در باشگاه مارسی می داند. به اعتقاد مدیران فدراسیون فوتبال، اسپینوزی که حدود 30 سال به عنوان بازیکن و مربی با باشگاه مارسی فرانسه همکاری نموده، دچار مسائل اداری شده و به همین دلیل در اردوی قبلی تیم ملی برای بازی با کامبوج و بحرین غیبت داشته. از طرفی بحث دستمزد اسپینوزی و تحریم ها هم وجود دارد. بحث هایی که باعث شده تا اسپینوزی برای ادامه همکاری با تیم ملی فوتبال ایران دچار تردید گردد.

اسپینوزی به همین دلایل شاید نتواند به همکاری اش با تیم ملی ایران ادامه بدهد. او مشغول رتق و فتق امور است و فدراسیون فوتبال هم پیگیری های لازم را انجام داده تا این مسائل رفع گردد. احتمال قطع همکاری اسپینوزی با فدراسیون فوتبال وجود دارد اما همه چیز شنبه معین می گردد. قرار است اسپینوزی به وسیله ایمیل اعلام کند که آیا می تواند به همکاری اش با تیم ملی ایران ادامه بدهد یا نه؟

جانشین اسپینوزی در تیم ملی، محمد حبیبی است. مربی دروازه بان هایی که هم باشخصیت است و هم باتجربه. او سال ها در ملوان درون دروازه ایستاده و مدت ها هم مربی دروازه بان های این تیم بوده. حبیبی مدرس رسمی دروازه بانی در ای اف سی است و کلاس های مختلفی را در این زمینه برگزار می نماید. او سال 1396 و بعد از انتها همکاری چند ساله با ملوان، مدیر تیم های ملی بانوان شد و در این پست جدید فعالیت کرد.

حبیبی بعد از حضور در تیم های بانوان، توسط حسین عبدی به کار در تیم نوجوانان دعوت شد و بعدها حمید استیلی از او خواست تا به کادر فنی تیم امید اضافه گردد. استیلی برای یکی، دو جلسه به حبیبی احتیاج داشت اما کار این مربی به قدری خوب بود که مدیر سابق و سرمربی فعلی تیم امید از فدراسیون فوتبال خواست تا برای مدتی طولانی از حبیبی در کادر فنی استفاده کند.

مارک ویلموتس وقتی دید اسپینوزی برای بازگشت به ایران دچار مشکل شده، از فدراسیون فوتبال خواست تا حبیبی به کادر فنی تیم ملی بزرگسالان اضافه گردد. مربی سابق ملوان هم برای بازی کامبوج و بحرین حضور در اردوی تیم ملی بزرگسالان را تجربه کرد، تجربه ای جدید برای کسی که پله های ترقی را هم در بخش تجربی و هم علمی گذرانده و به بالاترین سطح رسیده. گفته می گردد ویلموتس از عملکرد حبیبی راضی است و اگر اسپینوزی مجبور به قطع همکاری با تیم ملی گردد، جانشین او روی نیمکت تیم ملی خواهد شد؛ مربی گیلانی تیم ملی که همین چند روز قبل کلاس دروازه بانی سطح یک را تدریس نموده و حالا آماده است تا در اردوی بعدی تیم ملی هم شرکت کند و تجربیات گرانبهای خود را در اختیار دروازه بان هایی چون بیرانوند، مظاهری، احتیاجمند و حتی عابدزاده قرار بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 220

به "دستیار ویلموتس نیامده رفتنی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار ویلموتس نیامده رفتنی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید