طرح تعطیلی پنجشنبه ها نیازمند کارشناسی دقیق است

به گزارش دنیای راه راه، عضو کمسیون اجتماعی گفت: موضوع تعطیلی پنجشنبه ها نیازمند کارشناسی و آنالیز دقیق است.

طرح تعطیلی پنجشنبه ها نیازمند کارشناسی دقیق است

زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، با اشاره به آخرین وضعیت طرح تعطیلی پنجشنبه ها، گفت: این موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد آنالیز نهاده شد، اما به دلیل موارد متفاوتی که مورد بحث است، بنا شد موضوع در قالب کمیته ای مطرح و آنالیز گردد.

او در ادامه اضافه کرد: درباره طرح تعطیلی پنجشنبه ها چند موضوع مطرح می گردد؛ نخست اینکه تهران پنجشنبه ها تعطیل است درحالی که تمرکز نظام اداری کشور ما در پایتخت است، به طبع آن ممکن است بعضی در تهران زندگی نمایند، اما محل کارشان در حومه شهر باشد که این دو گانگی مشکلاتی را برای خانواده ها به وجود می آورد.

ساعی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه تمرکز نظام اقتصادی- اداری در تهران است، لذا این طرح برای سایر استانها چندان تفاوتی ایجاد نمی کند.

:

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه در خصوص بار اقتصادی این طرح برای دولت هم توضیح داد: بعضی از نمایندگان مجلس پیشنهاد نموده اند که دولت لایحه ای را در این باره به مجلس ارائه دهد و بار اقتصادی طرح تعطیلی پنجشنبه را هم آنالیز و اعلام نظر کند.

ساعی تاکید نمود: موضوع دیگری که مطرح است، پیوستن تعطیلات آخر هفته ایران به تعطیلات سایر کشورهای جهان است که باعث محدود شدن ارتباطات تهران با سایر کشورها می گردد و در نتیجه پیگیری ها در حوزه روابط بین الملل، تجارت، دولت و ... با مشکلاتی روبرو می گردد.

او در ادامه اضافه کرد: بعضی می گویند بهتر است تعطیلی های خاتمه هفته، آدینه و شنبه باشد و بعضی دیگر معتقدند تعطیلی روز پنجشنبه گزینه بهتری است، اما در کل این موضوع احتیاج به کارشناسی بیشتری دارد؛ لذا این طرح در دست آنالیز است تا به اجماع رسیده و آن را حل کنیم.

ساعی گفت: در اکثر کشور های جهان دو روز در هفته تعطیل است و مردم به راحتی می توانند برای تعطیلات کنار خانواده های خود برنامه ریزی نمایند. این طرح هم مشکلاتی را به همراه خواهد داشت، اما به عقیده من باید به گونه ای برنامه ریزی گردد که اگر بناست تعطیلی داشته باشیم، عمده افراد خانواده را شامل گردد تا بتوانند با یکدیگر وقت بگذرانند.

او با بیان اینکه می توان با این روش بار ترافیکی شهر را کنترل کرد، اظهار کرد: این موضوع احتیاج به کارشناسی های دقیق در ابعاد گسترده دارد و کوشش است تا خاتمه این دوره مجلس بتوانیم به نتیجه منطقی برسیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 31

به "طرح تعطیلی پنجشنبه ها نیازمند کارشناسی دقیق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تعطیلی پنجشنبه ها نیازمند کارشناسی دقیق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید