ظرفیت اسکان نوروزی فرهنگیان اعلام شد

به گزارش دنیای راه راه، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در نوروز امسال 11 میلیون نفر روز، فرهنگیان در مراکز اسکان پذیرش شدند و سال 99 این آمادگی وجود دارد تا 13 میلیون نفر روز را اسکان دهیم.

ظرفیت اسکان نوروزی فرهنگیان اعلام شد

به گزارش دنیای راه راه به نقل از مهر، گودرز کریمی فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص کمیت و کیفیت خدمات برای اسکان نوروزی فرهنگیان در نوروز 99، گفت: ما امسال برای نوروز 99 قریب به 495 پایگاه پذیرش فرهنگیان را در سراسر کشور آماده و عملیاتی کردیم به اضافه 25 هزار مدرسه در قالب 100 هزار کلاس درس. همچنین 28 هزار نفر از عوامل اجرایی را در قالب ادارات تعاون و رفاه سراسر کشور اسکان نوروزی را با شعار کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان برای فرهنگیان عملیاتی کرده ایم.

  • مجله نوروز

وی ادامه داد: 365 مرکز رفاهی را به اضافه 50 پردیس دانشگاهی و 300 اردوگاه را نیز مجهز کرده و با تراز و صندلی عالی برای فرهنگیان آماده کرده ایم که شامل 16 هزار و 800 تخت خواب برای اسکان فرهنگیان در این مراکز است.

کریمی فر خاطرنشان کرد: در کنار اینها، 227 تالار با 66 هزار صندلی و 138 هزار رستوران با 5 هزار صندلی را آماده خدمت رسانی به فرهنگیان کرده ایم تا در راستای منزلت اجتماعی فرهنگیان در سراسر کشور در نوروز به آنها خدمات ارائه دهند. شعار دیگر ما حذف کمیت گرایی و تقویت کیفیت مداری است. از همین رو مدارس گروه الف، ممتاز و ب را تقویت کردیم و مدارس گروه ج که کمترین امتیازات و شاخص های رفاهی را دارند، یک درجه ارتقا داده ایم یا حذف کرده ایم.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص ارتقا کمیت و کیفیت خدمات مراکز رفاهی در استان هایی که متقاضی بیشتری دارد نیز اظهار کرد: دقیقاً بر اساس 5 مقوله برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی، کنترل و نظارت و تجاربی که از سنوات قبل داشتیم، استان هایی را که احساس می کنیم بیشتر گردشگرپذیر هستند، مثل خراسان رضوی، فارس، اصفهان را از نظر اسکان و امکانات به روز می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای مسافرت ارزان خدمات دیگری به فرهنگیان ارائه نمی شود، گفت: بهترین حمایتی که ما می توانیم برای فرهنگیان داشته باشیم برای اسکان نوروز و تابستان، این است که با تعرفه های پایین که تقریباً رایگان است این اسکان را داشته باشیم. مثلاً ما در مرکز اقامتی که در حد هتل 5 ستاره هر تخت را شبی 20 تا 25 هزار تومان به فرهنگیان می دهیم که همان تخت در هتل 5 ستاره شبی 800 هزار تومان است. و یا نزدیک به 70 درصد در تالارها تخفیف ارائه می دهیم.

وی درباره امکان پذیرش غیرفرهنگیان در این مراکز اسکان نیز خاطرنشان کرد: نگاه و سیاست ما ساماندهی فرهنگیان است اما در مراکزی که متقاضی نباشد یا کم باشد بنا به اعلام استانداران که رئیس شورای اسکان در استان ها هستند، به سایر فرهنگیان مثلاً کارمندان آموزش و پرورش و دیگر مردم ارائه خدمات می دهیم که تعرفه هایش متفاوت است اما باز هم قابل قیاس با اسکان های آزاد نیست. این مبالغی که دریافت می کنیم حتی جوابگوی حامل های انرژی نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 434

به "ظرفیت اسکان نوروزی فرهنگیان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت اسکان نوروزی فرهنگیان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید