ظریف موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان در هند را محکوم کرد

به گزارش دنیای راه راه، وزیر امور خارجه ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان در هند را محکوم کرد و از مقامات هند خواست که اجازه ندهند این آدمکشی بی معنا ادامه یابد.

ظریف موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان در هند را محکوم کرد

به گزارش گروه سیاسی دنیای راه راه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) در توئیتی در واکنش به اقدامات خشونت آمیز علیه مسلمانان در هند نوشت: ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می کند.

وی اضافه کرد: ایران برای قرن ها دوست هند بوده است. از مقامات هندی می خواهیم که رفاه همه هندی ها را تضمین کنند و اجازه ندهند این آدمکشی بی معنا ادامه یابد.

وزیر خارجه ایران در این توئیت تأکید کرد: جهت پیش رو باید براساس گفتگوی مسالمت آمیز و حاکمیت قانون باشد.

در همین خصوص نیز سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی خود در این باره گفت: ایران با نگرانی اخبار هند درباره جنگ ها و اختلافات قومی و مذهبی را در این کشور دنبال می کند و از آنچه رخ داده بسیار متاسفیم. هند را کشوری با تساهل مذهبی که هفتاد و دو ملت در آن زندگی می کنند و همیشه در کنار هم با آرامش و همزیستی مسالمت آمیز زندگی می کنند، می شناسیم. اخباری که می شنویم خیلی نگران کننده است و امیدواریم هر چه زودتر به خشونت ها علیه مسلمانان در هندوستان پایان داده گردد.

این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین اضافه کرد: ایران از کانال های رسمی این قضیه را دنبال کرده و امیدواریم هر چه سریع تر این خشونت ها پایان یابد و ثبات و آرامش به اقلیت ها در هند به ویژه مسلمانان باز گردد.

گفتنی است به دنبال اعتراضات گسترده اخیر در هند در اعتراض به قانون جنجالی شهروندی که علیه مسلمانان به شمار می رود، خشونت هندو ها علیه مسلمانان در این کشور به شدت افزایش یافته است. در دسامبر سال 2019، مجلس اعیان مجلس هند، لایحه اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان از کشور های همسایه را به تصویب درآورد که منتقدان معتقدند که این لایحه بخشی از دستور کار دولت نارندرا مودی نخست وزیر این کشور برای به حاشیه راندن مسلمانان ین کشور و اهانت به اصول برابری در قانون اساسی هند است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 550

به "ظریف موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان در هند را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان در هند را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید