فضاپیمای لوسی به فضا پرتاب شد

به گزارش دنیای راه راه، فضاپیمای لوسی ناسا که به مطالعه تروجان های سیاره مشتری می پردازد به فضا پرتاب شد.

فضاپیمای لوسی به فضا پرتاب شد

فضاپیمای لوسی ناسا امروز 16 اکتبر (24 مهر) در ساعت ساعت 5:34 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(13:04 به وقت تهران) به فضا ارسال پرتاب شد.

این فضاپیما برای کاوش تروجان های سیاره مشتری به فضا رفته است. لوسی اولین فضاپیمایی است که چنین ماموریتی بر عهده دارد. سیارک های تروجان که براساس شخصیت های اساطیر یونانی نامگذاری شده اند، سیارک هایی هستند که در مداری مشابه مشتری به دور خورشید می چرخند. گروهی از آن ها از مشتری جلوتر بوده و گروه دیگر پشت آن قرار دارند.

اعضای گروه فضاپیمای لوسی چندین هفته گذشته را در مرکز فضایی کندی در فلوریدا گذراندند تا این فضاپیما را برای پرواز آماده نمایند. مهندسان، سیستم های مکانیکی، الکتریکی و گرمایشی آن را مورد آزمایش قرار دادند. اوایل ماه اوت مهندسان آنتن های این فضاپیما را که دومین جزء مهم آن پس از آرایه های خورشیدی است، وصل کردند. این آنتن ها امکان برقراری ارتباط با زمین را برای لوسی فراهم می نمایند.

در روز 18 سپتامبر، مهندسان پیشران مخازن این فضاپیما را با 725 کیلوگرم هیدروژن و اکسیژن مایع پر کردند. این سوخت 40 درصد جرم فضاپیما را تشکیل می دهد.

موشک اطلس V این فضاپیما را با خود به خارج از جو زمین برد تا سفر طولانی خود به سمت سیارک های تروجان را شروع کند. این فضاپیما از اطلس V جدا شده و در مدار قرار گرفته است.

این فضاپیما در طی سال های 2027 تا 2033 از هفت تروجان تماشا می نماید. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1577

به "فضاپیمای لوسی به فضا پرتاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای لوسی به فضا پرتاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید