لاوروف: لفاظی های تحریک آمیز درباره قره باغ باید متوقف گردد

به گزارش دنیای راه راه، وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر لزوم ایجاد مکانیسمی برای اجرای آتش بس میان ایروان و باکو، خواهان توقف هرگونه لفاظی های تحریک آمیز کشور های خارجی درباره قره باغ کوهستانی شد.

لاوروف: لفاظی های تحریک آمیز درباره قره باغ باید متوقف گردد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در سطح شیبدار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) خواهان ایجاد مکانیسمی برای اجرای آتش بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر لزوم توقف حملات دو طرف جمهوری آذربایجان و ارمنستان به اهداف غیرنظامی، اینگونه اقدامات را غیرقابل قبول توصیف کرد.

لاوروف توضیح داد: هدف قرار دادن مواضع غیرنظامیان در منطقه مورد مناقشه ارمنستان و (جمهوری) آذربایجان غیرقابل قبول است.

وی درباره ایجاد مکانیسم اجرای آتش بس گفت: مکانیسمی برای اجرای آتش بس در قره باغ باید اجرا گردد و ما در این راستا با ارمنستان و (جمهوری) آذربایجان همکاری می کنیم.

این دیپلمات روس همچنین ضمن اشاره به لفاظی های تحریک آمیز مقامات کشور های خارجی که بر تنش ها میان ایروان و باکو دامن می زند، گفت: ما باید برای توقف خصومت ها در قره باغ حداکثر کوشش خود را به کار گیریم و بازیگران خارجی باید لفاظی های تحریک نماینده خود را متوقف نمایند.

پیش از این نیز، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه، حضور عناصر سوری و لیبیایی در قره باغ کوهستانی را غیرقابل قبول توصیف نموده بود.

معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی با بیان اینکه مسکو از حضور تروریست ها در منطقه قره باغ کوهستانی نگران است، مدعی ورود 1000 تروریست در روز آدینه به جمهوری آذربایجان شد.

پیش از این نیز کشور های ارمنستان، روسیه و فرانسه، مدعی حضور تروریست ها به خصوص از مبدأ سوریه در جمهوری آذربایجان شده بود.

چهارشنبه هفته نیز منابع معارض سوریه به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفتند که ترکیه قرارداد های شش ماهه با این عناصر امضاء نموده و این عناصر از ماه ژوئن (نزدیک به چهار ماه قبل از شروع جنگ) به جمهوری آذربایجان اعزام شده اند.

این خبر ها در حالی است که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه هفته گذشته در سخنانی، هر گونه اعزام شبه نظامیان سوری به جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد و گفت که آن ها خودشان کار های مهم تری در سوریه دارند.

علیرغم آنکه از بامداد یکشنبه، دور جدیدی از آتش بس میان جمهوری های آذربایجان و ارمنستان اعلام شد، اما طرفین درگیری ها همچنان یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می نمایند و این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

دور جدیدی از تنش ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) در مورد منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی شروع شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می نمایند و این درگیری ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید نموده است که ارمنستان باید از منطقه قره باغ خارج گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 972

به "لاوروف: لفاظی های تحریک آمیز درباره قره باغ باید متوقف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: لفاظی های تحریک آمیز درباره قره باغ باید متوقف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید