بازسازی آثار موزه معاصر صنعتی کرمان

به گزارش دنیای راه راه، بر اساس تفاهم نامه همکاری بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کرمان، آثار هنری موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بازسازی می گردد.

بازسازی آثار موزه معاصر صنعتی کرمان

به منظور تقویت گردشگری هنری کرمان و بر اساس این تفاهم نامه، مقرر شد بناهای مورد نظر را استانداری کرمان به معاونت هنری معرفی کند و معاونت امور هنری برای ایجاد خانه موزه های هنرمندان بزرگ و معاصر کرمان سناریوی مفهومی پیشنهادی را ارائه کند.

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان گزارشی تهیه و به همراه گروه کارشناسان هنری و بازسازیی پیشنهاد بازسازی آثار این موزه را به استانداری کرمان معرفی می نماید و آثار موزه هنرهای معاصر کرمان با یاری های نقدی استانداری کرمان، بازسازی می گردد.

برای تعامل بیشتر در حوزه فرهنگ و هنر، و بعلاوه بازسازی و بهره برداری از آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان این تفاهم نامه را معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وسرپرست استانداری کرمان امضا کردند.

از موارد تفاهم نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کرمان نشست های تخصصی با حضور استادان طراز اول هنر ایران درباره اعتلای هنر معاصر کرمان و فرصت های گردشگری هنری این استان است.

گروهی از متخصصان و کارشناسان بازسازی، شناسنامه و مشخصات بازسازیی آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان را پس از بازدید معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان در 14 اردیبهشت ماه امسال و ضرورت آنالیز آثار با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، تهیه کردند.

یک هزار و پنجاه اثر در گنجینه موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بر اساس گزارش متخصصان و کارشناسان در این طرح، آنالیز شده است که از این میان 173 اثر از علی اکبر صنعتی، 646 اثر از سهراب سپهری، 151 اثر از هنرمندان نوگرای ایران، 19 اثر از هنرمندان خارجی و 61 اثر طراحی و نقاشی و بافته و پته کرمان است که هنرمندان این آثار نامشخص است.

315 اثر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان بر اساس این آنالیز کارشناسی در اولویت نخست بازسازی قرار دارند که ، کار بازسازی آثار پس از تامین اعتبار لازم انجام خواهد شد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1815

به "بازسازی آثار موزه معاصر صنعتی کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آثار موزه معاصر صنعتی کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید