معرفی ایران به عنوان مقصد گردشگری در مجله سفر آلمانی

به گزارش دنیای راه راه، مجله گردشگری آلمانی Sympathie magazin تازه ترین شماره خود را به معرفی ایران اختصاص داده و واقعیت های تازه ای از کشورمان را برای عاشقان سفر و گردشگری در کشورهای دیگر به نمایش گذاشته است.

معرفی ایران به عنوان مقصد گردشگری در مجله سفر آلمانی

نشریه آلمانی Sympathie magazin که تصویر روی جلد آن به دختری امروزی از ایران زمین اختصاص دارد، با پیغام همیشگی خود یعنی بیشتر بدانیم، بیشتر ببینیم مخاطبانش را دعوت نموده تا با مفهوم تازه ای از کشوری که اخبار آن در رسانه های خارجی محدود به جنگ و مسئله هسته ای بوده، آشنا شوند. در این شماره از این مجله آلمانی سعی شده با ورود به بطن جامعه، زوایای مختلفی از زندگی مردم ایران نشان داده گردد و علاوه بر زبان، دین، تاریخ و هنر کلیشه هایی که در نگاه عموم راجع به ایران بیشتر به کار برده شده، مورد آنالیز قرار گیرد.

Sympathie magazine در پیشگفتار این شماره خود که هر بار سعی دارد چهره ای تازه از کشورها و مردم آن را نشان دهد، آورده است:

بزرگ ترین سرمایه جامعه ایران، باز بودن و توانایی آن در برقراری ارتباط است. شناخت ایران، مجذوب کننده و تأثیرگذار است. وقتی با آن روبه رو می شوید، درمی یابید که واقعیت در باب آن متنوع تر از آنی است که تصور می گردد؛ واقعیتی که پیچیده تر از حد انتظار است.

در ادامه ، این پیشگفتار به گشایشی که در روابط دیپلماتیک ایران با غرب پس از توافق های هسته ای و پیش از آن تحت تأثیر انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری حاصل شده، اشاره و نوشته شده است:

ایران را به عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری در سراسر دنیا می توان معرفی کرد، کشوری فوق العاده متنوع که یکی از قدیمی ترین فرهنگ های دنیا را دارد. در واقع ایران، مقصدی برای تمام کسانی است که به کشف تمدن های قدیمی و فرهنگ های نو علاقه مندند؛ کشوری که با توجه به شرایط سیاسی پرتنش و تحریم های خارجی، برای سال های بسیار در سایه مقاصد دیگر منطقه قرار داشت، اما امروز مقصدی امن برای گردشگران دنیا است.

پس از رشد چشمگیر ورود گردشگران خارجی به کشور آمارها نشان می دهد آلمانی ها یکی از اصلی ترین گردشگران اروپایی ایران را تشکیل می دهند و به گفته فعالان این صنعت، مردمان این کشور علاقه بسیاری به تماشا جاذبه های گردشگری کشورمان از خود نشان می دهند. حالا بی شک به تصویر کشیدن ایران و فرهنگ ایرانی در چنین رسانه ای می تواند شک دیگر آلمانی ها را برای سفر به ایران رفع و بخش دیگری از جامعه آن ها را نیز به این سفر ترغیب کند.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1662

به "معرفی ایران به عنوان مقصد گردشگری در مجله سفر آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ایران به عنوان مقصد گردشگری در مجله سفر آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید