هر چه باور های مذهبی قوی تر باشد، وقوع جرم کمتر می شود

به گزارش دنیای راه راه، سید حشمت الله حیات الغیب گفت: در بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران از ندامتگاه تهران بزرگ راه های همکاری و کمک به اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی مورد بررسی قرار گرفت.

هر چه باور های مذهبی قوی تر باشد، وقوع جرم کمتر می شود

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیدحشمت اله حیات الغیب در بازدید مهندس مسعود شفیعی از ندامتگاه تهران بزرگ گفت: هر چه اعتقاد و باورهای مذهبی قوی تر باشد، وقوع جرم کمتر می شود و هرچه تحصیلات عالی تر باشد جرم و بزه نیز کاهش می یابد.

مدیرکل زندان های استان تهران تاکید کرد: بنا بر تحقیقات اجرا شده، ماه محرم باعث می شود بیشتر افراد از بروز رفتارهایی که با ارزشهای بزرگ این ماه مغایرت دارد، دوری کنند و این رفتار ناشی از سرشت درونی و اعتقادات دینی و مذهبی است و در این ایام تقویت می شود.

حیات الغیب افزود: زمانها و مناسبتهای مذهبی تأثیر شگفتی در نحوه برخوردهای اجتماعی دارد و حتی کسانی که اعتقادات مذهبی ضعیفتری دارند، در برخی زمان ها مانند ماههای رمضان و محرم از رفتار بهتری نسبت به ماههای دیگر برخوردار هستند.

وی اظهار امیدواری کرد با مشارکت تمام ارگان ها و نهادهای شهری، شاهد گسترش و توسعه توانمندی های فرهنگی و رفاهی زندانها جهت بازگشت سالم مددجویان به جامعه و پیشگیری از تکرار جرم باشیم.

بنا به این خبر، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران ضمن شرکت در مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) که توسط مددجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده بود، از آشپزخانه صنعتی مرکزی، سالن های ملاقات سه گانه، خوابگاه ها و پروژه های عمرانی تازه تاسیس ندامتگاه بازدید کرد.

همچنین در ادامه بازدید، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: بحمداله فرهنگ حضور مردم، اندیشمندان و مسئولان شهری در عرصه کمک به زندانیان و خانواده های آنان توسعه یافته و اقدامات مفیدی انجام می گیرد.

وی ادامه داد: جرم و ارتکاب جرم دو پدیده ای هستند که در همه جای دنیا در حال اتفاق افتادن است و توجه نظام جمهوری اسلامی به کرامت و تکریم شخصیت انسان بر اساس برنامه های دینی صورت می گیرد.

مسعود شفیعی در پایان این بازدید که علی رستمی معاون اداری مالی زندان های استان تهران و علی چهارمحالی مدیر ندامتگاه نیز حضور داشتند، با اعلام خرسندی از فرایند اقدامات اجرا شده به ویژه در بخش های بهداشتی، درمانی، فرهنگی، تربیتی و عمرانی در خصوص توجه به اختصاص بودجه های رفاهی برای مددجویان و نیز کارکنان زندان های استان تهران که در شرایط سخت خدمت در زندان با تمام قوا در مقابل ورود ویروس کرونا ایستاده اند، قول مساعد همکاری داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 920

به "هر چه باور های مذهبی قوی تر باشد، وقوع جرم کمتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر چه باور های مذهبی قوی تر باشد، وقوع جرم کمتر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید