واکسن های ایرانی به بازار جهانی راه خواهد یافت

به گزارش دنیای راه راه، علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: فکر می کنم واکسن های ایرانی کرونا حتما سهم قابل توجهی از بازار جهانی را تصاحب خواهند کرد.

واکسن های ایرانی به بازار جهانی راه خواهد یافت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بیگلری یکشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی در مورد صادرات واکسن پاستوکووک اشاره کرد و اضافه نمود: با توجه به سابقه یکصد ساله در تولید واکسن، ثابت شدن واکسن ایمن و کارا و موثر بودن در مقابل جهش های تازه ، بازار صادراتی برای این واکسن باز خواهد بود.

او ادامه داد: مجموعه انستیتو پاستور سابقه یکصد ساله در زمینه تولید دارد و این مجموعه یکی از قدیمی ترین سازندگان واکسن در منطقه و همینطور در دنیا است.

بیگلری اضافه نمود: ثابت شده که این واکسن در سنین 18 تا 90 سال بدون خطر مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: در کشور کوبا 44 هزار نفر و در ایران 24 هزار نفر دوز دوم واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا را دریافت کرده اند.

بیگلری گفت: واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا به صورت همزمان در فاز نهایی قرار دارند و در کشور کوبا 44 هزار نفر و در ایران هم 24 هزار نفر در 8 شهر کشور دوز دوم را دریافت کرده اند.

وی اضافه نمود: در یک سال گذشته فناوری واکسن در کشور به اندازه 20 سال پیشرفت کرد به عبارتی کووید 19 با تمام مشکلاتش، فرصت بی نظیری را برای صنعت واکسن کشور فراهم کرد.

راه اندازی خط تازه تولید واکسن از نیمه دوم تیرماه

حسن جلیلی مدیر طرح تولید واکسن کووایران برکت هم در این برنامه گفت: تا به امروز بیش از یک میلیون دوز واکسن تولید شده که پس از طی مراحل قانونی به تدریج در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت همچنین پیش بینی می کنیم در تیرماه بیش از چهار میلیون دوز واکسن تولید شود.

وی اضافه نمود: در فاز دوم با راه اندازی خط تولید تازه اندازه تولید واکسن به 10 میلیون دوز خواهد رسید و در شهریور بیش 20 میلیون دُز واکسن تولید خواهیم کرد.

همچنین سعید کلانتری مجری کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس هم گفت: مرحله اول واکسن رازی با حضور 133 داوطلب تمام شد و در فاز دوم که از 6 خرداد آغاز شده است حدود 294 نفر دوز اول را دریافت کرده اند که از این تعداد 30 نفر دُز دوم را دریافت کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1469

به "واکسن های ایرانی به بازار جهانی راه خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن های ایرانی به بازار جهانی راه خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید