واکنش وزیر راه به پدیده اجاره پشت بام در تهران

به گزارش دنیای راه راه، وزیر راه با تاکید بر این که باید برای قرارداد های اجاره مسکن کد رهگیری صادر گردد، گفت: اجاره پشت بام به کارگران و اسکان دو خانوار در یک مسکن صحت ندارد.

واکنش وزیر راه به پدیده اجاره پشت بام در تهران

به گزارش تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به این که بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا حداکثر افزایش نرخ اجاره بها در قرارداد های شهر تهران، کلانشهر ها و سایر شهر ها به ترتیب 25، 20 و 15 درصد است که تا سه ماه بعد از سرانجام شرایط کرونا تمدید می گردد، اظهار کرد: در مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا چند تبصره وجود دارد. اولین تبصره این است که چنانچه مستاجری تکالیف خودش را انجام ندهد و دادگاه حکمی را صادر نموده باشد، مستاجر موظف است ظرف 2 ماه واحد را تخلیه کند. علاوه بر این چنانچه مالکی به شکل رسمی ملک خود را در این مدت فروخته باشد، مستاجر موظف است ظرف دو ماه نسبت به تخلیه ملک اقدام کند.

وی اضافه کرد: تبصره سوم این است که تمام معاملات باید در سامانه املاک و مستغلات ثبت شده و کد رهگیری دریافت کند. یک تبصره هم برای مواردی که خارج از بنگاه ثبت می گردد در نظرگرفته شده تا آن ها نیز کد رهگیری دریافت نمایند بنابراین از امروز تمام معاملات املاک و مستغلات باید ثبت رسمی شوند و کد رهگیری دریافت نمایند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: مصوبه ستاد ملی کرونا برای همه لازم الااجراست. اکنون شرایط خاصی در کشور حکمفرماست و متاسفانه قیمت هایی که در حوزه مسکن و اجاره مطرح و در بعضی سایت ها نیز درج شده، التهاب آفرین بوده است. تنظیم گری مقرراتی برای این است که به جامعه آرامش بدهد تا مالک و مستاجر بتوانند در یک شرایط آرامش به هم به تفاهم برسند. همچنین اگر مالک بخواهد از یک سقف معین شده اجاره بیشتری بگیرد، دادگاه حکم به تخلیه نمی دهد.

اسلامی با بیان این که بسته حمایتی مستاجران در مراحل بعدی در ستاد ملی کرونا تصویب خواهد شد، ادامه داد: این شامل بسته رونق فراوری و عرضه مسکن است که حمایت و پشتیبانی از مستاجران نیز در آن دیده شده است.

وی همچنین با تاکید دوباره بر این که در وزارت راه و شهرسازی طرح ساخت خانه های 25 متری وجود ندارد و طبق الگوی جامع مسکن کمترین متراژ مسکن 75 متر است و اصلا این مورد را تایید نمی کنم. گفت: بعید می دانم اجاره پشت بام ها به کارگران وجود داشته باشد و از این دست اخبار ضد انقلابی در فضای مجازی زیاد است، همچنین اسکان دو خانوار در یک مسکن نیز به هیچ عنوان صحت ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 808

به "واکنش وزیر راه به پدیده اجاره پشت بام در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر راه به پدیده اجاره پشت بام در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید