تور اروپا: اردوغان: سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی، از آن استفاده سیاسی می نمایند

به گزارش دنیای راه راه، رئیس جمهور ترکیه بیان کرد که سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و گرفتن رای هستند.

تور اروپا: اردوغان: سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی، از آن استفاده سیاسی می نمایند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پیامی ویدئویی به پنجمین همایش بین المللی تی آرتی ورلد 2021 (2021 TRT World Forum) اظهار داشت: سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی که جامعه را مانند سرطان احاطه نموده، در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و گرفتن رای هستند.

اردوغان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اینکه اکنون هیچ چیز در دنیا مانند سابق نخواهد بود، گفت: همه گیری کرونا رویکرد افراد نسبت به خود، جامعه و سیاست دنیای را به طور اساسی تغییر داده است.

وی با تاکید بر اینکه تناقضات و پارادوکس های موجود در سیستم دنیای بیش از هر زمان دیگری آشکار شده، توضیح داد: در دو سال اخیر مشاهده کردیم که زیرساخت های بهداشتی و اجتماعی کشورهای مرفه و نهادهای مسئول شکست خوردند. کشورهای توسعه نیافته و گروه های ضعیف اجتماعی به حال خود رها شدند و زنجیره تامین احتیاجهای اولیه مختل شد.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه مفهوم دولت اجتماعی به شدت آسیب دیده و اسلام هراسی و احساسات ضد مهاجرت دوباره شعله ور شده، اضافه کرد: آمارها نشان دهنده تهدیدهایی است که در انتظار ما، شهروندان ما و تمام بشریت است. سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی که جامعه را مانند سرطان احاطه نموده، در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و رای گیری هستند. نگرانی های ما با آنچه ما شاهد آن هستیم افزایش یافته و صادقانه بگویم از هدر رفتن یک فرصت تاریخی برای برقراری صلح و عدالت دنیای ناراحت هستیم.

اردوغان با اشاره به اینکه این سیستم که پس از جنگ دنیای دوم مستحکم شده و پایه های آن پس از جنگ دنیای اول پایه گذاری شد، مدت هاست که عدالت و ثبات ایجاد ننموده، گفت: در نظم کنونی دنیا اسلام هیچ جایگاهی نداشته و آفریقا، آمریکای لاتین و آسیای جنوبی مورد توجه قرار نمی گیرد. نمی توان این سیستم را که منافع پنج کشور کنترل کننده آن است، با ساختار فعلی خود ادامه داد. احتیاج به اصلاحات در سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی اجتناب ناپذیر است.

اردوغان با یادآوری اینکه ترکیه، سال هاست این احتیاج به اصلاح را با عبارت دنیا بزرگتر از پنج(کشور) است ابراز می نماید، گفت: اخیرا پیشنهادات عینی خود در این زمینه را ارائه کردیم و به جای انتقاد، الگویی اصولی، جامع، راهبردی و کاربردی برای سازمان ملل متحد پیشنهاد کردیم که در آن عدالت در نمایندگی تضمین شده و حق وتو لغو گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1589

به "تور اروپا: اردوغان: سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی، از آن استفاده سیاسی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: اردوغان: سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی، از آن استفاده سیاسی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید