تست روان شناسی ، آماده ورود به رابطه جدید هستید؟

به گزارش دنیای راه راه، اگر احساس بدبینی، بدگمانی، ناامنی، شکست، اضطراب، خشم، قربانی بودن یا مورد سوءاستفاده قرار دریافت می کنید، در بهترین حالت محتاطانه وارد رابطه ای جدید خواهید شد. موضوع نگران کننده این است که از رابطه بعدی خود انتظار خواهید داشت که همه درد و اندوهتان را جبران کند. با این تست خواهید فهمید که برای رابطه جدید آمادگی دارید یا نه.

تست روان شناسی ، آماده ورود به رابطه جدید هستید؟

به گزارش دنیای راه راه، مایند وِی به نقل از Psychology Today نوشت: بسیاری از افرادی که در جست وجوی یک رابطه جدیدند، احساس می نمایند روحشان زخمی شده است. در روزگار کنونی راه های بی شماری برای آشنایی با شرکای احتمالی وجود دارد، اما اغلب این راه ها نتیجه بخش نیستند. با وجود این، مردم همچنان این راه ها را امتحان می نمایند و نگرانی هایشان قابل درک است. افراد ممکن است خود را از قبل شکست خورده فرض نمایند یا برای مقابله با بدبینی های خود دچار مشکل شوند. بعضی افراد قبل از این که احساس مثبت نگری خود را به کلی از دست بدهند، شکست های فراوانی را تجربه می نمایند و خود بر این نکته واقفند که احساس بدبینی هیچ جذابیتی ندارد.

 • بی اهمیت بودن توصیه افراد دیگر برای آغاز رابطه

هر فردی که در جست وجوی رابطه است، دلایل خاص خود را برای مجرد ماندن در شرایط کنونی دارد. این دلایل فردی است که تعیین می نماید شخص چقدر انرژی برای ریسک کردن و آشنایی با فرد جدید خواهد داشت. هیچ کسی نمی تواند به دیگری بگوید که چه زمانی باید مجددا فرایند آشنا شدن با فردی جدید را آغاز کند، چه زمانی عقب نشینی کند، چه تغییری ایجاد کند و یا دفعه بعدی چه راهکاری برای آشنایی در پیش بگیرد.

 • آنالیز سناریوهای مختلف مجرد بودن

فرض کنید شما فردی جذاب و همه چیزتمام هستید و ناگهان فردی که گمان می کنید قصد ارتباط طولانی مدت دارد، رابطه اش را با شما به هم می زند. در چنین حالتی چه حسی خواهید داشت؟ مطمئنا احساس پریشانی، تضاد، تخریب روحیه، اندوه، ناامنی و خشم وجودتان را فرامی گیرد. حتی ممکن است دنبال طرف بیفتید تا با جمع آوری اطلاعات، دلیل این حرکت ناگهانی او را بیابید و خود را از دیوانه شدن برهانید. یا ممکن است برای پیدا کردن آرامش موقت، سریعا وارد یک رابطه دیگر شوید. یا حتی ممکن است آن قدر تعادل روحی خود را از دست بدهید که دست به رفتارهای خود تخریبی به عنوان راهی برای فرار متوسل شوید.

یا شرایطی را در نظر بگیرید که باور دارید انتخاب نهایی شریکتان به عنوان همسرش هستید و در ادامه متوجه شوید که محبوبتان با یکی از افراد در روابط قبلی خود، ارتباط برقرار نموده و شما خود را در رقابتی مجدد می بینید. شما انرژی و توجه زیادی برای انتخاب آن شخص صرف نموده اید و آن قدر خسته شده اید که حاضرید همان گونه ادامه دهید. در چنین شرایطی برای خروج از رابطه احساس ناتوانی می کنید و این فکر که قرار است تمام ماجرا را از نو آغاز کنید، شما را وحشت زده می نماید. مسلما تمایلی به امتحان مجدد شانس خود نداشته و از سوی دیگر به شادی که از این رابطه دریافت می کنید، عادت نموده اید. آیا از خیر تعهدی که به آن فرد دارید، می گذرید و دوباره مجرد می شوید یا دوباره در رابطه عاشقانه دیگری فرو می روید؟ شاید آن قدر سرخورده باشید که فکر آزمودن شانس آشنایی مجدد با فردی جدید را هم به ذهنتان راه ندهید، چراکه فردی که از دستش داده اید هنوز در قلبتان جای دارد.

حالت برعکس را در نظر بگیرید که شما آمادگی متعهد شدن به رابطه ای را نداشتید و شریکتان این آمادگی را داشته است. شما نمی خواستید زیر بار قول تعهدی بروید که نتوانید از پسش بربیایید و از طرفی هم نمی خواستید شانس داشتن این رابطه را که شاید در آینده مبدل به رابطه ای متعهدانه گردد از دست بدهید. به رغم اصرار شریکتان، شما از ترس تعهد زودرس رابطه را به هم زده و اکنون حسرت از دست دادن رابطه ای را می خورید که واقعا مهم بوده است.

 • چرا وارد رابطه های اشتباه می شویم؟

اغلب افراد به شکل مداوم، شریک های عاطفی مشابهی را انتخاب می نمایند که هیچ کدام مناسب ارتباط با او نیستند. همچنین اکثریت افراد هیچ وقت به این نکته دقت نمی نمایند که چه چیزی برای ارائه به طرف مقابل دارند، همچنین آیا آن چیزهایی را که می خواهند مخاطبشان دارد یا نه؟ شاید یک دلیل ادامه رابطه ای معیوب آن باشد که در ذهن خود خیال پردازی هایی انجام می دهند که هرگز به واقعیت بدل نمی شوند. سپس از ترس روبه رو شدن با یأس ها و آسیب های زیاد سریعا خود را به زندگی با کسی راضی می نمایند که قرار نیست خواسته های آنها را در طول زمان برآورده کند.

احساس تنهایی باعث می گردد فرایند تصمیم گیری موثر و منطقی دچار اختلال گردد.

 • سوالات اساسی قبل از پذیرش عشق جدید

این سؤالات مهم را از خود بپرسید:

 • گزینه های بالقوه پیش روی شما کدامند؟
 • آیا آسیب های روحی گذشته تان التیام یافته است؟
 • آیا حاضرید به شکل واقع بینانه نقاط قوت خود را در بازار رقابت آنالیز کنید؟
 • آیا واقعا درباره احتمالات پیش رو، آمادگی داشته و ذهنتان باز است؟
 • آیا از این که دوباره بخواهید وارد عرصه آشنایی بشوید در درون خود احساس خوبی دارید؟

قبل از این که به خودتان شانسی مجدد برای آشنایی با فرد جدیدی بدهید، باید در بهترین حالت روحی خود بوده و با کوشش برای اجتناب از اشتباهات گذشته، انعطاف پذیری لازم برای پذیرش این نکته را داشته باشید که قرار نیست رابطه بعدی تاوان آسیب های روحی قبلی شما را بپردازد.

 • لزوم التیام دردها و آسیب های روحی قبل از ورود به رابطه جدید

هیچ کسی آمادگی لازم برای آشنایی مجدد را ندارد مگر این که به اندازه کافی دل شکستگی های قبلی خود را التیام داده باشد. فرد باید به شکل مناسب در غم رابطه شکست خورده خود، سوگواری نموده باشد و درعین حال نباید امیدش را برای یافتن عشق جدید از دست بدهد و طالع خود را تیره وتار بپندارد. افرادی که همچنان در اندوه خود غرق هستند تا زمانی که به شکلی صادقانه در درون خود احساس خوش بینی داشته باشند باید صبوری نمایند تا بتوانند وارد رابطه ای جدید شده و بهترین نتیجه را بگیرند.

اگر هنوز احساس بدبینی، بدگمانی، ناامنی، شکست، اضطراب، خشم، قربانی بودن یا مورد سوءاستفاده قرار دریافت می کنید، در بهترین حالت به شکلی محتاطانه وارد رابطه ای جدید خواهید شد. موضوع نگران نماینده تر این است که شما از رابطه بعدی خود این انتظار را خواهید داشت که تمامی درد و اندوهی را که تجربه نموده اید جبران کند. در چنین شرایطی شما بسیار حساس و گوش به زنگ بوده و ممکن است دنبال هر نشانه کوچکی مبنی بر برهم خوردن رابطه باشید و به شکل مداوم از شریک جدیدی که مسئول آنچه بر سر شما آمده، نیست، درخواست اطمینان خاطر کنید.

تست زیر می تواند به شما یاری کند تا دریابید که آیا برای ورود به رابطه ای جدید آمادگی دارید یا خیر. به سوالات زیر تا حد ممکن صادقانه پاسخ دهید.

 • پرسشنامه آمادگی روابط آشنایی و دوستیابی

با استفاده از این مقیاس به سوالات زیر و در جای خالی امتیاز دهید:

1 = به ندرت

2 = بعضی اوقات

3 = معمولا

4 = اغلب

5 = همواره

1- در خصوص نفر بعدی که قرار است عاشقش باشم فکر می کنم. -

2- فکر می کنم در نهایت فرد دلخواهم را پیدا خواهم کرد. -

3- عقیده دارم که شریک عاطفی ارزشمندی در روابط قبلی بوده ام. -

4- اطمینان دارم که روابط جدیدی که در آینده خواهم داشت بسیار عالی و ماجراجویانه است. -

5- مردم با درد ناشی از جدایی و روابط شکست خورده کنار می آیند. -

6- من معتقدم که از دست دادن این رابطه مهم، شخصیت مرا قوی تر نموده است. -

7- به گفته دوستانم حال من پس از طی دوران جدایی بهبود یافته است. -

8- من به چیزهای خوبی که در روابط قبلی ام انجام دادم فکر می کنم. -

9- معتقدم که دوست قبلی ام واقعا به من اهمیت می داد. -

10- من هنوز هم معتقدم که افراد ذاتا انسان های خوبی هستند. -

11- در روابط صمیمی، قدر چیزهای مثبت را می دانم. -

12- معتقدم هر آنچه ضروری است قبل از آزمودن شانس آشنایی با فردی جدید یاد بگیرم را فرا گرفته ام. -

13- می دانم که دفعه بعد چه اشتباهی را نباید مرتکب بشوم و چه کاری را باید به شکلی متفاوتی انجام دهم. -

14- به باور من، اغلب افراد به این دلیل که نمی خواهند به مخاطبشان صدمه بزنند، ناگهان از زندگی او خارج می شوند. -

15- کارها به همان شکلی که قرار است پیش خواهند رفت. -

 • نتایج تست سنجش آمادگی پذیرش عشق جدید

اکنون مجموع امتیازات خود را محاسبه کنید:

1 تا 15: شما هنوز آماده آشنایی با فردی جدید نیستید.

16 الی 30: احتمالا باید کمی صبر کنید و روی معاشرت با افراد خوب و دوست داشتنی تمرکز کنید.

31 الی 45: شما در حال التیام هستید.

46 الی 60: خیلی نزدیک هستید.

61 الی 70: وقتش فرا رسیده که سراغ آشنایی با فرد جدید بروید.

اگر امتیاز شما نشان دهنده عدم آمادگی شما برای بازگشت به آشنایی باشد، نباید ناامید شوید. آشنایی و دوستیابی برای همه سخت است چراکه عوامل ناشناخته زیادی در این میان وجود دارد. اگر رابطه قبلی شما به طرز ناگهانی و غیرمنتظره ای به اتمام رسیده باشد، این که بخواهید با فردی جدید وارد رابطه شوید، مسلما امر راحتی نیست، حتی اگر اوضاع خوب پیش برود. اعتمادبه نفس از موفقیت حاصل می گردد، اما می تواند برآمده از انعطاف پذیری باشد که از خود برای بهبود مداوم روش های خود و در طول زمان از خود نشان می دهید.

هرچه بیشتر به خودتان بها دهید، بیشتر به آنچه می خواهید و توانایی عرضه اش را دارید آگاهی پیدا کنید و روابط را به عنوان ماجراجویی های اسرارآمیزی که می توانند خطرناک هم باشند در نظر بگیرند، به طرز موثرتری قادر خواهید بود که روابط خوب را از بد تمیز دهید. حفظ اعتمادبه نفس در مواجهه با شرایط ناامیدی پی درپی امری سخت است، اما اگر فردی با نشاط و باهوش باشید، در نهایت می توانید شریک مورد نظر خود را پیدا کنید. جست وجوی معشوق زندگی خود با جست وجوی موارد دیگری که در زندگی خواستار به دست آوردنش هستید، تفاوت خاصی ندارد. لازمه دستیابی به هر چیز ارزشمند و بلندمدت استمرار و حفظ امیدواری است.

اکثریت افراد دنیا، عاشق شخصیت هایی می شوند که عاشق زندگی بوده و از پس هر شکست و آسیب بتوانند با تعهد و هیجانی مجدد خود را به راستا زندگی برگردانند. برای فردی که کوهی از شکست ها را با خود حمل می نماید آشنایی با فرد جدید بسیار سختتر است، اما می توانیم در هر باری که کوشش می کنیم تمام سعی مان را به کار بگیریم. این نوع شجاعت و خوش بینی در بازار آشنایی و دوستیابی همواره از ارزش بالایی برخوردار است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 349

به "تست روان شناسی ، آماده ورود به رابطه جدید هستید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست روان شناسی ، آماده ورود به رابطه جدید هستید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید