کوشش آمریکا برای متوقف کردن پروژه گازی نورد استریم2 با تحریم ها

به گزارش دنیای راه راه، مجلس نمایندگان آمریکا تحریم هایی را علیه شرکت های مرتبط با پروژه انتقال گاز نورد استریم 2 اعمال نموده تا شاید بتوانند این پروژه را در آستانه اجرایی شدن آن متوقف نمایند.

کوشش آمریکا برای متوقف کردن پروژه گازی نورد استریم2 با تحریم ها

از فروشگاه خورشید دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، مجلس نمایندگان آمریکا تحریم هایی را علیه شرکت های مرتبط با پروژه انتقال گاز نورد استریم 2 اعمال نموده است.

نمایندگان مجلس آمریکا شب گذشته با رای اکثریت به بسته قانونی برای بودجه دفاعی (NDAA) که شامل قانون تحریم ها علیه این پروژه گازی هم بود رای دادند.

حالا انتظار می رود که سنای امریکا هم این بسته قانونی را در خاتمه هفته آینده تصویب کند. هنوز تاریخی برای این رای گیری مشخص نشده است. کاخ سفید پیش از این اعلام نموده بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این بسته قانونی را امضا خواهد نمود.

پروژه نورد استریم 2 قرار است از سال آینده با دور زدن لهستان و اوکراین گاز روسیه را به آلمان تحویل دهد. بر اساس اطلاعات شرکت نمایندگان در این پروژه گازی تا به حال بیش از 2100 کیلومتر از این پروژه گازی در دریای بالتیک احداث شده و حدود 300 کیلومتر آن باقی مانده است. کنگره ایالات متحده حالا می خواهد به وسیله تحریم ها از این پروژه جلوگیری کند و این تحریم ها می توانند حداقل آن را به تاخیر بیاندازند.

آمریکا این گونه استدلال می نماید که آلمان با این پروژه انتقال گاز، خود را به روسیه وابسته می نماید.

این قانون مشابه قانون موسوم به حمایت از امنیت انرژی اروپاست که در ماه ژوئیه علیه شرکت های کشتیرانی تصویب شد که لوله های نورد استریم 2 و ترکیش استریم را حمل می کردند. ترکیش استریم هم یک خط لوله انتقال گاز است که به وسیله دریای سیاه گاز روسیه را به ترکیه می آورد. این تحریم ها قرار است برای هر پروژه مرتبط با نورد استریم 2 از طرف آمریکا اعمال گردد.

این قانون پیش بینی می نماید که وزیر امور خارجه آمریکا در هماهنگی با وزیر دارایی در عرض 60 روز به کنگره گزارش دهند که کدام کشتی ها در این پروژه مشارکت داشته و این کشتی ها به کدام شرکت ها متعلقند. قرار است علیه مدیران این شرکت ها و سهامداران اصلی آن ها ممنوعیت سفر به آمریکا تصویب گردد. همچنین معاملاتی که املاک و منافع تجاری آن ها در ایالات متحده هست و در ارتباط با این پروژه گازی کار می نمایند هم باید مسدود گردد.

رئیس جمهور آمریکا و نمایندگان کنگره مدتهاست که انتقاد شدیدی به این پروژه گازی وارد نموده و خواهان توقف آن شده اند.

آمریکا در کوشش است صادرات گاز خود را به اروپا افزایش دهد و جای پای خود را در این منطقه محکم کند اما به دلیل دسترسی آسان اروپا به گاز روسیه و اختلاف قیمت زیاد بین گاز روسیه و آمریکا در اروپا که صرفه مالی خرید گاز روسیه را برای اروپایی ها به شدت بالا می برد آمریکا مدت هاست که سیاست های خصمانه ای را علیه ورود بیشتر گاز روسیه به اروپا در پیش گرفته است .

پروژه گازی نورد استریم 2 یک پروژه مشترک بین شرکت های روسی و اروپایی است که به رهبری شرگت گازپروم روسیه انجام می گردد. این پروژه مدت طولانی است که به خاری در چشم آمریکا تبدیل شده است چرا که واشنگتن می خواهد گاز مایع خود را به اروپا بفروشد و این پروژه مانعی بر سر راه این مبادله تجاری است .

نورد استریم2 جریان انتقال گاز روسیه از جنوب سنت پترزبورگ تا سواحل آلمان از راستا دریای بالتیک است. این پروژه در صورت تکمیل می تواند سالانه 55 میلیارد مترمکعب گاز را به اروپا ارسال کند که در مجموع نورد استریم و نورد استریم2 سالانه 110 میلیارد مترمکعب گاز را به اروپا صادر می نماید .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 318

به "کوشش آمریکا برای متوقف کردن پروژه گازی نورد استریم2 با تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش آمریکا برای متوقف کردن پروژه گازی نورد استریم2 با تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید