روش های عجیب و غریب پزشکان اینستاگرامی برای جذب فالوئر

به گزارش دنیای راه راه، زندگی در عصر ارتباطات یعنی هرکسی می تواند برای بیشتر شناخته شدن، تبلیغ کسب و کار و برندسازی از شبکه های مختلف اجتماعی بهره بگیرد. نمونه های عینی آن لایو اینستاگرام، توییتر، کانال های شخصی و حضور در برنامه های مختلف است. اما این مساله وقتی دردسرساز می گردد که این حق طبیعی و مسلم هر شهروند با هر شغل و عنوانی،به حالتی نامتعارف تبدیل گردد. پدیده عجیب این روزها ظهور پزشکان اینستاگرامی و عاشق دیده شدن بیشتر است.

روش های عجیب و غریب پزشکان اینستاگرامی برای جذب فالوئر

به گزارش خبرنگاران، شوخی نامتعارف پزشک مشهور در لایو اینستاگرام، حضور سلبریتی های میلیاردی در مطب پزشک زیبایی شان، انتشار چت های خصوصی پزشک با بیمارش، فقط من پزشک معروف سلبریتی ها هستم و .... جملاتی که در این یکی دوسال، این چند ماه و به خصوص این روزهای التهاب آور کرونایی کم ندیده اید. البته ما در همین ابتدای گزارش می نویسیم این گزارش اصلا قرار نیست مهارت پزشکی کسی را زیر سوال ببرد یا فقط مختص پزشکان باشداما حاشیه های عجیب این روزهای بعضی پزشکان در اینستاگرام برای مان جالب شده است.

ماجرا از چه قرار است؟

صفحه اینستاگرام یک بیمارستان وقتی استاد موسیقی کشور درآن بستری است و اوضاع خوبی هم ندارد، در سکوت کامل خانواده اش به تنها منبع اطلاع رسانی درباره احوال او تبدیل می گردد، کمی بعد این پیج اینستاگرامی به صورت پرایوت(خصوصی) در می آید.

یعنی برای آگاه شدن از اخبار استاد، مخاطبان باید حتما این صفحه را دنبال نمایند! نمونه های دیگر روش هایی از این قبیل برای کسب فالوئر کم نیست و حتما شما بهتر از ما می دانید. پزشک هایی که مدام در اینستاگرام حضور دارند و در جنبه های مختلفی که گاهی در حیطه تخصصی شان هم نیست، اظهارنظر می نمایند. دائما روبه روی دوربین ها حضور دارند و گزارش های نامتعارف شان در لایو همه را خسته نموده!

البته صحبت کردن درباره مساله پزشکی، دلایل معتبر می خواهد و اصلا در تخصص ما نیست. اما اجازه بدهید به عنوان یک روزنامه نگار از حضور دائمی بعضی پزشکان در صفحات مجازی، برنامه های مکرر تلویزیونی و اینترنتی، پست ها، استوری ها و لایوهای پشت سر هم آنها، آن هم در شرایط این روزها که بعضی شان در قلب مبارزه با کرونا هستند، کمی انتقاد کنیم!

چرا شهرت طلبی؟

این جذب فالوور به وسیله کرونا، تنها مختص پزشکان نیست. یک نفر چت های خصوصی اش با بیمار را منتشر می نماید و دیگری به عنوان مسؤول امنیت صفحه در هنگام بیماری یک فرد مشهور، ویدئویی منتشر می نماید تا دو میلیون لایک بگیرد.

این پدیده پزشکان اینستاگرامی اما خیلی هم جدید نیست. دکتر معروف هر روز صبح و شب عکس خودش و سلبریتی ها را با جملات انگیزشی برای مردم پست می نماید. هر روز صبح قبل از رفتن به مطب برای فالوورهایش توضیح وظایف روز کاری و بیماران سلبریتی روزانه اش را می دهد و اتفاقا سلبریتی های محترم هم بدون هیچ چشمداشتی از ایشان بابت حرفه ای بودن در پزشکی تشکر می نمایند!

همکار دیگر ایشان نزدیک به یک میلیون فالوور دارد، پست هایش تماما از حضور سلبریتی ها و حضورش در برنامه های صدا و سیماست و در روزهای سخت و سخت زندگی اش همراه مجری مشهور تلویزیون بوده است و بعد از درمان او، با هم به داروخانه می فرایند تا برایش نسخه تجویزی پزشک را بگیرند!

پزشکی دیگر اما ابتدا به عنوان کارشناس ثابت برنامه های پزشکی و سپس غیرپزشکی در برنامه های پرمخاطب به مردم معرفی می گردد، از قضا خوش صدا هم هست و تمامی بلیت های کنسرتش فروش می رود و مخاطبان با شنیدن پلی بک و صدایی فالش راهی خانه شان می شوند.

مجری معروف بابت حضور او در برنامه پرمخاطبش عذرخواهی می نماید و البته کمی بعد پستش را پاک می نماید. کمی بعد فیلم آهنگ خواندن چندین پزشک بالای سر بیماران در فضای مجازی وایرال می گردد.

لایوهای بی امان

سه یا چهار پزشک و پرستار به صورت مکرر با رسانه های مختلف درخصوص کرونای دو فوتبالیست معروف مصاحبه می نمایند یا به پیشکسوتانی که به ملاقات دوستان خود رفته اند، توضیح ماوقع می دهند. یکی از آنها در لایو از دوام آوردن بیمار کرونایی به خاطر کاپیتان بودن می گوید!

به صورت ساعتی با دوربین های صدا و سیما و حتی با کانال های هواداری که منبع معتبری هم به حساب نمی آیند، در تلگرام و اینستاگرام مصاحبه می نماید، طی یک لایو اینستاگرامی در اتومبیل خود اعلام می نماید که به منظور سر زدن به فوتبالیست معروف، راهی بیمارستان است و روز بازی پرسپولیس درست همان لحظه ای که حامد پاکدل گل دوم آلومینیوم را وارد دروازه پرسپولیس می نماید، این پزشک در صفحه شخصی اش فیلمی را به اشتراک می گذارد و در حال تماشای بازی پرسپولیس به وسیله تلفن همراه خود، با گل دوم آلومینیوم شوخی می نماید و می گوید مریض بدحال داریم دیگر به پرسپولیس گل نزنید!

چند روز بعد صمد ابراهیمی، فعال حقوقی فوتبال در بخشی از متنی که در اینستاگرام منتشر نموده بود، نوشت: کار پزشک مانند کار یک مربی است، شما متهمید به عکس و استوری گذاشتن های چندش آوری که حال همه مان را بد نموده بود.

چون مردم پیگیر ستاره های شان هستند!؟

یکی از دکترهای معروف، چت های خصوصی با بیمار سلبریتی اش که درگیر کروناست را استوری می نماید! مردم به او خرده می گیرند و این استوری پاک می گردد. این پزشک اما در پاسخ به مردم می گوید: مردم پیگیر احوال هنرمندان محبوب شان هستند و این اطلاع رسانی وظیفه من است.

اطلاع رسانی به وسیله انتشار چت های خصوصی یک بیمار با دکترش. مردم پیگیر احوال ستاره های مطرح شان هستند اما کدام پزشکی پس از ابتلای رونالدو به کرونا، چت های خصوصی اش با او را منتشر کرد و دائما برابر دوربین ها ایستاد، درخصوص شرایط او لایو رفت و از تیم های دیگر خواست به یوونتوس گل نزنند؟

چند دکتر به واسطه بیماری رونالدو فالوور برای خود دست و پا کردند و بعد آنها را تهدید به شکایت کردند؟ نکته این است که حتی اگر اهمال و کم کاری ازطرف بیمار هم بوده باشد و تاخیر او برای حضور در بیمارستان باعث این اتفاق شده باشد، فقط خانواده او حق دانستن چنین مساله ای را دارند.

این مساله قابل انکار نیست که چهره هایی مانند علی انصاریان محبوب مردم هستند و اطلاع رسانی درباره شرایط آنها حق مردم است اما این اطلاع رسانی نباید منجر به لگدمال شدن حریم خصوصی بیمار یا آسیب رسیدن به او و خانواده اش گردد.

ذکر چند نکته لازم است

همان طور که در ابتدای این گزارش نوشتیم، قرار نیست کسی به مهارت های پزشکی و کار تخصصی پزشکان کشورمان ایراد بگیرد، این حیطه در تخصص ما نیست و آنها یقینا تمام کوشش شان را برای بهبود حال بیمار انجام می دهند و به قسم پزشکی خود پایبند هستند، ان شاء ا.... نکته این گزارش تنها غیر حرفه ای بودن بعضی آنها در مسائل رسانه ای است.

ما همیشه قدردان پزشکان متعهد و بااخلاق کشورمان بوده ایم و فداکاری های آنها به خصوص در این شرایط کرونایی هرگز از خاطرمان نخواهد رفت. شمایی که جان عزیز خود را به خاطر عزیز دیگران به خطر انداخته اید. ما قرار است به این متهم شویم که مگر این اتفاق فقط مخصوص بعضی پزشکان است؟ خیر. هرگز این طور نیست.

همان طور که هفته های گذشته در مورد ورزشکاران نوشتیم، از برگزاری کنسرت خوانندگان و تبلیغات بی رویه در فضای مجازی در این شرایط کرونایی گلایه کردیم و بارها و بارها از دیگر اصناف هم نوشتیم. اما تبلیغات یک کار و رسانه ای کردن یک مجموعه با میل به شهرت طلبی و تصمیم های اشتباه به خصوص در صنف متعهد پزشک تفاوت دارد. اینستاگرام فضایی است که هرکسی و با هر سنی می تواند وارد آن گردد، اما بیماران شما به دلیل حرفه ای بودن و تخصص شما انتخاب تان می نمایند.

چاره کار در خودتان است، نه در بلاک کردن و اهانت به منتقدان در کامنت ها. ما به دکترهای واقعی احتیاج داریم، نه شاخ مجازی! کار خوب راستا خودش را در دنیای واقعی پیدا می نماید.

منبع: روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1213

به "روش های عجیب و غریب پزشکان اینستاگرامی برای جذب فالوئر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های عجیب و غریب پزشکان اینستاگرامی برای جذب فالوئر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید