آغاز 700 دلاری ارزش ده ها میلیون دلاری

به گزارش دنیای راه راه، وسواس در یادگیری برای ویشن لاخیانی به جای دردسر، راه ثروتمند شدن و موفقیت را هموار کرد. شرکت چند میلیون دلاری که ویشن تاسیس نموده، بستری برای نویسندگان و رهبران فکری است تا آموزش های دگرگون ساز را ارائه دهند.

آغاز 700 دلاری ارزش ده ها میلیون دلاری

در محیطی که او ایجاد نموده، مربیان خودساخته، کارشناسان ارتقای وضعیت شخصی و حتی مربیان معنوی، دانش و آموخته های خود را در دوره های دیجیتال و یا به وسیله سمینارها به عموم منتقل می نمایند.

ویشن حتی خودش هم بعضی سمینارها را ارائه می نماید و در آن درباره رشد احساسی، ذهنی و حتی معنوی خودش که منجر به تاسیس شرکت شد، با حاضران صحبت می نماید. شاید بتوان بزرگ ترین برنامه او را راهنمای 6 مرحله ای مراقبه دانست؛ روندی که او هر روز برای ارتقای زندگی شخصی و کسب وکارش به سطوح بالاتر از آن استفاده می نماید.

شرکتی که ویشن تاسیس نموده به نام Mindvalley شناخته می گردد. این شرکت مدعی است آموزش هایی را عرضه می نماید که در مدارس معمولی ارائه نمی گردد. از دید آنها انسان بودن چیزی بیشتر از آن است که نظام آموزشی ورشکسته ارائه می نماید. ویشن کوشش می نماید تا به دیگران هنر زندگی حقیقی خارق العاده شاد و کامل را بیاموزد.

آنها معتقدند: ما سال های ابتدای زندگی مان را صرف آماده شدن برای شغل مان می کنیم، اما ما با دشواری هر زمان در کوشش برای دستیابی به چیزهایی هستیم که کیفیت زندگی و تجارب آن و چگونگی روابط، سلامت، ساختار فکری و رفاه ما را مشخص خواهد نمود و شرکت Mindvalley سعی می نماید چیزهایی را به کاربران خود بیاموزد که در زندگی بیشترین اهمیت را دارد.

ویشن شرکت را در سال 2003 تاسیس کرد و برنامه آن را در 5 حوزه مربوط به جسم، فکر، روح، شغل و روابط تنظیم نموده و محتوای آموزشی و ابزار نرم افزاری را برای همه این موارد تهیه کرد. این برنامه ها شامل خودیاری (آگاهی ذهنی، مراقبه و رشد شخصی)، بدن سازی و شبه علم(امور باطنی، انرژی درمانی و …) است. شرکت تا سال 2018 پیروز شده در 46 کشور نزدیک به 200 کارمند را به کار بگیرد تا برنامه های لازم برای 2.5 میلیون کاربر در هر ماه را تدارک و اداره نمایند.

محل اصلی راه اندازی شرکت در نیویورک بود و در حال حاضر دفتر مرکزی آن در کوالالامپور است. برنامه اولیه شرکت مبتنی بر سرمایه گذاری متمرکز روی برنامه های وب مانند BlinkList و وب 2 بود که در آن موقع شبکه های تعاملی را مورد توجه قرار داده بود.

کار اولیه شرکت نشر دیجیتالی بود سپس تبدیل به شرکتی فعال در حوزه برنامه های آموزشی درباره آگاهی ذهنی، مراقبه، رشد شخصی، بدن سازی و سلامت شد. نخستین محصول شاخصی که شرکت عرضه کرد وب سایتی به نام BlinkList بود. در سال 2004 دفتر مرکزی شرکت از نیویورک به کوالالامپور منتقل شد.

شرکت پیروز شد در سال 2013 درآمد کسب شده خود را از 15 میلیون دلار فراتر ببرد و طبق آخرین گزارش ها در سال 2018 درآمد سالانه 70 میلیون دلاری را ثبت کرد. در سال 2015 شرکت محصول نرم افزاری برای گوشی های هوشمند به نام Omvana را عرضه کرد که شامل هزاران برنامه مراقبه بود.

در ادامه آن بود که ویشن کتاب خودش به نام راز ذهن خارق العاده را منتشر کرد. این کتاب به سرعت رتبه 4 پرفروش ترین کتاب را در فهرست نیویورک تایمز به دست آورد و پس از آن پیروز شد رتبه 1 را در فهرست کتاب های مناسب کیندل در آمازون به خود اختصاص دهد. همچنین در سال 2017 شرکت نرم افزار خودیاری به نام Quest را عرضه کرد که شامل ویدئوهای 20 دقیقه ای از رابین شارما، اریک ادمیدس و لیزا نیکلاس بود و تا امروز 30 درس به زبان انگلیسی را در خود دارد.

بازگشت به گذشته نشان می دهد که ویشن وقتی تصمیم به آغاز کسب وکار خودش گرفت، تنها 700 دلار سرمایه در اختیار داشت، اما توانست شرکتی را ایجاد کند که چند ده میلیون دلار ارزش دارد. ویشن که متولد مالزی است، برای مدت 9 سال در آمریکا زندگی کرد اما ناگزیر شد به خاطر قوانین و محدودیت های مهاجرتی به کشورش برگردد. اما پیش از آن با همکاری همسرش شرکت خود را در نیویورک تاسیس نموده بود. او می گوید: رشد و بزرگ شدن در یک کشور در حال توسعه باعث می گردد افرادی که پیرامون ما زندگی می نمایند، الگوی ما شوند.

من امروز از 40 سالگی عبور نموده ام اما زمانی که در دوره رشد خود در مالزی بودم، اینترنت وجود نداشت و فیس بوک، مجلات اینترنتی، شبکه های اجتماعی و امکاناتی که ارتباط با دیگران و دسترسی به اطلاعات را ساده کند، در اختیار نبود. بنابراین چشم انداز من از جهان همانی بود که در اطراف خود می دیدم.

دیدگاهم درباره کارآفرینی و افراد شاغل همان بود که در دیوارهای خاکستری کارخانه ها می دیدم. الگوی من برای کارآفرینی پدرم بود اما آنگونه که او کار می کرد و آنچه در اطراف خودم می دیدم برایم جذاب نبود. رشد در یک کشور در حال توسعه از نظر من این بود که نمی توان رویاهایی به اندازه کافی بزرگ در سر پروراند، اما آنچه که واقعا روی من اثر گذاشت، مطالعه بود. من حدود هزار کتاب خواندم که تاثیر عمیقی داشت.

ویشن با این نوع نگاه به جهانی پیرامون خود وقتی که 17 ساله بود پا به آمریکا گذاشت. او با آنچه که از مطالعه و آشنایی با زندگی بزرگان به دست آورده بود، دیدگاهی وسیع درباره توانایی هایش داشت. او که فرزند مادری آموزگار و پدری شاغل در یک فروشگاه بزرگ بود، برخلاف سختکوشی والدینش، با کمبودهای اقتصادی خانواده آشنا بود و در یک مدرسه وحشتناک دولتی تحصیل کرد و در آمریکا توانست وارد دانشگاه میشیگان شده و در رشته مهندسی رایانه تحصیل کند.

او همچنین پیروز شد در سال 1998 یک دوره کارآموزی را در مایکروسافت بگذراند و به دعوت بیل گیتس به برنامه ای که او برای همه کارآموزان در خانه اش ترتیب داده بود، شرکت کرد. همه آنچه که بر او گذشته بود و فرصت هایی که به دست آورد راستاش برای تبدیل شدن به یک کارآفرین را هموار کرد.

تحصیل و آماده شدن ویشن برای کار با سال 2001 و بحران موسوم به ترکیدن حباب دات. کام همراه شد. بنابراین او در یافتن شغل دچار مشکل شد اما توانست به عنوان فروشنده، محصولات فناوری به دست بیاورد که درآمدش بر اساس میزان فروش بود.

در همین زمان تصمیم گرفت گواهی تدریس مراقبه را دریافت کند تا بتواند بر اساس تجربه و دانش خود در این زمینه کسب درآمد کند. در ادامه همین راستا بود که با هزینه ای معادل 700 دلار و تکیه بر دانش خود در زمینه مهندسی نرم افزار وب سایت و برنامه خودش برای آموزش مراقبه را راه اندازی کرد.

شرکتی که ویشن ایجاد کرد، امروز در حوزه کاری خود یک نشان تجاری پیروز است. آنها توانسته اند در سال 2008 از طرف WorlBlue در صدر فهرست مراکز آزاد کاری قرار بگیرند. همچنین در سال 2012 مجله Inc محل کار شرکت در کوالالامپور را جذاب ترین دفتر کاری سال معرفی کرد.

آنها همچنین در سال 2014 جایزه رضایتمندی مشتری را به عنوان برترین شرکت آسیایی دریافت کردند و در همان سال جایزه بهترین طراحی وب سایت را نیز به دست آوردند. در همین سال برنامک آنها به نام Dormio رتبه دوم بیشترین تعداد بارگذاری در بین برنامه های سلامت و بدن سازی در آمریکا را به دست آورد.

در همین حال برنامک دیگر آنها به نام Omvana پیروز شد رتبه نخست نرم افزارهای سلامت و بدن سازی را در بین برنامک های فروشگاه آی تیونز در بین 35 کشور به دست بیاورد. همچنین فیلم مستندی که شرکت به نام Live Your Quest تهیه کرد، در سال 2017 نامزد دریافت جایزه امی شد.

در سال 2017 ویشن به عنوان برترین کارآفرین سال توسط SEBAA انتخاب و نامش در تالار مشاهیر درج شد.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 177

به "آغاز 700 دلاری ارزش ده ها میلیون دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز 700 دلاری ارزش ده ها میلیون دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید