قیمت انواع برنج در بازار مهر 1400

به گزارش دنیای راه راه، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران گفت: در روز های اخیر شاهد افزایش نرخ پنیر در بازار نبودیم و این کالا با همان نرخ سابق در بنکداری ها توزیع می گردد.

قیمت انواع برنج در بازار مهر 1400

قاسمعلی حسنی درباره دلایل گرانی نرخ شکر در ماه های اخیر، اظهار کرد: قیمت شکر از 10 شهریور، بر اساس نرخ مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت از 11 هزار و 500 تومان به 12 هزار 500 تومان رسید.

وی ادامه داد: درباره علت گرانی شکر فعالان صنفی نمی توانند اظهارنظر نمایند چرا که این افزایش نرخ با مجوز صورت گرفت و سازمان حمایت از تولیدنمایندگان و مصرف نمایندگان در این زمینه پاسخگوست.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به ثبات نرخ شکر در خرده فروشی، اضافه نمود: مصرف نماینده افزایش نرخ را لمس نکرد و شکر در بخش آزاد با همان قیمت 13 هزار تومان عرضه و توزیع می گردد. حتی می توان گفت نرخ شکر در مقاطعی فرایند کاهشی را تجربه کرد چراکه تقاضا برای خرید این محصول کم و رکود در این بازار حاکم شد.

به گفته حسنی، افزایش نرخ شکر بیشتر برای بخش صنعت و خریداران عمده اعمال شد. نرخ شکر در بازار داخلی با بازار جهانی تفاوت داشت به همین علت کوشش شد که این نرخ ها به هم نزدیک گردد.

وی در ادامه با اشاره به انواع قیمت برنج در بازار، خاطر نشان کرد: دو نوع برنج ایرانی و برنج خارجی در بازار موجود است که در هر نوع، برنج با درجه کیفی متفاوت داریم.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: برنج عنبر بو که در خطه جنوب کشور کشت می گردد در بنکداری کیلویی 35 هزار تومان خرید و فروش می گردد. باکیفیت ترین برنج ایرانی کیلویی 45 یا 46 هزار تومان است.

حسنی با بیان اینکه برنج تایلندی، هندی و پاکستانی سه نوع برنج خارجی موجود در بازار هستند، گفت: برنج تایلندی را سازمان بازرگانی دولتی ایران با هدف کاهش قیمت و یاری به اقشار آسیب پذیر توزیع می نماید.

وی ادامه داد: سازمان بازرگانی دولتی حواله های چند صد تنی برنج تایلندی را صادر می نماید و اعضای اتحادیه بنکداران این حواله ها را می گیرند و ما به واحد های دارای پروانه کسب یک تن یک تن می فروشیم.

این فعال صنفی درباره نرخ برنج تایلندی، گفت: بنکداران این برنج را کیلویی 11 هزار تومان خریداری و با احتساب هزینه تخلیه، بارگیری و سود کیلویی 11 هزار و 900 بفروش می رسانند.

به گفته حسنی، برنج هندی کیلویی 21 هزار و 500 تا 23 هزار و 500 و برنج پاکستانی کیلویی 25 تا 26 هزار تومان خرید و فروش می گردد.

وی در خاتمه با بیان اینکه بازار پنیر چند روزی است که ثبات را تجربه می نماید، گفت: در روز های اخیر شاهد افزایش نرخ پنیر در بازار نبودیم و پنیر با همان نرخ سابق در بنکداری ها توزیع می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1552

به "قیمت انواع برنج در بازار مهر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت انواع برنج در بازار مهر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید