مهلت تهیه سیم کارت برای وام 1 میلیونی تا 18 اردیبهشت

به گزارش دنیای راه راه، سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا درباره افرادی که تا 31فروردین سیم کارت تهیه نکنند گفت:آن دسته از افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست می توانند تا 18اردیبهشت ماه برای تهیه سیم کارت مراجعه کنند.

مهلت تهیه سیم کارت برای وام 1 میلیونی تا 18 اردیبهشت

حسین میرزایی، سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا در گفتگو با تسنیم، درباره تسهیلات سرپرست خانوار گفت: از ساعت 22 چهارشنبه 27 فروردین ماه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیغامکی را با سرشماره v.refah به سرپرستان خانوار آغاز کرده است و این فرایند تا جمعه 31 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی شرح داد: پس از ارسال پیغامک ها، سرپرستان خانوار تا روز یکشنبه 31 فروردین فرصت دارند نسبت به ارسال کدملی خود به شماره اعلام شده اقدام کنند ضمن اینکه زمان اشاره شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

میرزایی با بیان اینکه خانوار های یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیغامک هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می کند ثبت کنند اضافه نمود: تأکید می شود برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک ها و سازمان های دولتی نیاز نیست. پس از اتمام ارسال پیغامک ها از سوی وزارت ارتباطات و پاسخ آن از سوی سرپرستان خانوار، لیست نهایی در اختیار سازمان هدفمندی قرار خواهد گرفت تا نسبت به پرداخت وام یک میلیون تومانی اقدام شود.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده در روز 4 اردیبهشت وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه نقدی دریافت می کنند، واریز خواهد شد گفت: سرپرستان خانواری که متقاضی وام یک میلیون تومانی هستند باید از طریق سیم کارتی که به نام سرپرست است اقدام به ارسال کد کلی به شماره 6369 کند و در غیر این صورت پیغامک ارسال شده قابل قبول نیست و سرپرستان باید نسبت به خرید سیم کارت به نام خودشان اقدام کنند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه طبق برنامه ریزی 25 میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی دریافت می کنند که 88 میلیون پیغامک به این تعداد ارسال می شود یعنی به تعداد سیم کارت های سرپرستان پیغامک ارسال می شود گفت: برخی از سرپرستان چند سیم کارت دارند که برای تمام سیم کارت ها ارسال شده است. کل افرادی که سیم کارت ندارند 2.5 میلیون سرپرست هستند.

وی اضافه نمود: کل کسانی که از سرپرستان خانوار سیم کارت ندارند 2.5 میلیون نفر هستند. به احتمال خیلی زیاد ما برای یکی دیگر از اعضای خانواده که تلفن و سیم کارت دارند پیغامک ارسال می کنیم و واریزی سرپرست برای آن ها صورت می گیرد.

میرزایی گفت:گروه هدف افرادی هستند که شماره تلفن همراه دارند و پیغامک با v.refah دریافت می کنند و خانواده صبور باشند و پیغامک ها ارسال می شود. تا جمعه شب همه پیغامک v.refah را دریافت می کنند. پس از دریافت این پیغامک فقط کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره 6369 با سیم کارتی که به اسم سرپرست خانوار است ارسال شود.

وی درباره آن دسته از افرادی که سرپرست خانوارشان در زندان است گفت: در این زمینه در حال مذاکره هستیم که اطلاعات آن ها را از سازمان زندان ها بگیریم. در این صورت دیگر نیازی به ارسال پیغامک نیست و بر اساس اطلاعات دریافت شده وام برای سرپرست خانوار واریز می شود.

وی گفت: درباره روستاییان، تعداد قابل توجهی از این افراد فوت کرده بودند، ولی چون فوت آن ها اعلام نشده بود، کماکان پول به حساب آن ها واریز می شود و معلوم نیست دست چه کسی می رسد. بعضاً پول رسوب می کند در حساب بانکی آن ها که این به نفع بانک است؛ بنابراین یک مکانیزم احراز هویت است و ما بتوانیم تعداد افرادی که سیم کارتی به نامشان نیست را یک مکانیزم ارتباطی و احراز هویت را فراهم کنیم تا معین شود فرد زنده است یا خیر، بنابراین باید یک سیم کارت داشته باشد تا ما به وی اطلاع رسانی کنیم تا خدای نکرده پول نرود در یک حسابی که به نام فرد دیگری است واریز نشود و حق فرد تضییع شود. از این رو گفتیم فرد به جای مراجعه حضوری به بانک، با سیم کارتی که به نامش هست یک پیغام بدهد.

وی درباره افرادی که کهولت سن دارند و یا معلولیت شدید دارند وامکان مراجعه به دفاتر خدماتی برایشان مقدور نیست گفت:تعداد این گروه اندک است؛ فقط برای این گروه اندک اگر دیدیدم سیم کارت تهیه نکردند. به سایر اعضای خانواده آن ها که سیم کارت به نامشان است پیغامک ارسال می کنیم اولین فردی از آن ها که پیغامک باز ارسال و کد ملی را پیغامک کند، به عنوان سرپرست خانوار محسوب می شود و وام یک میلیون تومانی به حساب سرپرست واریز می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 666

به "مهلت تهیه سیم کارت برای وام 1 میلیونی تا 18 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت تهیه سیم کارت برای وام 1 میلیونی تا 18 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید