نمایش اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب در هیسپان تی وی

به گزارش دنیای راه راه، برنامه عکس های تکان دهنده شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به عکسی از اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب می پردازد.

نمایش اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب در هیسپان تی وی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، برنامه عکس های تکان دهنده (Fotos que sacuden al mundo) که در هر قسمت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ را مورد آنالیز قرار می دهد، این بار به سراغ عکسی از اولین عمل پیوند قلب در لهستان رفته است. در این عکس، می بینیم که حواس دکتر زبیگنیو رلیگا به علائم حیاتی بیماری است که به مدت 23 ساعت عمل پیوند قلب روی او انجام داده است. در گوشه سمت راست، یکی از دستیاران او که در عمل جراحی شرکت داشته به خواب رفته است.

دکتر رلیگا مبتکر عمل پیوند قلب در لهستان بود و با اینکه این عمل جراحی در آن موقع تقریباً غیر ممکن به شمار می رفت، او شانس خود را امتحان کرد و این عمل جراحی کاملاً موفقیت آمیز بود. تادیوژ زیتکویتس بیماری که قلب پیوندی را دریافت کرد، پس از آنکه پزشکان دیگر درخواست وی را برای پیوند قلب رد کردند با دکتر رلیگا تماس گرفت. دکتر رلیگا با استفاده از آخرین فن آوری عمل را انجام داد.

زیتکویتس نامه کوتاهی به دکتر نوشت: من معلم هستم و قلب مریضی دارم و به یاری احتیاج دارم. و دکتر رلیگا تصمیم گرفت که این عمل را انجام دهد.

در این برنامه همچنین بیان می گردد که جیمز لی استنفلد عکاسی است که این ثانیه های سخت را جاودانه کرد. او فقط داستانی از جراحی را بازگو نکرد در واقع، او جهان را به شکلی تغییر داد. او کارش را از سال 1967 شروع کرد و بیش تر به عنوان عکاسی اجتماعی- سیاسی شناخته می شد. در سال 1987 زمانی که عکسش از اتاق عمل در لهستان منتشر شد برای مجله نشنال جئوگرافی عکاسی می کرد. او بار ها توسط موسسات مختلف به عنوان عکاس برتر انتخاب شده بود.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است و روز های شنبه ساعت 4:15 به وقت تهران پخش می گردد و تکرار آن همان روز ساعات 7:15، 15 و 20:15 و یکشنبه ساعت 17:45 روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 918

به "نمایش اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب در هیسپان تی وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش اتاق عمل اولین جراحی پیوند قلب در هیسپان تی وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید