هشدار درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا

به گزارش دنیای راه راه، رئیس آژانس مرزی اتحادیه اروپا با توجه به کنترل های مرزی داخلی در منطقه شنگن به دلیل بحران پناهندگان این مسئله را خطری برای اروپا دانسته و درباره هجوم جدید پناهندگان به این اتحادیه هشدار داد.

هشدار درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل دنیای راه راه،فابریکلگری،رئیسآژانس مرزی اتحادیه اروپا (فرانتکس) در مصاحبه با نشریه دی سایت آلمان درباره خطر هجوم جدید پناهندگان به اتحادیه اروپا با توجه به درگیری ها در ادلب سوریه هشدار داده و گفت: این خطر وجود دارد و اتحادیه اروپا باید خود را برای آن آماده کند. به گفته وی این کار نه تنها با حمایت های مرزی همچنین با یک سیاست پناهندگی مشترک اروپایی باید انجام گردد.

وی تاکید نمود که مهاجران غیر قانونی حق اقامت در اروپا را ندارند، اما همچنین افراد احتیاجمند به حمایت در بین مهاجران وجود دارد که باید پذیرفته شوند.

رئیس فرانتکس همچنین با اشاره به افزایش نیروهای این سازمان در سال های اخیر گفت: ما از این نیروها در مدیریت مهاجران و همچنین مبارزه با ترور و جنایت استفاده می کنیم. در حال حاضر اتحادیه اروپا با کمبود پنج هزار مرزبان روبرو است.

وی همچنین تاکید نمود که بعضی از کارکنان این سازمان و همچنین نگهبانان مرزی سلاح هم حمل می نمایند. لگری درباره حق تیراندازی این افراد هم گفت: اگر مهاجران سعی نمایند با خشونت از مرزها عبور نمایند ما باید از این امر جلوگیری کنیم. در غیر این صورت دیگر هیچ حد و مرزی وجود نخواهد داشت، این محدودیت ها هسته اصلی استقلال یک دولت است. اما خشونت باید به صورت مناسب استفاده گردد.

رئیس فرانتکس اروپایی در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید نمود که آژانس مرزی اتحادیه اروپا از سال 2019 همچنین در خارج از اتحادیه اروپا هم فعال بوده است و از جمله عملیات هایی در صربستان، مونته نگرو و احتمالا در بیشتر کشورهای بالکان صورت خواهد گرفت. به گفته وی برای عملیات در آفریقا هم به توافقاتی احتیاج است که هنوز صورت نگرفته است.

وی همچنین با اشاره به هجوم بالای پناهندگان به جزایر یونان از شرایط بد محل های اسکان پناهجویان در این منطقه سخن گفته و تاکید نمود که بیشتر پناهندگان در این جزایر احتیاجمند حمایت هستند و این کاملا آشکار است.

لگری همچنین تاکید نمود که باید از یونان حمایت گردد.

این مقام اروپایی شرایط این روزهای جزایر یونان را بسیار سخت ارزیابی نموده و از کند بودن مراحل رسیدگی به درخواست های پناهندگان در این جزایر سخن گفت.

لگری همچنین بدون همکاری و هماهنگی با همسایگان اروپایی از جمله ترکیه کنترل بحران پناهندگان در اروپا را امکان پذیر ندانسته و گفت: برای من این مسئله مهم است که اتحادیه اروپا با کشور ترکیه روابط دیپلماتیک داشته باشد. این کشور عضو ناتو است. یک چارچوب سیاسی وجود دارد و در قالب آن ما همکاری می کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه دوباره کنترل های مرزی در داخل منطقه شنگن و مرزهای داخلی اروپا برقرار شده است در این باره ابراز نگرانی نموده و گفت: من فکر می کنم که اتحادیه اروپا در خطر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 516

به "هشدار درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید