پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند

به گزارش دنیای راه راه، کارشناسان شرح می دهند که سرماخوردگی، آنفولانزا فصلی و کروناویروس همگی با انتقال قطره شیوع می یابند. به همین علت است که ماسک زدن و رعابت فاصله اجتماعی از انتقال این بیماری ها جلوگیری می نمایند. همان اقدامات احتیاطی اجرا شده برای پیشگیری از ویروس کرونا در برابر سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی هم پیشگیری می نماید. دکتر ویلیام شافنر، کارشناس بیماری های عفونی در دانشگاه وندربیلت در تنسی به هلث لاین گفت: سرماخوردگی، آنفولانزای فصلی و کرونا همه آنها ویروس های تنفسی هستند. بین آنها تفاوت هایی وجود دارد؛ اما اساساً همه آنها به یک شیوه منتقل می شوند.

پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند

انتقال بیماری های تنفسی به دو دسته انتقال قطره و انتقال هوا تقسیم می شوند

دکتر دین بلومبرگ، رئیس بیماری های عفونی بچه ها دانشگاه کالیفرنیا دیویس به هلث لاین گفت: عوامل بیماری زا ویروس ها تا ساعت ها در هوا معلق می مانند؛ بنابراین راهکار پیشگیری از سه بیماری ویروسی سرماخوردگی، آنفولانزای فصلی و کرونا ویروس تنها حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است. دکتر جیمه فریدمن، متخصص اطفال در سن دیگو به هلث لاین گفت: قطرات تنفسی طبیعی که ویروس هایی مانند سرماخوردگی، کرونا یا آنفلوانزا را حمل می نمایند، عظیم هستند و به طور معمول با تماس مستقیم یا وجودشان در ناحیه ای به هر روشی، باعث عفونت می شوند.

کارشناسان باور دارند که سرماخوردگی و آنفلوانزای فصلی رایج، هر دو از طریق قطره های عظیمتر منتقل می شوند. اگر چه هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در خصوص کرونا وجود دارد، آن هم به شیوه سرماخوردگی و آنفولانزا توسعه یافته است. بلومبرگ می گوید: احتمالا حداقل دو سوم انتقال ویروس کرونا، از جهت تنفسی از طریق قطره است.

چرا ماسک ها مهم هستند؟

کارشناسان می گویند: استفاده از ماسک از انتقال قطره های بیماری زا جلوگیری می نماید. به همین دلیل، پوشیدن ماسک اهمیت بسیاری برای ما دارد. بلومبرگ می گوید: منطقه تنفسی خود را ایمن نگه دارید. ویروس از 1.5 تا 2 متر بیشترین اثر را خواهد داشت و عوامل بیماری زا ممکن است از افراد ناقل بدون علامت به شما انتقال یابند. همیشه باید فاصله خود را با دیگران حفظ نموده و از ماسک بهره ببرید. ماسک ها نه تنها از انتقال بیماری دیگران به شما مانع می شوند؛ بلکه از انتقال ویروس های آشکار و پنهان شما به دیگران هم جلوگیری می نمایند. دقت کنید که اگر جراحت و بریدگی در سطح پوست خود دارید مانند روی دست، روی صورت و دیگر نقاطی که با محیط های عمومی بدون محافظ در تماس هستند را پانسمان کنید تا خوب شوند؛ زیرا ممکن است ویروس ها از جراحات هم وارد بدن شوند و ما را آلوده سازند.

در این باره بخوانید:

مواردی که سازمان کنترل و پیشگیری بیماری ها می خواهد شما درباره شیوع ویروس کرونا بدانید

کرونا تبدیل به بیماری فصلی خواهد شد؟

چگونه ماسکی بپوشیم؟

کارشناسان می گویند: ماسک موثر، ماسکی است که دو یا چند لایه دارد، مانند ماسک های جراحی که چند لایه هستند. نحوه پوشیدن ماسک در مکان های عمومی هم اهمیت دارد. ماسک باید روی بینی و دهان را بپوشاند و تا روی گونه ها و زیر چانه امتداد داشته باشد.

منبع: هلث لاین

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: donyayerahrah.ir شناسه مطلب: 1504

به "پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید